Special Days Image
Sayfa 608/1000 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Şuan Erdoğan MCKinsey ile Kılıçtaroğlu veya başka biri anlaştı dese inanacak milyonlar var yazık. Birisine durumu anlatırken bana dediki o kadar insan da hata yapabilir mi diye sordu. Birde düşüncesini yasladığı anlayışa argümana bak. Ülke tümden yok olsa yine bir mazeret bulur...

2.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    90 li yıllardan biraz daha farklı durum.90 li yıllarda enflasyon yıllık %100 leri bulur işçi de %100 zam alırdı(sendikalı işçiler)

Şu an 1 yılda fiyatlar %80 arttı işçinin aldığı zam 6 aylık %10 (sendikalı işçi)
    O zamanlar vatandaşın borcu yoktu. Harcama yapabiliyordu.

Bugün hem vatandaş, hem şirketler borçlu.

Faizler ve kur arttıkça buna devlette eklenecek.

Bugün şirketler kur ve faiz artışından dolayı katmerli kar düşüşü yaşayıp zam yapıyorlar ancak, sizin bahsettiğiniz dönemdeki gibi borçsuz vatandaş bulup satış yapabilirlerse enflasyon kadar zam yaparlar.

İşsizlik patlayacak, yıl başı itibariyle hemen her sektörde mecburi işten atılmalar olacak , YANDAŞ basında göremeyeceksiniz ama çevrenizde işsiz kalmış, alçak sürünmeye geçmiş on binler göreceksiniz. Acı olan %50 hak etmiş kurunun yanında yanacak diğer %50 . Karıncalar tedbiri aldı , cırcır böceklerine acıyacak halleri yok. Dolarda yükseliş kaçınılmaz, karıncaların hayatta kalmaları için şimdilik tek dayanakları o, Dolarlarımıza sahip çıkalım cırcır böceklerine yedirmeyelim.

4.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    şimdi sayın bahçeli bu mckinseyi pekte bi övmüştü, ee şimdi sayın cumhurbaşkanıda bunları kovuyor,peki budurumda cumhur ittifakı sıkıntı yaşamazdı, yoksada sayın bahçeli bunlar dün iyiydiler ama bugün çok kötülermi der acaba
    kuyruk herzaman başı takip eder
    başda yönü belirler
    kuyruk baş olmaya kalkarsa
    her zaman döt olmaya mahkumdur
    ayrıcada müstahaktır

5. Onu bunu boş verin,pazartesi piyasaya etkisini tahmin edebilecek olan biri var mı...

Sarı öküzü vermeyelim diye uğraştıydık,boşunaymış...

Elle gelen düğün bayram,giren totale..

Hoş bulduk bu arada..
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

6. Biz bize yetelim,ete para vermeyelim..

Dolar 6,50 açsın,...
    6,20 kapatsın...

SM-A800I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Düğün gecesi kayınpeder damatla dalga geçiyormuş
    Kayınpeder:
    - Bakalım aslanlar gibi gerdeğe bu gece mi gireceksin yoksa fareler gibi ertesi geceyi mi bekleyeceksin?
    Damat sırıtarak cevap vermiş:
    - Ben tilki gibiyimdir efendim, dün gece girdim,,

Geç uyandı seninki..

Sayfa 608/1000 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz