Sayfa 752/1000 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802852 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,009 - 6,016 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Onlar ,onların derecelendirme kuruluşları (risk pirimi yüksek) dedikleri için öyle, gerçekten öylemidir tartışılır
    Ama onlarin borulari otuyor, onlarin verdikleri notlar ile krediler aliyorsun. Ben demiyorum ki bu rayting kuruluslari masum, durust

Bizim zayif yonumuz lobicilik faaliyeti.

2.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    ama onlarin borulari otuyor, onlarin verdikleri notlar ile krediler aliyorsun. Ben demiyorum ki bu rayting kuruluslari masum, durust

bizim zayif yonumuz lobicilik faaliyeti.
    operasyon mangaları bence...

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ama onlarin borulari otuyor, onlarin verdikleri notlar ile krediler aliyorsun. Ben demiyorum ki bu rayting kuruluslari masum, durust

Bizim zayif yonumuz lobicilik faaliyeti.
    Kuzu kurtlara lobi yapabilir mi faydası olur mu)))))))))Kurdun işi kuzuyu yemek,neden vazgeçsin bu huyundan .

Ne çabuk dadanmış troller . Bunların bir yerden para aldığına eminim veya bir çıkarı olduğuna.. Baba'nın oğlu olsa bu kadar savunulmaz .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    üç kere okuyun
    Bu kadar sinirlenecek ne var? Kimle kiyasladiginizi soyleyin ki bilelim? G7 ulkeleri ile mi EM ulkeleri ile mi kiyasliyorsunuz? (hadi 3.dunya ulkesi yazmadim aliniyorsunuz galiba, EM dedim daha havali duruyor)

6.  Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    Liyakat?? ..

imzam linktedir...
    https://justpaste.it/78bvw
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

7.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    RTE ne diyecek o önemli, MB düşüncesi esas değil.
    Doların o günkü durumuda önemli.
    Düşüş eylemindeyse 125 değil pas bile geçebilirler
    Döviz baskılandığında hemen faiz indrimine sarılmanın faizin ileride çok daha fazla artması riskini tetikleyeceğini gördüklerini sanıyorum.

24 Temmuzda yapılan aynı hata ve riskin yanlış hesaplanması sonucu %15 faiz ile durdurulabilecek döviz ilk ayda ne yazık ki Londraya verilen %35 swap faizi + swap kanalının kapatılması ve sonrasında %30 faiz ile devam edilmesine yol açtı.

Artık risksiz yolu seçmek en mantıklı seçim olacaktır. 125 baz puanlık bir ütüleme ile mevcut enflasyonun hemen üzerinde çok cüzzi de olsa bir reel faiz en uygun koruma kalkanıdır.

Bu kalkandan vazgeçmek veya zamanından erken kaldırmak aslında ilerki dönemde faizi ve dövizi daha da yükseltebilecek bazı gelişmeleri tetikleyebilir.

Erdoğan'ın amacı faizi düşürmek, yükseltmek değil. Eğer amacı faizi düşürmek ise 25 Ekim'de mutlaka ama mutlaka o reel faiz kalkanını yerinde tutmak için çaba sarf etmelidir.

Faiz , faiz arttırılarak düşürülür. Bu gerçek en az 3-4 kere yüzümüze tokat gibi vurulmasına rağmen bunu kabullenmemek memleketin orta ve uzun vadeli çıkarlarına hizmet etmez.

Hesap çok açıktır. Ocak ayında enflasyon kafasını çıkardığında vermekten imtina ettiğimiz %3 önden yüklemeli reel faiz , şu anda %30 nominal faiz olarak karşımıza dikildi.

Amaç faizi kalıcı ve istikrarlı olarak düşürmekse yol belli.

Reel faiz vermemekte ısrar edip vaktinden evvel faiz indirimine giden , daha da yüksek faize giden yolu açar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by Burak Yazıyı Oku
    Bu kadar sinirlenecek ne var? Kimle kiyasladiginizi soyleyin ki bilelim? G7 ulkeleri ile mi EM ulkeleri ile mi kiyasliyorsunuz? (hadi 3.dunya ulkesi yazmadim aliniyorsunuz galiba, EM dedim daha havali duruyor)
    bişey bildikleri yok hocam. Ergen tayfası. Konuyu genişletmeye bile gerek yok.

Sayfa 752/1000 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802852 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •