Sayfa 675/1000 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hocam hadi bıraktık,amerika sonrasına bakarız diyor ,söz falan yok ortalıkta,hiç bir taviz yok,resmen burun sürtme olayı.Yani ne bileyim geçtik uluslararası ilişkilerdeki eşit iki ülke arasındaki teamüller olayını da bu biraz fazla değil mi.Ah Atatürk ah sen ne büyük adammışsın.
    Adamlar bıraksanız da değişen bir şey olmayacak diyor, taviz koparamazsınız anlamında, elinde ne var ki pazarlık yapacaksın, bu iç piyasaya yönelik baskılama unsuru yalnız piyasa bunu iyi kullanıyor, iyi keriz silkeleyip bir yukarı bir aşağı yapıp parayı topluyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet detaylara inildiğinde liste daha da uzuyor. Ama Ekim, Kasım ayları sürecin gideceği yön açısından ciddi ip uçları verecek.
    eğer ki papaz yarın salınır , 5.90 altına gelemezse o zaman tehlike çanları çalar.
    papaz salınmaz ise ..

tabi şuda var yasalar ne diyor hemen gönderilmez, erteleme gelebilir. yurt dışına çıkış yasağı gelebilir. bekleyip görecez.

Ama asrın hatasını yapacaklar bırakarak.Bunu döviz düşecek mantığıyla söylemiyorum.Elimizdeki kozu onlara vericez. Sırf dolar artmasın diye.Ülke batsın ama dolar artmasın.
    Bir yerde deprem olmadan önce anormal belirtiler olur sular sakinleşir , dalgalar ufalır. sonra deprem ve tsunami alır götürür.
    Hayırlısı

Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Adamlar bıraksanız da değişen bir şey olmayacak diyor, taviz koparamazsınız anlamında, elinde ne var ki pazarlık yapacaksın, bu iç piyasaya yönelik baskılama unsuru yalnız piyasa bunu iyi kullanıyor, iyi keriz silkeleyip bir yukarı bir aşağı yapıp parayı topluyorlar.
    E o yüzden diyorum ya hocam, bu brunson zaten resmen casus papaz falan değil.İddianameyi okudum ben, adam karanlık.Hiç değilse şekli olarak hiç bir şey elimize geçmeden hukuğu delmeyelim,zaten öyle de battık böyle de,bence doğrusu adamı bırakmamak.

Yörsan Gıda iflas mı ediyor? Yörsan da konkordato istedi
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...-istedi/211411

Yörsan da %10 KERMES indirimine katılacak mı acaba ! Madem borcum borç ama ödemiyeceğim demiş yapsın tüm ürünlerde %10 indirim Damat FERiT paşa ya yardımcı olsun. İş bankasına da çörekleneceklermiş, bunu yapan adam küçük insanlara neler yapmaz ! Neyse ya Doların çıkışından bize ne hülocular düşünsün.

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Yaşınız genç sanırım sn rxpu.Bilmem banker faciası zamanlarını hatırlarmısınız.Bu yıl aynısı inşaatda olacak.
    Bankeri hatırlıyorum ama o zaman evet çocukluk gençlik dönemimdi parayla pek işim yoktu.Ancak tahminime göre banker olayının etki alanı ile gayrimenkul olayınınki biraz farklı olabilir. Gayrimenkul bence daha geniş kitlelere yayılmış bir varlık. Zincirleme etkisi banker olayından daha geniş olabilir. Banker olayında borç alınarak bankere verilen para oranı gayrimenkuldeki kadar fazla olmayabilir. Ayrıca gayrimenkul sağlam olarak görüldüğü için insanlar neredeyse tüm varlıklarını gayrimenkule gömmüş olabilirler. Banker olayında bu oran çok daha az olabilir. Darbenin şiddeti ve etki alanı o nedenle banker olayından daha şiddetli olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bankeri hatırlıyorum ama o zaman evet çocukluk gençlik dönemimdi parayla pek işim yoktu.Ancak tahminime göre banker olayının etki alanı ile gayrimenkul olayınınki biraz farklı olabilir. Gayrimenkul bence daha geniş kitlelere yayılmış bir varlık. Zincirleme etkisi banker olayından daha geniş olabilir. Banker olayında borç alınarak bankere verilen para oranı gayrimenkuldeki kadar fazla olmayabilir. Ayrıca gayrimenkul sağlam olarak görüldüğü için insanlar neredeyse tüm varlıklarını gayrimenkule gömmüş olabilirler. Banker olayında bu oran çok daha az olabilir. Darbenin şiddeti ve etki alanı o nedenle banker olayından daha şiddetli olabilir.
    E bu kısmı da doğru, banker faciasında borç yoktu eldeki paralar gitti,bunda bir de piyasada bankalara borçlar falan var,inşaat işiyle uğraşan yan şirketler,işçiler ,aracılar,ev alanlar,ev satanlar ))))))yaz yaz bitmez,herkes etkilenecek tabi konudan.

FÖŞ Burak Göçer`e sordu: BES gerçekleri
    http://www.paraanaliz.com/2018/sirke...cekleri-26922/

Şu Atilla denilen herif kaç para alıyor acab şu BES şirketlerinden, bir insan BES gibi eni sonu badem yapılcak bir işe bu kadar destek vermez muhakkak bir çıkarı var bu herifin bu işten. YeşilADA gibi mahlukatının goygoyuna gelmeyin derim , bir şey devlet tarafından zorunlu yapılıyorsa bilinki o iş eni sonu sizin zararınıza olacaktır. Yılların tecrübesi olarak konuşuyorum, inanmayan zamanında ZORUNLU TASARRUF, KONUT EDİNDİRME, HAYAT SİGORTASI gibi işlerin akıbetini araştırsın. Ha ! en son İŞSİZLİK FONU soygunu var taze taze..

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Çocukmuşunuz yanlış biliyorsunuz kusura bakmayın. BANKER soygunu o günün Türkiyesinde oldukça geniş bir kesimi etkilemişti, yani paldır küldür gelen BETON batışı belki onun kadar geniş kesimi etkilemeyecek.

Sayfa 675/1000 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •