Sayfa 934/1000 İlkİlk ... 434834884924932933934935936944984 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,465 - 7,472 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by mesut72 Yazıyı Oku
    EUROTRY Temmuz 2016 dan bu yana yeniden 144 günlük üssel hareketli ortalamasına geldi

USDTRY de 144 günlük üssel hareketli ortalamasına az kaldı (5.31 li seviyeler) en son Eylül 2017 de 144 günlük ortalamasının üzerine çıkmıştı. Düzeltmenin sonlarına geliyor olabiliriz. 5.30 lu seviyeler benim için dolar alım yeridir.

Dolar tl grafiginde son yukselişi kanal ihlali kabul edip fiyat normal yukseliş kanalina girmeyi hedef almiş diye yorumlayamazmiyiz ?

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by mesut72 Yazıyı Oku
    EUROTRY Temmuz 2016 dan bu yana yeniden 144 günlük üssel hareketli ortalamasına geldi

USDTRY de 144 günlük üssel hareketli ortalamasına az kaldı (5.31 li seviyeler) en son Eylül 2017 de 144 günlük ortalamasının üzerine çıkmıştı. Düzeltmenin sonlarına geliyor olabiliriz. 5.30 lu seviyeler benim için dolar alım yeridir.

kademe kademe alım iyidir.

heran işler tersine dönebileceğini düşünerek.

3.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Dolar tl grafiginde son yukselişi kanal ihlali kabul edip fiyat normal yukseliş kanalina girmeyi hedef almiş diye yorumlayamazmiyiz ?
    Kanal ihlal edilmemiş kırılıp atılmış ben yorumlamazdım. Çok uzun vade bakılırsa belkide 7 li seviyelere gelecek kanalda çizilebilir.

4.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku

Son dalga olduğunu varsayar ve yanılsama fiyatlamaları olarak kabul edebiliriz.. Tabii bunu kabul etmemiz için 2 önem li kriter var.
    Birincisi bana göre son dalga hareketi olan(4,93/7,20) fiyatlamasına inanmamamız ve kanal band üst noktasının 4,93/5,15 olduğunu kabul etmemiz gerekir.
    İkincisi ise bu fiyat hareketini yaratan beklentilerin(global piyasalardan kopuş, çevrilmeyen dış borç, düzelmeyecek abd ilişkisi) gerçekleşmemesini kabul ederek normal kanala dönüş olarak bakabiliriz..
    Kanal ihlali olarak bakan çok az yatırımcı mevcut. Bunu zaman gösterecek.
    Saygılar Bol kazançlar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

5. Emeğe saygı, teşekkürler

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Agacım 2 lira 10 kuruşluk kanal ihlali olmaz. Kanal boyunun kendisi bunun yarısı zaten. 2.5 aylık, şimdilik, kanal ihlali hiç olmaz. Kırdığı kanala geri dönme falan deyin ama ihlal falan demeyin. Olmaz. İhlal dediğin en fazla birkaç kuruş, iğne bar gibi, en fazla bir kaç gün, ihlal edip üst ya da alt bandın altında üzerinde genelde kapanışlar yapmadığı durumlar için diyebiliriz günlük grafikte.

Adam kanal boyunun iki katı gitmiş, 2.5 aydır da oralarda hala. Bunun adı ihlal olmaz. Yapmayın gadanızı alırım.

7.  Alıntı Originally Posted by mesut72 Yazıyı Oku
    Kanal ihlal edilmemiş kırılıp atılmış ben yorumlamazdım. Çok uzun vade bakılırsa belkide 7 li seviyelere gelecek kanalda çizilebilir.
    Belki ben öyle görmek istedigim icin o sekilde bakiyorumdur.
    Ama teknik olarak haftalik grafikte sat durumunda olan dolar, 5.30 dan donse bile cok yukarilari hedef alamaz gibi geliyor bana..
    Tabi Suriye de Fıratın doğusuna olacak bir harekat herşeyi bozabilir.
    Genel olarak dolar pozitif arkadaslarda jeopolitik risklere ve RTE ye atifta bulunuyor.
    Bense RTE yi budadiklarina inaniyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Agacım 2 lira 10 kuruşluk kanal ihlali olmaz. Kanal boyunun kendisi bunun yarısı zaten. 2.5 aylık, şimdilik, kanal ihlali hiç olmaz. Kırdığı kanala geri dönme falan deyin ama ihlal falan demeyin. Olmaz. İhlal dediğin en fazla birkaç kuruş, iğne bar gibi, en fazla bir kaç gün, ihlal edip üst ya da alt bandın altında üzerinde genelde kapanışlar yapmadığı durumlar için diyebiliriz günlük grafikte.

Adam kanal boyunun iki katı gitmiş, 2.5 aydır da oralarda hala. Bunun adı ihlal olmaz. Yapmayın gadanızı alırım.
    Toprağım diye hitap ederek yaşayıp göreceğiz demek istiyorum.
    5. Son dalga ihlallerinde bu mümkündür ama nadir olur.
    Saygılar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

Sayfa 934/1000 İlkİlk ... 434834884924932933934935936944984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •