Sayfa 552/1000 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Bakan Berat Albayrak saat 11’de Konuşacak : NTV
    Neymiş o yapısal reformlar, onu anlatacak zahir...

enflasyon rakamı çılgın bi oran geldi mb nin ve yep nin yıl sonu enflasyon beklentileri 21 civarıydı ama şu rakamlarla yıl sonu hedefi çoktan aşıldı ve yaklaşık 29-30 arası bi rakam gelecek.
    bu durumda mb sanırım bu ay en az 4-5 puan daha faiz arttıracak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Ekim-Aralıkta eksi yapar dengelger...Yurtdışı kaynaklar bile %70-90 arası enflasyonunuz var diyor..biz hala 20 lerde ısrar ediyoruz...ama gerçek sorun orda çığ gibi büyüyor...

Sayısal loto tutmasını bekleyen kredikartı borçlusu gibiyiz,Hanıma ayrı bir yalan çocuklara ayrı bir yalan...Hiç değilse olayın ciddiyetinden bahset ….hanım kuaför,çocuklar Starbucks sende işe arabanla gitmekten kıs...
    Yeminle 10 numara yorum.....
    ÇARŞI BAŞTAN BAŞA....

4.  Alıntı Originally Posted by mühendis ankara Yazıyı Oku
    kesinlikle haklısınız, çarşı-pazardaki (hissedilen) enflasyon çok farklı.

ancak, en azından enflasyon beklentilerinin altında (makyajlı) açıklamaması da bir gelişme bence.

şeffaflık ve dürüstlük adına buna bile sevinir hale geldik, doğrusunun, gerçek enflasyonun açıklanmasını da görürüz umarım.
    Geçen sene sosluk domatesi 1 liradan almıştım bu yıl çekilen en düşük fiyat 4 TL

Olay sırf gıda degil oto parça - yakıt - köprü yol - kıyafet - elektronik -
    Fiyatı artmayan ürün yok geçen sene 6 atlet almışım online 41 TL ye :D aynısını alayım dedim fiyat 145 TL olmuş

Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Geçen sene sosluk domatesi 1 liradan almıştım bu yıl çekilen en düşük fiyat 4 TL

Olay sırf gıda degil oto parça - yakıt - köprü yol - kıyafet - elektronik -
    Fiyatı artmayan ürün yok geçen sene 6 atlet almışım online 41 TL ye :D aynısını alayım dedim fiyat 145 TL olmuş
    ben geçen ay 1,50 den aldım peşimden bir hafta sonra alanlar 3.50 ile 4 tl arası aldılar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. enflasyon esasen % 4 lerde diyebilirler çünkü
    ağustos ayında kurban bayramı tatilinden dolayı veriler 15 gün önce toplanmıştı
    eylül verileriyle arasında 45 günlük süre var bu da 1.5 aylık enflasyon demek..!!

7. Daha dün enerji fiyatları arttı, brent artıyor, üfe fırlıyor, nasıl dizginlenecek bu enflasyon, petrol alıyoruz, gaz alıyoruz, petrol fiyatı arttıkça yurt dışına para çıkışı olacak, gelirimiz belli giderimiz uçsuz bir derya misali, çok kötü bir sarmala girdik, enflasyon bazlı faizi yükseltse dolar yine aynı noktaya gelecek çünkü bizde dolar yok, çok kötü sıkıştık.

8. Bu enflasyon bile doları çok zıplatmadı demek ki bu seviyeler bekleniyordu.Bundan sonrada faiz kararı beklenecek.

Sayfa 552/1000 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •