Sayfa 951/1000 İlkİlk ... 451851901941949950951952953961 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,601 - 7,608 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Kredi faizleri dusmeden naaa... satarlar, 157.000 gaymeyi hesaplattim 36 ay 7.000 gayme taksiti cikiyor!
    sevgili reha gaya 150 binlik araca 250 ödemekmi yoksa 2 ci el aynı araca 100 bin ödemekli mantıklı bırakın 0 aracı 2 ci el bile para etmiyor 475 tl 0 5,20i bmw 7bin km deki 1 yasındaki aracımı 298 e indim yüzüne bakan yok
    bu indirimle ucacak kacak diyenler fasa fiso

2. 5000 liraya degmez diyip almadigim buzdolabi 9k olmus
    110 a aldigim yeni kasa tiguan 250 k olmus.

benim 110 a 1.10 kredi ile aldigim arabanin faizi 3.10 olmus.

Isterlerse % 15 degil % 50 otv indirimi yapsinlar kimse gidip bundan sonra cok ciddi acil ihtiyaci olmadiktan sonra harcama yapmaz-yapamaz

Ozellikle maasli calisan her 10 kisiden 8 i adim gibi eminim kendi isinde 1 sene sonrasini goremiyor..Uzun sureli borca girip issiz kaldiklarinda ne yapacaklar?

Devlet o kadar cok harcamaya yonelik indirim tesvik vb yapacagina misal dese ki sanayiciye % 50 elektrik indirimi,misal yurt disindan gelen ( kendi sektorum ) kagit karton vb urunleri icin yeni fabrika aciyoruz ,maliyetler dusecek dese zaten bu tur harcama tesviklerine gerek kalmadan fiyatlar dusecek ve herkes satin almaya baslayacak..

Uretmeden tuketen her toplum iflas etmeye mahkumdur..Herkes son 10-15 yilda ki bolluk doneminde yaptiklarini ,biriktirdiklerini yiyor..Su an para kazanipta gidiyim ev araba aliyim diyen kalmadi..

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Tam ben de bu şekilde dolar topluyorum, almaya 6.35'ten başladım üstelik. Ben doğru orantılı olarak da değil de ters piramit şeklinde alıyorum, yani düştükçe daha çok alıyorum, maliyetim kuru en fazla 20 kuruş üzerinden takip edecek şekilde. 5.7 gibi bir maliyetim var ortalamada şu anda.
    Başkasının korkması veya düşüncesi beni ilgilendirmiyor, size de kimseden etkilenmemenizi öneririm. Uzmanları forumları falan eğlencesine takip edin.
    Herkesin yoğurt yiyişi farklı ama herhalde bende sorun var,fiyatı düşen birşeyi almayı beceremiyorum.Düşüşlerde, daha düşük fiyatlar hedefe giriyor ve oralara düşsün sonra alırım derken hooop fırlayıveriyor ve arkasından bakakalıyorum.Bu nedenle uzun süredir, yükseliş görmeye başlayınca alım tercih ediyorum.Kardan zarar yazıyor ama en azından çıkışların arkasından seyretmekten kurtarıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    5000 liraya degmez diyip almadigim buzdolabi 9k olmus
    110 a aldigim yeni kasa tiguan 250 k olmus.

benim 110 a 1.10 kredi ile aldigim arabanin faizi 3.10 olmus.

Isterlerse % 15 degil % 50 otv indirimi yapsinlar kimse gidip bundan sonra cok ciddi acil ihtiyaci olmadiktan sonra harcama yapmaz-yapamaz

Ozellikle maasli calisan her 10 kisiden 8 i adim gibi eminim kendi isinde 1 sene sonrasini goremiyor..Uzun sureli borca girip issiz kaldiklarinda ne yapacaklar?

Devlet o kadar cok harcamaya yonelik indirim tesvik vb yapacagina misal dese ki sanayiciye % 50 elektrik indirimi,misal yurt disindan gelen ( kendi sektorum ) kagit karton vb urunleri icin yeni fabrika aciyoruz ,maliyetler dusecek dese zaten bu tur harcama tesviklerine gerek kalmadan fiyatlar dusecek ve herkes satin almaya baslayacak..

Uretmeden tuketen her toplum iflas etmeye mahkumdur..Herkes son 10-15 yilda ki bolluk doneminde yaptiklarini ,biriktirdiklerini yiyor..Su an para kazanipta gidiyim ev araba aliyim diyen kalmadi..
    Enflasyon pek öyle 3 ay sürüp sonra biranda yok olan birşey değil ki. 9 K olan buzdolabı seneye 15k olacaksa,her ne kadar pahalanmış olsa da, şayet 2 kat kazanç elde edebileceğiniz bir yatırımınız yoksa bugünden almak mantıklı hale gelmiyor mu? Bu hızdaki fyat artışı devam ederse bir süre sonra alınması tamamen imkansız hale gelmez mi?

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Evet o.

Borsa işlem saatleri içinde işlem oluyor, bu saatler dışında işlem yok, o arada kur değişirse de sabah gaplı açıyor.
    Makas dediğiniz alıcı-satıcı farkı sanırım, çok likit bir hisse değil bir kademeden fazla fark olabiliyor bazen.
    Ben limitli emir giriyorum, ani düşüş-çıkışları kaçırmıyorum ekran başında olmadığımda.
    Dün 530'dan alış girmiştim alınmış mesela (kur karşılığı 5.48), bugün birazına 545 satış yazmıştım o da gitmiş (kur karşılığı 5.63), bunu piyasada yapmaya kalksam ekran başında izlemem lazım, makastan ve zaman farkıyla yine tutturamayabilirdim.

Takip etmek veya incelemek isteyenler için https://tr.investing.com/etfs/abd-us...y-dolar-b-type

Merak eden en iyisi kendi deneyip tecrübe etsin, bir tane alıp satın 100 dolar karşılığı fiyatı var.
    Ben yaklasik 4 yildir alip satiyorum.
    Cunku hisselerden ciktigimda nakit yerine dolar almam gerek yani usdtrf aliom.
    Hisseler dusunce yukaridan satip fazla lot hisse aliom.
    Bazende fazla lot dolar .
    Cunku dolar bazli grafige gore bankalari alip sattigim icin cok guzel abritraj sansi verio
    Ytd

"Hicbir zaman kaybetmem.Ya kazanırım ya da öğrenirim."

NELSON MANDELA

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Tam ben de bu şekilde dolar topluyorum, almaya 6.35'ten başladım üstelik. Ben doğru orantılı olarak da değil de ters piramit şeklinde alıyorum, yani düştükçe daha çok alıyorum, maliyetim kuru en fazla 20 kuruş üzerinden takip edecek şekilde. 5.7 gibi bir maliyetim var ortalamada şu anda.
    Başkasının korkması veya düşüncesi beni ilgilendirmiyor, size de kimseden etkilenmemenizi öneririm. Uzmanları forumları falan eğlencesine takip edin.
    En dogru yontem. Yukari gidiste de tam tersi uygulanmalidir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    sevgili reha gaya 150 binlik araca 250 ödemekmi yoksa 2 ci el aynı araca 100 bin ödemekli mantıklı bırakın 0 aracı 2 ci el bile para etmiyor 475 tl 0 5,20i bmw 7bin km deki 1 yasındaki aracımı 298 e indim yüzüne bakan yok
    bu indirimle ucacak kacak diyenler fasa fiso
    Zaten ben de onu belirtmistim efendim, naaa... satarlar onun icindi!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    5000 liraya degmez diyip almadigim buzdolabi 9k olmus
    hocam başka bişey olmasın o.

Sayfa 951/1000 İlkİlk ... 451851901941949950951952953961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz