Sayfa 870/1000 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,953 - 6,960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Bence Bahçesiz tek başına bu kadar etki yapmaz be ya !

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,356
     Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, bugünkü hareketin sebebi Bahçeli mi, CDS'nin 400'ü geçtiği söyleniyor. Var mı bir bilgisi olan?
    yok be abisi ne bahçelisi ,dünya yangını çıktı çıkıyorda ondan, hem bahçeli etiği sözün % 80 ini geri aldı cumhur ittifakı devam ediyo kem vede küm, buarada balonbergteki spiker kızcaz baya zorda .,ama hisselerdeki düşüş çok değilmi yaa filan diyerek şirinecilik oynuyor öyle acıdımki gramlarımı ve dolarlarımı satıp borsayı yükseltesim geldi ama umut aganın korkusundan vazgeçtim

3.  Alıntı Originally Posted by simon Yazıyı Oku
    kisa vedeli hedef 5.88

tebrik ederim. nokta atış olmuş...

4.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Valla doların 5.5 görmesiyle beraber,Yeşilada Nisan'a kadar 5.20-5.80 arası dalgalanır,sonrasında da IMF'ye gidilir ve dolar yükselmez iddiasında.Hatta dolarda yükseliş öngörürken ,şimdi 5 seviyelerini hedef gösteren başka arkadaşlar da var.Yani 6.5 öngörüsü bile şu an genelde kabul gören bir öngörü değil. Bu topikteki hareket bile dibe vurmuş durumda.Bu ahval ve şerait aldında, bazı psikolojik etmenler olduğu kabulünü yaptım.Belki de bizim psikolojimiz yanlış.Doğrusunu ancak zaman gösterir
    Bu resimde saçma olan Doların 6 nın altına hatta 5.50 kere kadar düşmesi...

Bir yıl içinde 200 milyar dolar nakit ihtiyacımız var+FED bir taraftan çakıyor+Trump bize özgü değil tüm dünyaya çakıyor+Özellikle bizim gibi nakit ihtiyacı olan tüm gelişmekte olan ülkeler sarsılıyor+AB ne yapacağı konusunda bir fikri yok Yunanistan sorununu tam bitirmiş kendi İtalya ayrı bir dert+Petrol fiyatları yükseliyor (üretim maliyet artışı)+Son bir kaç haftadır ABD borsaları çöküyor dolayısıyla diğer borsalar çöküyor

Bu resimde bizde dolar 7 üstü o zaman için balondu ama 6 altıda gerçekçi değil...

hele Merkez çatır çatır dolar satarken, onu bunu fon kaymaları yaparken ,%7.5 la dolar borçlandım diye anlamsız sevinç çığlıkları atarken ,resmi %25 reel de %50-80 eflasyon varken,banka kobi kredileri 40-50 lere dayanmişken ,elimizi IMF değil Katar a açarak umutlanırken...

Bu resimde Dolar 6 altı olamaz...

Bu resme tek uyacak şey IMF ile ucuz taze kredi ve onlarin kontrolünde bilinçli ekonomik uygulamalarla bak ozaman resim yerine oturur...

bu olsa bile şahsi fikrim dolar 7 altı ülkeye zarar.... yıllardır savunduğum konu... heryıl reel eflasyon kadar dolar arttırılsaydı şimdi merkezin elinde kafadan 200 milyar doları olur 2-3 ten dolarla gelene bu gün 5 ten eline verir reel olarak biz karda olurduk...tabii üretim şart...ve ucuz TL rekabet demektir

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hocam gramcıların sayfası yok ki.Malum altın için ons sayfası var.E gramın hesabında dolar da var ,direk bu sayfayla göbek bağımız var .Bence biz burda üvey evlat sayılmayız, biz de neticede bir nevi dolarcıyız dolaylı olarak )))))))))))
    Olur mu... Altın ,Petrol, Siyasi ve Jeopolitik konular ,eflasyon ,üretim tüketim vb herşey bu sayfayı ilgilendiriyor...Mesela TL nın gebermesi yada uçması Altın ı etkilemez yada Altın TL yi etkilemez...ama Dolar maalesef şu an için tek reel birim...

Dolayısıyla yeriniz burası zira burası sizede ,sizin yazdıklarınız bizede faydası var...

Daha önce bahsetmiştim hatta 6 dan dolar alırken 1.180 de nerdeyse altın alacaktım ama altının altın yılını şu FED in yapacaklarını yaptıktan sonra bekliyorum tahminim 2020 den sonra...ama şu an alacaksan 5 yıl hedefli alınmalı şahsi fikrim...önce dolar dünyayı gebertsin sonra altın doları gebertecek
    😀😀😀

Tuğla gibi zam!
    İnşaat malzemelerine gelen zamlarla birlikte bir adet tuğlanın fiyatı 1 TL oldu. Taşeron artan yüzde 57 maliyet yüzünden isyanda.

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...i-zam-2697486/

Valisinden bakanına kadar fırıncıya zam yaptırmıyorlar baskı var peki DOLARIN çıkışından TUĞLAYA ne hadin bakim A KE PE bir cevap ver bu soruma ! Beter olmadan yeter olmayacak, MART ta CE HA PE toprağa gömülecekmiş öyle dedi efendi o zaman herkes layık olanı yaşayacak, Doların çıkışından bize ne ! beter olan ve olacaklardan bize ne...

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,356
     Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Altın ,tahminim 2020 den sonra...
    ������
    hocam akıl vermek haddime değil ancak onsta 1 360 geçilince tekrar bir değerlendirin

8.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    hakem hocam. 2 hafta öncesi böyle bişeyler yazmışım S&P 500 ÜN 15 XXX kadar yolu var bizimkiyi bilemem
    Dolar ------------ Borsa
    7.5tl---------------30.000-40.000
    10TL-------------40.000-60.000
    15TL--------------60.000-80.000
    20TL--------------80.000-100.000

😎

Sayfa 870/1000 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız