Special Days Image
Sayfa 750/1000 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ama borcluluk onlar icin problem degil. Cunku onlarin risk primi cok dusuk. Italya icin bile problem degil.

Borcluluk cin icin problemdir. Cunku cin nufusundan dolayi her daim yuksek buyumeye sahip olmalidir ama son 10 yilda buyume oranlari yuzde 30 daralmistir. Tekrar yuksek buyumeye sahip olmasi icinse uretim yapmasi gerekir, uretim yapmasi icinde para gerekir. Borcu zaten gsyih in yuzde 280 ine ulasmis durumda

Turkiye icinse borc orani yuzde 55 seviyesindedir ve yuzde 50 uzerinde Turkiye hep krizlere girmistir.

Turkiye 230 milyar dolar olan kisa vadeli borcunu odeyemeyecektir cevirecektir. Ama korumaciligin ve faizlerin arttigi dunyada bunu nereye kadar surdurebilecek.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sizin gibi fikirleri olan mantıklı yazanları okumak ne güzel. Ama ülkenin yüzde 50sinin üstündeki ziyniyet malesef hep aynı kafada.
    Çoban diyorki kriz mriz yok.
    Koyunlar ‘ haklısın ‘
    Çoban-Dolarları altınları bozun
    Koyun ‘elbette’
    Çoban - dolar düşecek
    Koyun geldikleri gibi giderler.Nasıl çıktı , dış güçler çıkardı.Kim düşürdü iktidar düşürdü.Helal olsun onlara
    Döviz çıktığında batanlara ne oldu.Yada birikimi eriyen vatandaşlara ne oldu.
    vatan sağolsun

2.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ama borcluluk onlar icin problem degil. Cunku onlarin risk primi cok dusuk. Italya icin bile problem degil.

Borcluluk cin icin problemdir. Cunku cin nufusundan dolayi her daim yuksek buyumeye sahip olmalidir ama son 10 yilda buyume oranlari yuzde 30 daralmistir. Tekrar yuksek buyumeye sahip olmasi icinse uretim yapmasi gerekir, uretim yapmasi icinde para gerekir. Borcu zaten gsyih in yuzde 280 ine ulasmis durumda

Turkiye icinse borc orani yuzde 55 seviyesindedir ve yuzde 50 uzerinde Turkiye hep krizlere girmistir.

Turkiye 230 milyar dolar olan kisa vadeli borcunu odeyemeyecektir cevirecektir. Ama korumaciligin ve faizlerin arttigi dunyada bunu nereye kadar surdurebilecek.

Dolar /TL 5,40 gelir mi ?

3.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    ''Geldikleri gibi giderler'' sözünü dolara uyarlayayım, nasıl çıktıysa öyle de düşer, ülkenin borçuluk oranlarını avrupa ve dünya ülkelerinın ortalamasıyla mukayese ederseniz, çıkarken bir operasyon olduğu ihtimalini gözardı edemezsiniz....
    Düşme sebebi pattern olabilir mi ?

4.  Alıntı Originally Posted by Burak Yazıyı Oku
    Burada mukayese ederken 1. dunya ulkeleri ile mi yoksa 3.dunya ulkeleri ile mi yapacagiz.

üç kere okuyun

5.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    Düşme sebebi nedir size göre?
    Bence jöleli bey dolar toplayanlara kumpas kurdu

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku

Onlar ,onların derecelendirme kuruluşları (risk pirimi yüksek) dedikleri için öyle, gerçekten öylemidir tartışılır

7.  Alıntı Originally Posted by andrewcardwell Yazıyı Oku
    Düşme sebebi pattern olabilir mi ?
    ihtimal....

8.  Alıntı Originally Posted by andrewcardwell Yazıyı Oku
    Dolar /TL 5,40 gelir mi ?
    gelmez

ytd..

Sayfa 750/1000 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız