Sayfa 7/1000 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Günaydın
    Ben de 275 baz puan artış bekliyorum.

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Hocam ne olacak en fazla bir bayrak flama daha dikilir,kardak kayalıklarına ))))))))Alıştık artık bir şey olmaz.Neticede istiklal marşı korkma sönmez bu şafaklarda yüzen alsancak diye başlayan bir milletiz.Alışkınız bayrak flama falan bişi olmaz.

forumun ağırlıklı beklentisi 250-300 arası benim beklentimde 300 bu civarda bir artış olma ihtimalide muhtemel bu oranlarda bir artış bence yeterli değil piyasanında ilk anda yeterli görmeyeceğini düşünüyorum. 21 civarında bir faize tekabül eder bu şekilde artış. enflasyon tüfede 17,90 üfede 32,13
    üfe yıl sonuna kadar tüfeyide yukarı çekecek olası yıl sonu enflasyonumuz 23-24 gibi bir rakama denk gelecek gibi yıl sonu cari açık beklentimiz aşağı çekildi ama nereden baksan 50 milyar doların az altında bir rakam bekleniyor.
    300 puanlık biir artış enflasyon beklentisi ve cari açık nedeniyle bence doları yukarı itecek.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Günlükte 6.35-6.61 arası daralan bandda kendisine yön tayin edebileceği bir gün. Ya bugünü es geçip yukarı değip banda girip sıkışacak ve anlık/beklenmedik bir gelişme ile yön tayini yapacak ya da işini şansa bırakmayıp bugün yolunu çizecek.
    Hiçbir tahminim yok. Tahmin bilgi ışığında olur ama hissiyatım yine sapa yollara girecek veya abuk subuk birşeyler yumurtlayıp yay gibi yukarı fırlatacaklar. Bunu da bilerek yapacaklar kamu bankalarının iç kredilerden kaynaklı görev zararını kompanze etmeliler. Faiz artışları haberli ve beklenti tavana vurmadan olmadı hiç ! Fırlatma ve düşürme eylemlerinin kontrolsüz ya da sadece piyasa baskısıyla olduğunu düşünmüyorum.

Olan şeyi durduramıyorsanız olan her ne ise bunu yönetmeyi veya bundan yararlanmayı denersiniz.

Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    Piyasa faiz artisina alistirilirsa hep ister....450 baz puan faiz artisi oldu ne kazandik bunu merkez bankasi aciklamali...birsey kazanmadik tam tersine kaybettik
    ...enflasyon 13 lerde idi 20 lere dayandi....faiz doviz talebi olan sirketlere ilac olmuyor...yurt ici sirketlerin yatirimlari ertelemesine arz sikintisina sebep oluyor...vergi otv gibi maliye politikalari ile enflasyona care bulmali hukumet...faiz artisi olume biraz daha yaklasmak demek...50 baz puanlardan 400-500 baz puan artirislari oluyor piysada tik yok...
    ha bide böyle zihniyetler var böyle düşünenler çok olursa doalr çok ekmek yedirir millete al satlarla
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Cumhurbaşkanı konuşacakmış 11:00 TESK Genel Kurulu (Grand Ankara Otel)

avm lerdeki kira sözleşmelerind etl ye 30 gün içerisinde geçilmesi istenmiş.
    avm yatırımcı dernek başkanı hulusi bengü (sanırım bir spor kulüübünde yönetici idi)
    17 milyar doalrlık yabancı aytırımcı borcu avr kirayı tl olarak alıp borcu nasıl doalr olarak ödeyeceğiz yada kirada kuru nereden alacağız yılın ortalama kuru 4.50 tl iken şu anda dolar 6.40 larda tl ey çevirirsek güncel kuru almamız gerekir diyor. bankalar bizim borcumuzu güncel kurla alıyor diyor.

Sayfa 7/1000 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •