Sayfa 779/1000 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Yerim ben bu kaynağı belirsiz para girişlerini...bu belirsiz kaynakçılar iyi adamlar mı kötü adamlar mı sorun burda��
    Tabi öyle bişey gerçekte varsa

2.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Dolar'da %10 indirim kampanyasına katılmış.
    Bugünlerin kıymetini bilmek lazım ...
    Aynen...yeni ithal ürünler alalım... iPhone u artık tekrar seviyormuyuz yoksa Samsung umuzdanmı alalım😁😁😁

3. Az önce ABD/California'da yaşayan orada Tobacco Shop çalıştıran bir arkadaşımla görüştüm, der ki, A'dan Z'ye bir zam furyası yaşanıyormuş örneğin bu yıl sigaraya 3. kez zam gelmiş ve gelen zam son 8 yılın en yüksek zammı der..

Morgage faizleri geçtiğimiz yıla göre neredeyse % 2 seviyelerinden %4.50 seviyesine yükselmiş..

Özetle çok sağlam bir enflasyon yaşanırken faizlerde yükseliyormuş, açıklanan veriler oyma dolma değil gerçekleri yansıtması ve FED'in neden bu hızla faizleri artırdığını destekler yönde..

Bilginize..
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Dolar miktarını FED düşürecek.Her ay dolar çekmeye başladı piyasadan .Benim bildiğim gelecek yıl her ay 50 milyar dolar bir yılda 600 milyar piyasadan çekecek.Dolar faizini de 3 kez mi 4 kez mi artırsam diye düşünüyor.Yani artırma işi kesin de sayısı muallak.Bizim her ay bulmamız gereken net 4 5 milyar dolar para var.Bu miktar ana para ödemesi değil ha borç döndürmek için lazım.Petrol artıyor,kış geliyor,turizmden yaza kadar para yok.Biz de piyasadan dolar bulmaya çalışacağız))))))))) Benim gördüğüm bu forumdan kimse 5 lerden falan dolar satmaz.Bu emin olun genel bir konsensustur, halkımız dolar sever 5 e düşsün gene dolara millet saldırır,saldıranların sayısı satanlardan çok olur.Bu ahval ve şeraitde dolar düşer diyen dolarını satar ,çıkar diyen dolar alır.Ben malum dolar falan almam ama altına her seviyede yatırım yapmaya devam.Nedeni de demin bir arkadaş yazmış ya bizim tarihimizde borç ödenmediği dönem olmamış falan diye.O zaman ben de diyorum ki her ay sana 4 liradan 5 liradan dünyanın dolarını kimse vermez.Dolar kıtlaşıyor beleşe dolar dünyada artık yok.Gerisi bence hayal.Tabi bence durum böyle )))))))

5. Yabancılar çıkmak için kendilerine alan açıyor olabilir mi? Bu geceki hareket pek normal değil gibi!

Moto G (4) cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu akşam bir video seyrettim.Orda adam yabancı bir ekonomistin lafını söyledi çok güldüm.Bu yabancı analist türkiye ekonomisine madencilerin kanaryası demiş.Manası da şuymuş madenciler madene inince yanlarında kanarya alırlarmıış.Zehirli gazdan ilk kanarya ölürmüş madencilerde toksik gaz oranı artışını anlayıp yukarı çıkarlarmış.Mükemmel bir benzetme di mi)))))))))

7.  Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Yabancılar çıkmak için kendilerine alan açıyor olabilir mi? Bu geceki hareket pek normal değil gibi!

Moto G (4) cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yabancılar bence ceplerine alan açıyor olabilir 🙂

8.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Yabancılar bence ceplerine alan açıyor olabilir ��
    O değişmeyen bir gerçek zaten.

Sayfa 779/1000 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz