Sayfa 857/1000 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. DYK topiğinde derinlik baya azalmış...

2.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Temmuz-Ağustos ayında fitch raporuna göre 12milyar dolar mevduat azalması olmuş bankalarda ve bu yüzden döviz likidite sorunu riski yükseldi demiş adamlar. Raporun devamında dediklerini yazamıyorum. Zira Türkçe kaynaklardan silmişlerdi. Bu paranın bir kısmı yastık altına gitmiş olabilir. %10'da faiz verseler sermaye 1-2 yıldan önce zor girer geri bankaya.

Şimdi birde işbankası meselesi ortaya çıktı, DTH'ci olarak oldukça huzursuz ediyor beni.
    Güzel bakış açısı... İş Bankası, şişecam sonra belki oyak grubu ya sonra... Benjamin ciler için doğru beklenti... Belki dolar 9 lira olur. Dış borç ödeyememe seneryo ları unutuldu mu pek paylaşan yok.
    Her nekadar ben 4,08/4,93 aralığına oturacak desemde 5 üzeri yanılsama fiyatları tamamlandıktan sonra.
    Sağlığımız yerinde olur ise yaşayıp göreceğiz...
    Bol kazançlar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

3.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    ... Dış borç ödeyememe seneryo ları unutuldu mu pek paylaşan yok...
    IIF unutmamış. Rezervlerimizin yaklaşık 1.6 katı kadar kısa vadeli borcumuzla, bizi lig birincisi yapmış.

https://twitter.com/IIF/status/1054342923993706496

----

İş dönüyor dolaşıyor, net hata noksana geliyor. Aşağıdaki grafiği, Aralık 1991'den itibaren, net hata ve noksanı toplayarak çizdim. Bu grafiği ilk defa Selim Somçağ'da görmüştüm. Bu veri, AKP iktidara gelinceye kadar, sıfır çizgisinin etrafında dalgalanmış. Buraya kadar bir gariplik yok. Uzun vadede pozitif hatalar negatif hataları götürür.

Daha sonra ise, yükselen tepeler ve yükselen dipler görüyoruz. Özellikle 2009'dan sonra, ok gibi yukarı fırlamış. Net hatayı sürekli pozitif yönde yapıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Para uyumaz...borcu borçla çevirip aradaki ticarette yüksek vergi alırım onuda çarçur ederim dersen ancak günü kurtarır sorunu büyütür işin içinden çıkılmaz hale getirirsin...

Şahsi düşüncem Kasımı 6-6.50 arasında atlatabilirsek Mart 2019 a kadar o arada dalgalanır....lakin kimse zamları geri almıyor tek gerçek ucuzlayan ürünler ellerinde stoklanan ve demode olmuş olacak iade edilemeyen ithal ürünler...nakite çevirip kapital yapıyorlar...

Sonuç olarak Paranın psikolojisi olmaz...ama tutarsa itibar puanı için hatırlat 😁👍😁
    Valla doların 5.5 görmesiyle beraber,Yeşilada Nisan'a kadar 5.20-5.80 arası dalgalanır,sonrasında da IMF'ye gidilir ve dolar yükselmez iddiasında.Hatta dolarda yükseliş öngörürken ,şimdi 5 seviyelerini hedef gösteren başka arkadaşlar da var.Yani 6.5 öngörüsü bile şu an genelde kabul gören bir öngörü değil. Bu topikteki hareket bile dibe vurmuş durumda.Bu ahval ve şerait aldında, bazı psikolojik etmenler olduğu kabulünü yaptım.Belki de bizim psikolojimiz yanlış.Doğrusunu ancak zaman gösterir

5.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Valla doların 5.5 görmesiyle beraber,Yeşilada Nisan'a kadar 5.20-5.80 arası dalgalanır,sonrasında da IMF'ye gidilir ve dolar yükselmez iddiasında.Hatta dolarda yükseliş öngörürken ,şimdi 5 seviyelerini hedef gösteren başka arkadaşlar da var.Yani 6.5 öngörüsü bile şu an genelde kabul gören bir öngörü değil. Bu topikteki hareket bile dibe vurmuş durumda.Bu ahval ve şerait aldında, bazı psikolojik etmenler olduğu kabulünü yaptım.Belki de bizim psikolojimiz yanlış.Doğrusunu ancak zaman gösterir
    Yeşilada takip ettiğim çok bilgili ve hatta birazda derin bir adam. Ama Erdoğan Trumpla takışırsa dolar 7.5 olur da dedi. Yani kabaca bugün benim önümdeki grafikte 5.30- 7.50 yazıyor. Alt ve üst bantları dedi zaten

Dolara bir kesim 94-2001 hareketini alıp 2011-2018 e uyguluyor ve aynı sonuçları bekliyor. Teknik bir bakış açısıdır benim tekniğime uymasada saygı duyarım. Uymaması içinde birçok sebep var defalarca yazdık. Tabi zaman gösterecek neler yaşayacağımızı. Dolar üç aşağı beş yukarı 5.30 üzerinde ateş gibidir.

6.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    ....Bu ahval ve şerait aldında, bazı psikolojik etmenler olduğu kabulünü yaptım.Belki de bizim psikolojimiz yanlış.Doğrusunu ancak zaman gösterir
    Dolar 1,92'den beri psikolojiyi takmıyor...
    1994 eşdeğeri döviz kuru Türkiye için doğru olandır..
    CariAçık için kaba kuvetden başka yol yok....

7. Dolar günlükte ben böyle bakıyorum şimdilik.

Sayfa 857/1000 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •