Sayfa 898/1000 İlkİlk ... 398798848888896897898899900908948998 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,177 - 7,184 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. düşmüyen dollar icat ettiler...5.50-5.80 bandinda alti ay ila 1 sene oyalanir ordan hooop bi üst banda geçer. tabii bu sure zarfında 7 tl den alanlarin kusmasini bekliycez...bakiyon da hala tutuyorlar.onlar tuttukca bizde kaldirmiycaz gillik degil mi

16.96 Since 27 Aralık 2023

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Grafikler aslinda yol gosteriyor. Onemli olan kirilim -brakeout- noktalarini takip etmek. Cunku algoritmalar ve hedge pozisyonlar devreye giriyor.

Ancak teknik tek basina ise yaramiyor. Bunun temel analiz ile desteklenmesi gerekir. Ornegin grafikte 4.90 5.10 arasi mumkun ama makroveriler bu rakamlari desteklemiyor. Sadece grafige gore ilerlese idi herkes kolayca kazanabilirdi.

Bu baglamda grafik cizerken ulkenin siyasi ve ekonomik kosullarini goz onunde bulundurmak gerekir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İşte o kırılım noktası "geri dönülmez akşamın ufkundayım" bundan sonra vakit çok geç noktaları.

7 den alanı bilmem ama 2 Tl den alıp tutanların m..den aşağı Kasımpaşa durumları devam ediyor.

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Grafikler aslinda yol gosteriyor. Onemli olan kirilim -brakeout- noktalarini takip etmek. Cunku algoritmalar ve hedge pozisyonlar devreye giriyor.

Ancak teknik tek basina ise yaramiyor. Bunun temel analiz ile desteklenmesi gerekir. Ornegin grafikte 4.90 5.10 arasi mumkun ama makroveriler bu rakamlari desteklemiyor. Sadece grafige gore ilerlese idi herkes kolayca kazanabilirdi.

Bu baglamda grafik cizerken ulkenin siyasi ve ekonomik kosullarini goz onunde bulundurmak gerekir.
    size zaman zaman takılmaların altında da tam olarak bunları göz ardı ediyor olduğunuz düşüncesi vardı sn jackalav.. en azından şahsım adına.

yarın hangi ülkeyle takışıp hangisiyle barışacağımızı bilmediğimiz, hangi keyfi kararlarla karşılaşacağımız, hangi siyasi çıkarlar uğruna ne çılgınlıklar yapılabileceğini tahmin edemediğimiz ortamda grafikler çok kısıtlı bir yere kadar yön gösterebilir diyorum ben de.

5.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Sayın Jackalav bunun son dalga olduğunu varsayak 2001 sonrası hareketinin benzerini bekliyor anladığım. Yani düşüş anlamında dolarda.
    Usd/TL paritesinde bir düşüş beklemiyorum. Gelişmekte olan ülkelerde bu uzun vadede (2/10 yıl arası) mümkün olmaz. Usd/euro paritesinde euro lehine bir oluşum bekliyorum.
    Sadece şunu ifade etmek istiyorum 4,93 üzeri fiyat hareketi teknik olarak bana göre son dalganın abartılı oluşumu idi. Gerçekçi fiyatlamalara döneceğimizi, global piyasalarda usd değer kaybetmeye başladığı dönemde usd/TL paritesinde orta vade (6/24 ay) 4,08/4,93 aralığında geçirebileceğimizi öngörüyorum. Muhtemel kalan süre 16 ay gibi..
    Türkiye finans piyasasında para kazanmak henüz hala kolay, yakın gelecekte bunun zorlaşacağını biliyorum artık global piyasa oyuncusu olan bir finans piyasamız oluştu son 10 sene içerisinde... Bu yuvalanma dönemi sonunda çok daha zorlaşacak ve kulvarımız bireysel yatırımcılar değil kurumsal yatırımcılar olacak. Biraz daha zamanımız var.
    Bol kazançlar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

http://www.patronlartv.com/video/Yig...ur-dileyin/343

Bakın böyle dingolar vardı bir zamanlar ... Yani Dolar sene başında 3.80 şimdi 5.60 lara düştü diye uzantılar üfürmeye başladı . Balık hafızalı insanlar kaybetmeye ve düdüklenmeye mahkumdur.

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Sayın Jackalav bunun son dalga olduğunu varsayak 2001 sonrası hareketinin benzerini bekliyor anladığım. Yani düşüş anlamında dolarda.
    ufak bir ayrıntı var tabi.. biz henüz bu krizin neresindeyiz tam kestiremiyoruz. ama yandaşlar dışı genel kanı henüz başlarında olduğumuz.. önümüzde yerel seçimlerin olması da bu fikri destekliyor..

2019 nisan-mayısını kabaca da olsa kim öngörebiliyor merak ederim.

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    ufak bir ayrıntı var tabi.. biz henüz bu krizin neresindeyiz tam kestiremiyoruz. ama yandaşlar dışı genel kanı henüz başlarında olduğumuz.. önümüzde yerel seçimlerin olması da bu fikri destekliyor..

2019 nisan-mayısını kabaca da olsa kim öngörebiliyor merak ederim.
    Gösterge tahvil 32-33 bandını aştığında krizin panik safhası başlar diye düşünüyorum

Sayfa 898/1000 İlkİlk ... 398798848888896897898899900908948998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •