Sayfa 808/1000 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    8-9 larda ASELSAN almisiz 30 olmuş yetmez mi?
    Gerçi sattık ama 32 de froto aldık 65 oldu bu damı yetmez?
    Aferin okumuş çocuksun belli ki...bu hareketlerini belgele burada itibar puanı verecem söz...

2.  Alıntı Originally Posted by simon Yazıyı Oku
    guzel haberler geliyor. bakalim nereden donecek.

bugun 5,7 civarı biraz sattım.

alttan almak için .

tırstım ama

maksat biraz $ artsın.

yarın da perşembe genelde düşer.

herhalde rsi 30 altına gelir artık.

$ da 5,45

umarım yanılmam.

3. Yüksek TL faizinin sonu IMF ile anlaşma ile biter. Bu kadar yüksek TL faizi çoğu işletmeyi iflas ettirir. Seçimlere yüksek oranda işsizlikle girilirse her türlü sürpriz masada olur.

Ekmekte zam tartışması sürerken Antalya daki fırıncılar kepenk kapatmaya başladı. Kentte temmuz ayından bu yana 9 fırıncı kapısına kilit vurdu. Düzenleme yapılmazsa yıl başına kadar kentte 20 fırının daha kapanacağı ileri sürüldü.

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-hab...sladi-40989418

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bloomberght (Ali Çağatay): (Trump için) Adamcağıza da çok yüklendiler.
    obama gibi yakında dedesının dedesi müslümandı demeye başlarlar

Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    fabrikayla USD/TRY'nin ne alakası var? bu saçma sapan ilişki kurmayı investing forumlarında da görüyorum. Türkiye'nin tabiri caiz ise burnundan kulağından dolar fışkırdığı 2002-2013 yılları arasında da fabrika/üretim yoktu. Herşey ithaldi ve hayvan gibi cari açık vardı. ama kur hem stabil hemde düşüktü.

Ne farklıydı peki? sıcak para vardı. ucuzdu. şimdi sıcak para azalıyor hemde fiyatı artıyor. bu kadar basit. enerji kaynağı veya fabrika kuruldu diye ülkenin parası değer kazanmaz. tam tersi imalatçı ihracatçı ülkeler sürekli olarak paralarının değerini düşük tutmaya çalışır ki rekabetçi olsun. aynı şekilde direk yatırım yapacak firmalarda fiyat fayda ilişkisi yapıp ucuz ülkeye üretim tesisi açar.

ha şuan niye TL değer kazanıyor? çünkü çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde değer kaybetti. tabiri caizse düzeltmesini yapıyor. dead cat bounce'da diyebiliriz. sonrasında değer kaybı iktidarın olası yanlışlarından dolayı hızlanarak tekrar devam edecektir. ytd
    fabrikalarda üretim yaparak rekabetci olma aşamasına gelelim önce paranın degerini düşürürüz sonra.

6.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    Yav zarar etsemde borsada ediyorum. yastık altında dolar tutmayıp, ülkemin şirketlerine yatırım yapıyorum. Forumlarda zaman zaman zarar edip serzenişte de bulunabilirim bunlardan sanane ? Senin gibi boşmuyum, oturup, nerde ne nane yemişsin çıkarıp dökeyim buraya işim var gücüm var. Hadi bak işine.
    kumar oynuyorum demiyo da, hesapta milliyetçilik nosyonu yükleyecek ya kendine türk şirketlerine yatırım yapıyomuş, kargalar gülmez

Dolar ABD VE AVRUPA seanslari acikken, Turkiye de bankalar kapaliyken dustu.

Bu fiyatlardan artik Yerli yatirimci dolar satmaz, ha belki de daha dusecek beklentisi ile de almayabilir

8. 5 altı konuşulmaya başlandı piyasada artık 2 hafta önce 7 ler gelir deniliyordu ... ortamın havası degişti bunu kabullenin ekim verileride iyi gelicek ..yıl sonu 4.90 larda seneyi kaparsa şaşırmayın .. papazı verdi aldı dolarları

https://businessht.bloomberght.com/b...iner-mi/555274

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 808/1000 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •