Sayfa 557/1000 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567607657 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,449 - 4,456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
    Bu adamlar mal mı? Dövizle sözleşmelere falan müdahele edilir mi hiç? Serbest piyasa şartlarını kendi düşüncelerine düzenlemek nedir abicim?
    Şimdi american hospital veya Fl.nigthingale bana tl üzerinden sözleşme önerse istediği kadar açıktan fark ödeyeceğini söylesin hukuki olarak hakkımı tam koruyamıyorsam ben kabul etmem mesela. 12K pound'un karşılığı bugün 100bin iken yarın 125bin olduğunda 2 günlük kaybın %25 oluyor ki bunun ne kadar kolay gerçekleşebildiğini canlı canlı gördük.

Her sektörde dövizle iş akdi yapan bir ton insan var türkiyede ve bu adamlar olmazsa o sektörlerde büyük gedik hissediliyor.
    Heralde yeni mezun parlak gençlerden kaçanlar yetmemiş olacak ki ülkenin tecrübeli çalışanlarını da kaçırmaya çalışıyorlar.

Ama haksızlık etmeyelim futbolcuları düşünmüşler onlara kolaylık sağlamışlar yeterki halk futbolla uyutulmaya devam etsin. Mühendisler doktorlar finans uzmanları kaçsın veya yurtdışı sözleşmelerle çalışıp vergilerini başka ülkelere versinler
    Ytd

2. Tcmb bugün 3.10.2018 repo ihalesinde piyasaya 21 milyar TL verdi. Ancak dünkü haftalık toplam likidite açığının (151 milyar TL) günlük açılımına bakarsak 21 milyar TL'lik miktar tüm günlük likidite açığını kapatabilecek seviyede değil.
    O nedenle bugün kalan likidite açığını daha yüksek faiz oranına sahip olan üst bant (TL depo) kanalından (%25.5) verme ihtimali yükseliyor.
    Böyle bir adım gelirse 25 Ekim için bir faiz artışı sinyali olarak yorumlanabilir.

Bende terminal olmadığı için ancak saat 18:00'da evds'ten bakabileceğim.

Ama terminalden bakma şansı olanlar AOFM değerine bakabilirlerse iyi olur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tcmb bugün 3.10.2018 repo ihalesinde piyasaya 21 milyar TL verdi. Ancak dünkü haftalık toplam likidite açığının (151 milyar TL) günlük açılımına bakarsak 21 milyar TL'lik miktar tüm günlük likidite açığını kapatabilecek seviyede değil.
    O nedenle bugün kalan likidite açığını daha yüksek faiz oranına sahip olan üst bant (TL depo) kanalından (%25.5) verme ihtimali yükseliyor.
    Böyle bir adım gelirse 25 Ekim için bir faiz artışı sinyali olarak yorumlanabilir.

Bende terminal olmadığı için ancak saat 18:00'da evds'ten bakabileceğim.

Ama terminalden bakma şansı olanlar AOFM değerine bakabilirlerse iyi olur.
    faiz artık artmaz

hatta reis ulen başlarım şimdi artırıp artırıp duruyoruz $ düşmüyo ben demiştim size sizden bişe olamz beni dinleyin

düşürün faizleri hiç olmazsa piaysa canlanır

deme ihtimali hergeçen gün artıyor

4.  Alıntı Originally Posted by cokısacı Yazıyı Oku
    faiz artık artmaz

hatta reis ulen başlarım şimdi artırıp artırıp duruyoruz $ düşmüyo ben demiştim size sizden bişe olamz beni dinleyin

kesinlikle doğru.

5.  Alıntı Originally Posted by cokısacı Yazıyı Oku
    faiz artık artmaz

Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    kesinlikle doğru.
    Kredi faizleri şu anki seviyesi olan %38'den %34'ye düşüp döviz 7.5TL-8TL'ye yükselip volatilitesi de artarsa mı?

Yoksa kur 6TL'den 5.8TL'ye kayıp %38'lik kredi faizi ile 1 sene sabit kalırsa mı piyasa canlanır?

Hangi seçenekte piyasa daha da durgunlaşır?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 557/1000 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567607657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •