Sayfa 605/1000 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655705 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,833 - 4,840 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,392
    http://www.milliyet.com.tr/-kemal-ku...onomi-2504803/ sirke fabrikasını bile sattıysak umut aganın dediği gibi beter olmaktan kurtulamayız
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK

Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Kipa'da ak Du Bergama tulum peyniri 1 ay önce 35 TL idi.Simdi baktım 51.5 TL olmuş.
    öğleyin sütçü geldi kabak geirmiş kaça veriyon dedim 4 tl kilosu dedi s.ktir g.t dememek için kendimi zor tuttum. işi birz abartmadın mı zabıtayı arayayım mıgeçen sene 75 kuruştu kilosu dedim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Beton topiğinde beton işinin batışını kabullenemeyen beton beyinli bazıları zannediyor ki beton arzı duracak ve arz azaldığı için kiralar en az enflasyon kadar artacak. Ulan işçi %10 zam almış sesini çıkaramıyor işini kaybetmediğine şükrediyor sen herifin oturduğu evin kirasına %40 enflasyon artışı isteyeceksin. Oldu bulursanız böyle bir kiracı haber verin kendisine geri zekalı diye madalya takalım.

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ha bu kısmı kesinlikle doğru,gidişat o yılları aratacak,ben 1929 benzeri bir şey bekliyorum maalesef,hem de sade bizde değil dünya genelinde.Herkes çok borçlu bu borçlar ödenemez,olay karakolda biter gibi.
    O zaman John Steinbeck'in "Gazap Üzümleri" adlı kitabını hemen okuyayım bari. Büyük Buhran zamanında neler olmuş bakalım. ..
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    öğleyin sütçü geldi kabak geirmiş kaça veriyon dedim 4 tl kilosu dedi s.ktir g.t dememek için kendimi zor tuttum. işi birz abartmadın mı zabıtayı arayayım mıgeçen sene 75 kuruştu kilosu dedim
    kabak 4 tl. ise bedava sayılır. Balgatta 6 tl. Ayrıca hep yerli üretim dolar mı neden zam yapılıyor diye kızıyorlar ama bence haksızlık yapılıyor. Sonuçta sürekli tarlasında kabak , biber, tahıl yetiştirerek geçimini sağlayan çiftçi zam yapmasın oursa , bu aile ilacı, mazotu, elektriği, suyu, giysiyi vb. zamsız alsın demek doğru olur. Hayat bir zincirdir. Her halka payına düşeni alır ve verir.

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    puşt enflayonu yükseltiyordu yakalamışlr
    Enflasyon yükseltenleri yakalamak amaç olsa, inanın 4 saatte topunu yakalarlar. Gerçi bu işleri siz daha iyi biliyorsunuz bana laf düşmez. saygılar. Şu dolar / tl. hakkında sizin koridorda neler dönüyor Ayhan bey, sürekli kendiniz kazanıyorsunuz ( keser gibi ) biraz da bizi düşünün. Bir kaç kırıntı yazsanız.

7.  Alıntı Originally Posted by bunuel Yazıyı Oku
    Şahsen ben bu kararı bekliyordum. Yürümesi mümkün değildi. Çünkü McKinsey (ya da başka bir şirketin) Türkiye'de yapabileceği bir şey yok. Misal dese ki sosyal yardımları azaltın, uygulanacak mı? Ya da kamu ihalelerini şeffaflaştırın, deseler. Veya yargı bağımsızlığı, basın özgürlüğü, kamu harcamalarında denetim... Hangisini yapacaklar. Yapacak olsalar zaten söyleyen, yazan, anlatan bir yığın insan var.
    Bizimkiler kural - kaideye uyamaz artık.
    Bence...
    Dün Ankara Altındağ da pttmatik den para çekme kuyruğu vardı. Roman ağırlıklı bayanlar kavga ediyorlardı. '' Kızzz bizim paraları kesip emeklilere veriyorlarmış. B.... k yiyesice emekliler doymadı '' vb. konuşmalar. Beyinlerine nasıl bir kin ve algı kazındıysa , yok öyle değil diyecek çıksa boğazlayacak durumdaydılar. Sosyal yardım adı altında başka işler diyoruz ve üstünde durmaya değmez. her aileye çorba kaynatacak - soğuktan koruyacak para girmeli. ama o parayı kişilerin değil, devletin verdiği, devlete iyi vatandaş olmaları gerektiği de öğretilmeli.

Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    O zaman John Steinbeck'in "Gazap Üzümleri" adlı kitabını hemen okuyayım bari. Büyük Buhran zamanında neler olmuş bakalım. ..
    Ne olacak hocam,acı ve iflaslar ,sinderella man filmi vardı ya russel crowe un filmin başında baya zengindi,sonra borsada her şeyini kaybetti ,liman işçisi oldu filmde ,o büyük buhran zamanları ve ortam baya güzel tasvir ediliyor,tavsiye ederim.Gerçi pek seyretmeyen kalmamıştır ya ben gene de tavsiye edeyim)))))

Sayfa 605/1000 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •