Sayfa 806/1000 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856906 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,441 - 6,448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    inşallahda düşmesi icin sebep var mı ki fabrikamı acıldı. Yeni bir enerji kaynagımı bulundu vs. Neden düşüyor onun açıklamasınıda yaparsanız ciddiye alınırsınız. açıklamanız yok ise bu başlıkta size güler geçerler
    Dolar 7'ye yakınken dolar alan tehdit ediliyordu.Şimdi ise dolar alana ucuzdan dolar veriliyor.Büyük resmi görmek lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    Al kardeş al. BEnde 7 tl iken buradaki, üstad filozof, büyük otorire, yüksek düşünür, 1.9 eurodiesel arkadaşların 10 tl olacak gazıyla aldım elimde patladı ne yapacam bilmiyorum. Sizce buradan alıp maliyet düşürsemmi
    Lütfen haksızlık yapmayın...bende aynı forumu okuyorum burda kimse 10 Tl demedi...iyi analiz ederseniz yazıları doların makroekonomik sebeblerden 7.30 dışında bir rakam çıkaramazdınız...ama uygulanan politikalar yanlış ve dolar 10 da olur 20 de bunlar bura savunuldu...kaynağı belirsiz paralarla yangına ancak damacana su dökebilirsiniz...ben 2 altı dolar toplayan ve doların bu nedenlerle 10-20 olabileceğini öngeren biri olarak 6 ya düşmeden dolar almaya başlamadım mesela...maliyetiniz 7 lerdeyse size maliyet düşürmek için alım için en uygun rakamlar bunlar benki her alımım maliyet yükseltici avantajım yükl kısmının maliyetinin düşük olması..burası çok değerli bir site ve kişiler çok değerli...yoksa gidin onlarca site var çok geyiğin döndüğü...lütfen

Dolar altın emtia gibi yatırımlar kısa vadeye oynanmaz en kısa 1 yıl önerilen 3-5 yıldır...kısa vadede kazanmak isteyen hisse alır ki bence hisse bile uzun vadeli düşünülmeli şahsi tecrübelerimle...ben almışım doları en son 3.80 den sen ne diye gidip 7 lerden alıyorsun 5 ay sonra nerdeyse %100 yapmış...

Şu an şahsen hem mutlu hem üzüntülüyüm doların düşmesine...mutluyum zira dolar borçlu şirketler dolar toplayıp borç zararlarını azaltabilir...mutsuzum zira burda ki analizlere göre 7.30 altı dolar ülkeye zarar...ihracatçı daha az kazanır ve dünyaya rekabet gücümüz azalır...

Bazı ithal ürünler takip ediyorum mesela almak için dolar düştü diye almak için...ama ilginçtir fiyatlar düşmüyor iki haftadır...ozaman halka yansımayacksa dolar 1 TL olsa ne yazar....

3. Bloomberght (Ali Çağatay): (Trump için) Adamcağıza da çok yüklendiler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. 100 günlük H.O.'sı olan 5,55 civarlarında direniyor gibi şimdilik...

5.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    inşallahda düşmesi icin sebep var mı ki fabrikamı acıldı. Yeni bir enerji kaynagımı bulundu vs. Neden düşüyor onun açıklamasınıda yaparsanız ciddiye alınırsınız. açıklamanız yok ise bu başlıkta size güler geçerler
    fabrikayla USD/TRY'nin ne alakası var? bu saçma sapan ilişki kurmayı investing forumlarında da görüyorum. Türkiye'nin tabiri caiz ise burnundan kulağından dolar fışkırdığı 2002-2013 yılları arasında da fabrika/üretim yoktu. Herşey ithaldi ve hayvan gibi cari açık vardı. ama kur hem stabil hemde düşüktü.

Ne farklıydı peki? sıcak para vardı. ucuzdu. şimdi sıcak para azalıyor hemde fiyatı artıyor. bu kadar basit. enerji kaynağı veya fabrika kuruldu diye ülkenin parası değer kazanmaz. tam tersi imalatçı ihracatçı ülkeler sürekli olarak paralarının değerini düşük tutmaya çalışır ki rekabetçi olsun. aynı şekilde direk yatırım yapacak firmalarda fiyat fayda ilişkisi yapıp ucuz ülkeye üretim tesisi açar.

ha şuan niye TL değer kazanıyor? çünkü çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde değer kaybetti. tabiri caizse düzeltmesini yapıyor. dead cat bounce'da diyebiliriz. sonrasında değer kaybı iktidarın olası yanlışlarından dolayı hızlanarak tekrar devam edecektir. ytd

6. Fabrikayla alakası yok,ilişkiyi siz kurmuşsunuz. Neden düşüyor kısmıyla alakalıydı cevabım. 690 dan alış iştahı yok idiyse neden almayın dendi. 6.90 dan hala alma iştahı var isiyse neden şimdi bunlara 5.50 den dolar temin ediliyor.
    Son düzenleme : cumartesi71; 17-10-2018 saat: 19:45.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bloomberght (Ali Çağatay): (Trump için) Adamcağıza da çok yüklendiler.
    https://www.youtube.com/watch?v=uGxqtWuUEt8

8.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Fabrikayla alakası yok neden düşüyor kısmıyla alakalıydı cevabım
    yanlış alıntı olmuş düzeltiyorum

Sayfa 806/1000 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856906 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz