Sayfa 780/1000 İlkİlk ... 280680730770778779780781782790830880 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,233 - 6,240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Bir de dolar artsın diye düşünenler memleketin aslında iyiliğini istiyor bence.Orda da bir gariplik var.Trump neden fedle kavga ediyor değerli dolar ekonomimiz için iyi değil diyor,çine kızıyor paranı değersiz tutma diye))))).Burada bazı arkadaşlar ise değerli tl ekonomimiz için iyi diyor,bir paradoks yok mu,ya bu işi trump ,çinliler falan bilmiyor ya da bizimkiler )))))))))

2. Forumdaşlar şimdi bu FED'in piyasadan çekeceği dolarlarla ilgili bir detay paylaşmak istiyorum. Şimdi çekilecek ve imha edilecek bu para bir bakıma dar para arzından bir eksilmeye neden olabilir. Ancak dünyadaki geniş dolar para arzı sadece FED'in piyasadan çekeceği dolara bağımlı değil. Geniş para arzı miktar olarak çok daha büyük ve dünya çapındaki kredi mekanizması ve para çarpanının gevşetilmesi ile ciddi anlamda artabilecek bir potansiyele sahip.

Yani FED piyasadan dolar çekerken ve faiz arttırırken eğer bir resesyonun ön sinyallerini algılarsa kredi döngüsü ve parasal aktarım döngüsü ile de oynayarak ta müdahale edebilir.

O nedenle FED bilanço küçültecek diye illa ki dünyadaki geniş dolar arzının ciddi oranda düşmesi gerekmeyebilir. FED bunu isterse tabii ki o da düşer ama FED bilançosunu küçültürken dahi geniş para arzını arttırabilecek enstrumanlara sahip.

O nedenle FED bilanço küçültürken alternatif kanallardan yapacağı müdahaleleri de aynı anda iyi takip etmekte fayda var diye düşünüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Değerli tl ucuz dolar aslında bizim için uyuşturucu bağımlılığı gibi bundan kurtulmak lazım.Benim asıl korkum dolar 5 e falan düşerse kanal istanbul ihalesini yapar reis.Aha işte o felaket olur.Gerçi alexogoldo arkadaş memnun olur da genel olarak pek sevimli bakmamak lazım o projeye.Kasımda ihalesi olacaktı,ister komplocu deyin ister başka bir şey dolar 5 e düşer ve kanal istanbul ihalesi olursa ben işte o zaman çapanoğlu ararım valla,burası türkiye her şey akla gelir )))))))))

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşlar şimdi bu FED'in piyasadan çekeceği dolarlarla ilgili bir detay paylaşmak istiyorum. Şimdi çekilecek ve imha edilecek bu para bir bakıma dar para arzından bir eksilmeye neden olabilir. Ancak dünyadaki geniş dolar para arzı sadece FED'in piyasadan çekeceği dolara bağımlı değil. Geniş para arzı miktar olarak çok daha büyük ve dünya çapındaki kredi mekanizması ve para çarpanının gevşetilmesi ile ciddi anlamda artabilecek bir potansiyele sahip.

Yani FED piyasadan dolar çekerken ve faiz arttırırken eğer bir resesyonun ön sinyallerini algılarsa kredi döngüsü ve parasal aktarım döngüsü ile de oynayarak ta müdahale edebilir.

O nedenle FED bilanço küçültecek diye illa ki dünyadaki geniş dolar arzının ciddi oranda düşmesi gerekmeyebilir. FED bunu isterse tabii ki o da düşer ama FED bilançosunu küçültürken dahi geniş para arzını arttırabilecek enstrumanlara sahip.

O nedenle FED bilanço küçültürken alternatif kanallardan yapacağı müdahaleleri de aynı anda iyi takip etmekte fayda var diye düşünüyorum.
    Abi ne imhası
    Tapering o
    Kendi tahvilini
    Yani Çin de yatan tahvili alıyo yada x bi yerde
    Para basıp tahvil basıp satacagina bunun tam tersi
    Yoksa imha mimha yok :-)
    Yanlış anlamadik umarım birbirimizi

5. Trump dowcu bu kesin.. bu akşamki hareket daha ziyade balina kaynaklı , yerli palanın günahını almışız 🙂

Ars bile yüzde 2 yukarıda.. ars ile koreleyiz ne mutlu..

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,424
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Benim asıl korkum dolar 5 e falan düşerse kanal istanbul ihalesini yapar reis.
    yapacak tabiikide taktınız şu kanal istanbula, inşallah, birde sinop-- mersin kanalı yapar, üstüne 10 köprü dibinede 20 tane tüp geçit yapar, kalkınmaktan zararmı gelir

Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    yapacak tabiikide taktınız şu kanal istanbula, inşallah, birde sinop-- mersin kanalı yapar, üstüne 10 köprü dibinede 20 tane tüp geçit yapar, kalkınmaktan zararmı gelir
    Kalkınma derken misal orhangazi köprüsünü japonlar yapmıştı benim bildiğim evet japonyanın kalkınmasına fayda sağlar tabi o kesin.)))))))))

USDTRY - HOURLY -

Bugune kadar GUNLUK ve HAFTALIK grafik paylastik

Bu da kisa vadeli - saatlik - grafigimiz

Lutfen numaralara ve fibonacci seviyelerine dikkat ediniz

WATCH OUT

5.57 - 62 araligi artik son dusus yeri olmasi lazim. (Yoksa bende kafayi yiyecegim artik)

Kisa vadeli beklentimi ok ile belirttim. (5.88/ Fib Rec 78.60%)

Sayfa 780/1000 İlkİlk ... 280680730770778779780781782790830880 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •