Sayfa 367/1000 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by guvence Yazıyı Oku
    ARADA KAYNAMASIN ,sağolsun arkadaş çok önemli bir konuyu taşımış bilgisi olan lütfen ,nedir bu acaba.
    Usd 7 üzerinde kalıcı olursa firmalar ciddi hasar alır görüşünü goldman sach tan sonra wp de belirtmiş.

Reis Amerika yolundayken böyle haberler yapılır mı wp.. ey wp sen kimsin yaa..

Daily sabah tan karşı atak bekliyoruz 🙂

Önce fed toplantı sonucu
    Sonra 3 ekim enflasyon verisi.!!
    CRASH Tüm HIZIYLA otobanda.!!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sn arcencıel zaten yazmış.Ama bence de yazdığı olayın hırsızlıkla uzak yakın alakası yok.Vergi vermemek başka bir şey.Cezası var bilerek ya da bilmeyerek vermeyebilir insan ve hırsız olmaz.Devletin hakkını yeme konusuna gelince daha önce de yazdım devlet kutsal falan değildir.İnsanların bir arada yaşama kabulu ve arzusu ile belli kurallar koyarak yarattıkları bir konsensusdur.Bu konsessus batı almanya doğu almanya veya güney kore kuzey kore gibi aynı ırka mensup insanlar arasında bile farklı nedenlerle ortak yaşama arzusu olmadığından bozulabilir.O zaman insanlar farklı kurallar koyar ve uyar.Yan yana iki ülke arasında bile farklı kurallar olabilir.Orda suç olan senin ülkende olmayabilir.Yani suçlarda genel bir ahlaki temel vardır da bu bile zaman zaman değişebilir.Bora beyin çingenelerin övünürken hırsızlıklarını anlatmaları söyleminde olduğu gibi.Bizde son zamanlarda artık bu iş iyice çığırından çıktı.Bu suç ve ceza işleri uygulanır olmadığı zaman ve adil olmadığı zaman anlamını yitiriyor bence.Misal ben yapı olarak pimpirikli olduğumdan her kurala uymak için kendimi zorluyorum,adam sallamıyor sonra a bir bakıyorum devlet bir af çıkarıyor adam suçlu olmaktan çıkmakla kalmayıp bu ekonominin sıkıntılı ortamında evde çocuklarına iki ekmek fazla götürüyor ,çocuğunu okula gönderirken cebinde benden fazla parası oluyor.E bu adaletsizlikler nasıl önlenecek,devlet adam gibi işini yapacak yakalayacak vergi kaçıranı suç işleyene gözünün yaşına bakmadan ceza yazacak,herkes ceza yiyecek.O yandaş affedelim,bu benim akrabam göz yumayım ,bu filanca bakanın kardeşi bulaşmıyalım olmayacak herkes kuzu kuzu sisteme uyacak,o durumda uyanıklık yapan devlete kazık atmaya kalkan da her şeyi hakedecek.Misal bir tane milletvekilinin oğlu askerde şehit olmayacak,hep gariban ailelerin oğulları ölecek ama senin elinde fırsat varken şırnak dağlarına oğlun gitmesin diye torpil yapmayacaksın.Ne zor karar değil mi.Ama aslında ahlaken cevap belli ,o torpili yapmaman lazım,çünkü oğlunun yerine giden garibanın oğlu ölebilir senin oğlunun yerine.E sen de bakıyorsun siyasilerin oğullarına zenginlerin oğullarına onlarda vatan için ölen falan yok.Ne yaparsın? Zor karar değil mi.Ya bizim ülkede yaşamak çok zor.O yüzden öyle hemen hırsız demek falan doğru değil bence.

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet-osman Yazıyı Oku
    Burada doların D si konuşulmuyor. Kıraathaneye dönmüş..
    Yazmayacaktım ama dayanamadım,çünkü beklenen espri bir türlü gelmedi..

Haklısınız sayın üye, çay vardı,oralette geldi burası tam kahve oldu artık...

fed, beklentilerden yüksek bir artış yaparsa ve aralık ayına ilişkin (sanmıyorum ama) yine ciddi bir artış yapabileceği sinyalini verirse çok dik bir çıkış olur kanısındayım.

ancak, abd'de faizlerin çok hızlı bir şekilde tırmanması konusunda bir görüş birliği yok gibi görünüyor. hatta bazı düşünürler, parasal sıkılaştırma yerine, tekrar parasal bollaşma süreci başlayabileceğini öne sürmektedirler.

sizlerin düşünceleri nedir peki?

Hırsızlık değildir derken hukuki anlamda dedim.Zaten sn arcencıel avukat kendi de daha önce açıklamıştı ama.Deminki tartışmaların bağlamında tekrar yazayım benim bildiğim hırsızlık ayrı suç vergi kaçırmak ayrı suç.

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    benc konuyu yanlış değerlendrşyorsunuz 2 örnek evrildi birini anlamadım ama ikincisi açık net vergi kaçırıyorum hırsızlık yapıyorum bilerek dedi
    İkincisi ????????
    Düşündüm sana nasıl hitap etmeliyim diye. Ancak sana Ayhan denilen kişi diyebileceğime karar verdim.
    Ayhan denilen kişi, okuduğunu anlamada sorun yaşıyorsun. Anlatılmak istenenleri anlamıyorsun. Hani bir laf var ya ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların ancak karşındakinin anlayacağı kadardır benzeri bir söz. Tam bu söze örneksin. Ne kadar anlatsam da sen anlayamazsın. Kapasiten yetmiyor.
    Kısa özet yapayım anlamayanlar için tabii ki senin için değil Ayhan denilen kişi. Anlamayacaksın çünkü. Malum kapasite meselesi.
    Ben de hırsızım dedim. İmalı bir sözdü bu. Çok rahat bir şekilde Zafer kazanmış havasıyla rxpu'ya hırsızlık damgasını haksız olarak yapıştıran kişiye karşı. Nitekim o kişi bu imalı mesajı aldı. Ayhan denilen kişi hala anlamıyor. Anlamaz da.
    Vergi ödememe hırsızlık değildir. Yani vergi ödemeyen kişi hırsızlık suçu işlemiş olmaz.
    ANLA ARTIK BE AYHAN DENİLEN KİŞİ
    Bak benim yaptığımın hukuki nitelemesini anlatayım sana da, diline doladığın hırsızlık lafını kullanma bir daha.
    Benim yaptığıma hırsızlık denmiyor. VERGİ ZİYAI deniyor. Bunun yaptırımı da uğranılan vergi kaybının bir kat tutarında cezalı ödeme.
    ANLADIN MI????
    ANLADIN MI ?????
    ANLADIN MI ???????
    ANLAMAZSIN SEN. MALUM KAPASİTE MESELESİ.
    Doladı diline hırsızım dedi hırsızım dedi diye.
    Yaş olmuş 50, okuduğunu anlama yaşı, anlatılanı anlama yaşı 7-8 resmen.
    Benden ikinci diye bahsedemezsin. Sen kimsin ?????
    İlginç olan Bora'da çıkmış hırsız diyor. Kendine hırsız dedi işte diyor. Yaw senin mesleğin buydu ya hani. Bunun hırsızlık olmadığını bilmiyor musun ????????
    Senin derdin zaten sadece insanlara sarmak. Beslenme kaynağım bu. Kavgadan besleniyorsun.
    Ne oldu ???? rxpu sana bu yaptığın iftira hakaret dedi birden forumu bırakmaya karar verdin.
    15 yaşında bir çocuk senin için hırsızken, ben hadi büyük hırsızlara da hırsız de dedim. Diyemedin. Zaten o yüzden biledin kendini bana. Biledin ve fırsat kolladın.
    Vay be vay be vay be.
    Ayhan denilen kişi HADDİNİ BİL BENİMLE UĞRAŞMA.
    Benimle uğraşacak seviyede değilsin zaten.
    İkincisiymiş lafa bak. Utanmaz

8. Ben hırsızım demiş,ahkam kesiyon...

Dövletin arkasına dolanmak hırsızlıktır...
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

Sayfa 367/1000 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •