Sayfa 730/1000 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 5,833 - 5,840 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    anlaştık,kasım sonu demiştim, ama siz onu aralık ortası kabul edin, 1 400 dolar mutabıkız, nasıl varmı bir avuç kadar sünnet altını
    Yanlış yönlendirme yapmayalım daha önce ons fiyatlarının yükselişinde abd 10 yıllık tahvil fiyatları aşırı düşmüş söylediğin şeyin şuan için bir mantığı yok yükselebilmesi için tahvil fiyatlarının düşmesi lazım ben demiyorum grafik diyor.

https://invst.ly/8v26a

2.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Abi şimdi dediklerini tamamıyla olmasada kısmen doğru bence kısmen de aşağıdaki maddeler adına yanlış
    Yani Trump in işi çok zor
    1. Adamlar Amerikalılar bi kere dünyada Antin kuntin çok işe imza attı bundan mutevelli antipatikler ve herkes onlara karşı birlik olmuş durumda artik. mesela bizler onurlu duruş gösteren adamlar olaydık azda olsa, gidip Kerkük te kafaya çuval yiyince tepki korduk ama komadik komayinca hep şımarıp daha da üstümüze cesaret kazanip kazanip geldiler. İyi niyetten Maraz doğar.
    2. Sıradan sokaktaki Amerikalı. Sokaktaki Avrupalı Çinli rus gibi yerlere kıyas aşırı cahil. Bi biz Afrika bazı Ortadoğu muz cumhuriyetlerinden iyiler . Mesela sokaktaki Amerikalı arap Afrikalı bi elektrik birimi Amper nedir bilmez. Ama bi Bulgar Ukraynalı moldovan dahi bilir
    3. Ki bu bence en önemlisi fed in de müdahil olduğu güç odakları bence bedavaya gizliden amerika dan bi dünya serveti bu altın gümüş bronz bornoz abanoz yada nakit hem kaydi hem dahada çoğu gayrikaydi dünyaya akittilar yani bilancolarin sahte olmasada tuhaf şekilde makyajli olduğunu düşünüyom bi gün akicak o rimeller akicaaakkk.... tevekkeli değil Trump her gün fed i baskilayip asagiliyo
    4. Ortak değer yok adamlarda tek ortak değer zengin ülke olmaları. mesela alman tiplerde ortak değer Lisan her ne kadar almanada benzesen gidip aksanlı konuş hemen dışlıyolar . Bu iyi bişey mi evet herkes lisanı aynı ayrimsiz biçimde konuşmaya bakiyo bu da biseydir git öğrende gel mesajı herhalde.

Yani Trump işi zor harbiden
    Çünki başta saksocu klintin ve Obama ekseriyet sırf amerikadaki tulumbadaki parayi özellikle Çin buraya bosaltmakla mesgulduler tabi zavallım sokaktaki Çinli Amerikalı bundan bihaber

Hoş benimkide sadece Zan. Sui zan. Hüsnü zan değil yani . Bilgi hiç değil tahmin
    O kadar büyük motoru cevircek volan amerika bulamaz. Şu ana dek volan petrodolar suud petrolü yalaka tirsak olduğunu düşündüğüm japon yen dünyaya dağıtmalı saçmalı bi mali politikasıyla günü donduruyodu bundan sonra istepne kim olucak? Tabi bunlarin bedelini bi kendiyle beraber , dünyada cayır cayır öder. Yani şöyle oder emeksiz zenginlikle şımarıp dünyaya sarkar bunlar. Her yerde arda gibi davranırlar. Can sıkıcı olur iş
    Amerikanyanin sokaktaki adamı tatsız günler yaşar zengini hongkong Singapur bu diyarlarda düzeni kurar
    Trump kenedi niksin olmaz ama başarılı da olamaz :-)

Özellikle de yazdığın imaj yönetimi cümlesi tam fiyasko cümle olmuş kusura bakmada lütfen malesef öyle adlandirdim cunki
    Berbat imaj yönetimi
    Sokaktaki az tahsil etmiş herkes, ki bu açık öğretim dahi olur
    Bransin i dün nası aldıklarını anladilar :-)
    Zate merdi kipti secaat arz eylerkene şirkatin söylermiş ya amerika kendi ağzından diyo. Onu kurtarmak için çok çalıştık :-) Du bi gülme geldi....
    Uzun oldu kusura bakılmasin lütfen
    Eyw abi de sonuçta coniler çevirecek bir yol buluyor çünkü patron benim diyecek karşılarında kimse kalmadı..

Almanları Japon'ları ikinci dünya savaşında hadım ettiler.. Sovyetler'i dağıttılar, Balkanlar'ı parçaladılar, almanları birleştirdiler, Çin'i ucuz iş gücü deposu olarak kullanmak için piyasaya çektiler, 2001 de kuleleri yıkıp tekrar piyasaya ve dünyaya bi hareket çizdiler, oradan saddam maddam daldılar, Ruslara Afganistan ı bırakmadılar yine.. 2008 de tam sistem çöküyor derken qe yi uydurdular. Kağıtları başta Çin olmak üzere herkesin eline vere vere gemiyi tekrar yüzdürdüler, Ortadoğu yu tekrar şekillendiriyorlar.. bizle ilgili hikayeleri zaten malum..yani bu conilerin icraatlarını anlat anlat bitmez..

Bir de bu ABD nin arkasındaki İsrail devletini unutmamak lazım..

Neyse abi şimdi Pentagon dan arıyorlar, çıkmam lazım 🙂

3. Elindeki ekmeği ensesine vurarak aldığınız birinden tekrar ekmek isterken rica etmezsiniz. Ensesine vurur yine alırsınız. Rahip in devamı gelir

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,377
     Alıntı Originally Posted by C.SAK Yazıyı Oku
    Yanlış yönlendirme yapmayalım daha önce ons fiyatlarının yükselişinde abd 10 yıllık tahvil fiyatları aşırı düşmüş söylediğin şeyin şuan için bir mantığı yok yükselebilmesi için tahvil fiyatlarının düşmesi lazım ben demiyorum grafik diyor.

https://invst.ly/8v26a
    hocam grafiğinize baktım, 2012 ve 2016 yıllarında abd on yıllıkları 2li dip yapmışlar,peki bunu 3lü dip e dönüştüremezlermi, bakın yanılmam asla demiyorum, belkide siz haklısınız her yiğidin yoğurt yemesi misali

5.  Alıntı Originally Posted by hosan Yazıyı Oku
    haftaya inşallah 5 ve altını görür..
    Ne zaman adam oluruz...

...inşallah...la bu işlerin olmadığını anladığımızda....

Not: Şahsınıza değil bu lafım

Alıntı Originally Posted by hosan Yazıyı Oku
    haftaya inşallah 5 ve altını görür..
    hiç gülesim yoktu. dolar 2 tl olmalı bence

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    simdi soru su

Biz papazi verdik Amerika ne verecek?
    Rahmetli Özal ın bir lafı vardı: Bir koyup üç alacaz ...diye

Sonrası malum...

8.  Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku

https://twitter.com/AtillaYesilada1/...08541232398336

FÖŞ, GA paraflı İngilizce bir yazı paylaşmış. Buradaki tahmine göre dolar kuru yıl sonuna kadar 5.5-6.0 aralığında gidiyor. Sonrası biraz karışık; yazar eğer "gerekli tedbirler" alınmazsa, Mart 2019 seçimlerinden sonra, doların 8.5-10, enflasyonun da %40-45 bantlarına oturacağını öngörüyor - "gerekli tedbirler"in ne olduğu yazılmamış...
    Bunu biride 7 lerden beri dolar satıp duran MB ve dolar borçlusu banka ve şirketlerede söylesinde dolar toplasınlar ozaman 2019 sıkıntı olmaz...tabiii 5.50 den dolar toplayabilirlerse

Sayfa 730/1000 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •