Sayfa 908/1000 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918958 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. k nın değerini bilmediğimden sormuştum şahısa hakeret değil öğrenme amaçlıydı silende ne olduğunu bilmiyormuş demekki

YORUM: Olmayan fırsatçılarla mücadele işdünyasını bezdirdi
    Eğer bir ülkenin kalbi, belkemiği olan KOBİ`leri nasıl batıralım diye şeytani bir plan tasarlansaydı, bundan daha iyisi düşünülemezdi. Halkı esnafa düşman etmek! Yanlış politikalar ve çağdışı ideolojilerle pompalanan enflasyonun acısını tüccardan çıkartmak!
    http://www.paraanaliz.com/2018/gunce...ezdirdi-27337/

İşte BETER olmadan YETER olmaz derken bu durumlardan bahsediyorduk , A KE PE bu oyları kimlerden alıyordu ? Kimdi halinden memnun olan ? Yapılan her yanlışa rağmen 16 yıl boyunca kimdi bunları destekleyen ? Çoğu KOBİ denen firma sahipleri bol para dönemi, beleş borçlanma dönemi ,hamur humur yeme dönemi , cırcır böcekeleri, BETON al, son model ARABA al , oldu şimdi göreceğim bunları sürünürken, beteri yaşarken, bizde onları izleyeceğiz köşemizden, ülkeyi içinden çıkılmaz hale getirenlerin cezasını hep birlikte çekerken. Dolar bu yükselir bana ne DOLARIN yükselişinden...

3. Jim, böyle FED desteği varken şebeği J.P. Morgan CEO'su yapsan aynı parayı kazanırdı demiş, kavgada söylenmez yani...

"...Given all of these federal subsidies to the banks, a trained pet could be CEO of J.P. Morgan and the profits would be the same. This is the essence of parasitic behavior.."
    https://jimrickards.blogspot.com/

4.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Felaketimiz birdenbire gelmedi halkın gözü önünde ilmek ilmek sindire sindire işlendi...
    Havalimanı kazığı çok büyük olduğu için Ege hocam tam sayfayı hakediyor;

"İstanbulun yeni havalimanı yarın ufaktan açılıyor. Açılma, yani bu tesisin tam anlamıyla devreye alınması en az bir yıl, hatta daha uzun sürebilir. Bildiğiniz gibi bu havalimanının yapılmasına birinci günden itibaren karşı çıktım. Niye karşı olduğumu gerekçeleriyle açıkladım.
    Ümitsiz bir şekilde bu projeden vazgeçilip, o arazinin hazır düzeltilmeye başlanmışken bir Milli Park Ormanı olmasını hayal ettim. Tabii böyle bir şey olmadı. Nenemin tabiriyle bu havalimanı doğdu bir kere, boğmaya gelmez. Hayırlı olsun.
    Bu havalimanı Türk ekonomisi için bir kara deliktir. Yani yarattığı katma değerden fazlasını yutacak ve yok edecektir. Diğer bir deyişle, Türkiye'nin net milli geliri, bu tesis hiç yapılmamış olsaydı, yıllar boyunca daha büyük olacaktı. İspatı aşağıdadır.
    SENARYO ANALİZİNE DAYALI BİR KIYASLAMA
    Bir an için şöyle bir senaryoyu beyninizde canlandırmaya çalışın. Bu havalimanı, söylendiği gibi üçüncü olarak ve Yap-İşlet-Devret" finansman modeliyle hizmet sunmaktadır. Yani birinci havalimanı Yeşilköy-Atatürk ile ikinci havalimanı Sabiha Gökçen faaliyete devam etmektedir. Bu havalimanları da kendilerini geliştirmekte ve kapasitelerini artırmaktadır. Uçak şirketleri de bu üç havalimanından istediklerine inip kalkmakta, uçak yolcuları da istedikleri havalimanından uçmakta serbesttir. Yani âdil bir rekabet ortamı vardır. Havayollarına ve yolcularına hizmet sunan bu üç havalimanı, verdikleri servisi maliyetlerine ve ürün kalitesine göre fiyatlandırmaktadır.
    Soru: Böyle bir rekabet ortamında bu "üçüncü" havalimanının kendi ayakları üstünde durması mümkün müdür? Kesinlikle değildir. Zaten şartlar böyle konsaydı, bu havalimanını, kendi parasıyla Yap-İşlet-Devret modeline göre yapacak babayiğit çıkmazdı. Hiçbir banka da bu projeye bir kuruş kredi açmazdı. Demek ki, üçüncü havalimanı asalak bir yatırımdır. Başkasının kanını emmeden yaşayamaz.
    GÖSTERİŞ YATIRIMI
    Mısır'da piramitleri gezerken düşünmüştüm. Eğer firavunlar kendilerine bu mezarları yaptıracaklarına, aynı işçilik ve malzeme ile Nil Nehri'nin sularını araziye dağıtacak yüzlerce kilometrelik su kanalları inşa ettirmiş olsalardı, Mısır halkının refahı çok daha yüksek olmaz mıydı?
    Pek tabii olurdu. Ama firavunun ölümsüzlük arzusu tatmin olmazdı.
    AYOL PEK DE GÜZEL OLMUŞ VALLAHİ!
    Ayasofya yıkılıp yerine AVM yapılsa, açılışına katılacak bir sürü ilkesiz gazeteci Ben de bu projeye önce karşıydım, ama görünce fikrim değişti. Pek de güzel olmuş vallahi, hele mermerlerin parlaklığı, içimi açtı doğrusu, gurur duydum. Beğenmeyen kullanmasın diye yazılar döşenecektir.
    Son söz: Çoğunluk, güce tapar."
    https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarl...liyor-2705741/
    Tamam 3.Havalimanını eleştirebilirsin en doğal hakkın fakat bunu doğru bilgiye oturtmalısın..3. Havalimanı devreye girince Ataturk Havalimanı tasfiye olacak hatta orasının millet bahçesi olacağı bile açıklandı.Adam koskoca prof bundan haberi yok ve Atatürk havalimanı ile rekabet edemez uzerine analiz yapiyor..Ntvlerden sozcuye dusus bosuna olmamis sanirim..

5.  Alıntı Originally Posted by KAANKSK Yazıyı Oku
    ....Adam koskoca prof bundan haberi yok ve Atatürk havalimanı ile rekabet edemez uzerine analiz yapiyor..Ntvlerden sozcuye dusus bosuna olmamis sanirim..
    Yazıyı okumamışsın veya anlayamamışsın,
    Ege Cansen bu "SENARYO ANALİZİ"ni 3.Limanın asalak bir yatırım olduğunu göstermek için yapıyor...
    Zararını devlete ödetme güvencesi alan Y.İ.D yüklenicileri işadamı değildir osuruktan işadamıdır.
    Gerçek işadamı dediğin kazancının hesabını yapar riski üstlenir ve o işe girer.

6.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Yazıyı okumamışsın veya anlayamamışsın,
    Ege Cansen bu "SENARYO ANALİZİ"ni 3.Limanın asalak bir yatırım olduğunu göstermek için yapıyor...
    Yani birinci havalimanı Yeşilköy-Atatürk ile ikinci havalimanı Sabiha Gökçen faaliyete devam etmektedir. Bu havalimanları da kendilerini geliştirmekte ve kapasitelerini artırmaktadır. Uçak şirketleri de bu üç havalimanından istediklerine inip kalkmakta, uçak yolcuları da istedikleri havalimanından uçmakta serbesttir. Yani âdil bir rekabet ortamı vardır. Havayollarına ve yolcularına hizmet sunan bu üç havalimanı, verdikleri servisi maliyetlerine ve ürün kalitesine göre fiyatlandırmaktadır.

??????

7.  Alıntı Originally Posted by KAANKSK Yazıyı Oku
    Yani birinci havalimanı Yeşilköy-Atatürk ile ikinci havalimanı Sabiha Gökçen faaliyete devam etmektedir. Bu havalimanları da kendilerini geliştirmekte ve kapasitelerini artırmaktadır. Uçak şirketleri de bu üç havalimanından istediklerine inip kalkmakta, uçak yolcuları da istedikleri havalimanından uçmakta serbesttir. Yani âdil bir rekabet ortamı vardır. Havayollarına ve yolcularına hizmet sunan bu üç havalimanı, verdikleri servisi maliyetlerine ve ürün kalitesine göre fiyatlandırmaktadır.

??????
    Bence yazar orada eğer bu saydıklarınız yapılırsa 3.cü hava limanının hiç şansı olmayacağını,o yüzdende gerçekçi bir yatırım olmadığı tezini öne sürmüş.

Alıntı Originally Posted by KAANKSK Yazıyı Oku

??????
    Ege cansen tutarlı bir şekilde 3. Havalimanına karşı çıkmıştır. Düşüncelerinin temelinde anadoluya yakın bir havalimanın daha verimli olacağı Atatürk ve Sabiha gökçenin kapasite artırımlarının yeterli olacağı vardır. Bir binanın yapılması eğer milli servet artışı ise diğerinin yıkılması değer kaybıdır dedi diye hatırlıyorum.
    Benim tahminim Atatürk havalimanı kapanmayacak vip ve özel jetler için tutulmaya devam edecek.
    Adamın söylediği madem bu havalimanı gerekli o zaman Atatürk kapanmadanda yapılırdı. O zaman uçaklar eğer 3. Havalimanını seçerlerse doğru karar olduğu görülürdü diyor.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Sayfa 908/1000 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •