Sayfa 598/1000 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648698 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,777 - 4,784 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yok, ben zaman içinde hiç bu kadar deneme yanılma metoduna başvurulmamıştı demek istedim. Evet son 20 yılda devlet ekonominin yönetiminde hatalı kararlar vermiş olabilir. Ama sanki son zamanlarda ekonomi ile ilgili daha istikrarsız ve deneme yanılma tarzında kararlar arttı gibi. Buna dikkat çekmek istemiştim.
    Hocam ekonomi yönetimi mi kaldı,gavur bir tokat atıyor oraya savruluyoruz ,sonra bir tokat daha bu sefer başka yöne savruluyoruz.Al işte batmayan şirket kalmayacak yakında nerdeyse.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Erdoğan: McKinsey ile olan danışmanlık sözleşmesini iptal ettim.

Arkadaşlarıma söyledim bunlardan fikri danışmanlık hizmeti bile almayacaksınız dedim.

hadi bakalıııııııım.
    "O'nun yaptıklarını ben başaramazdım. asıl devrimci Atatürk'tür. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün yaptıklarını başaramazdım…" Fidel Castro - Habitat Toplantısı İstanbul 1997

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    `Yasayı deldiler, işsizin parasını bankalara aktardılar`
    İşsizlik Fonu'nda birikmiş paranın 11 milyar Türk Lirası üç kamu bankasına sermaye fonu olarak aktarıldı.

Bu karar çok sayıda tepkiyi de beraberinde getirdi. Zira fon, kamuya ait değil. Fonun kuruluş kanununda böylesi bir geçişkenlik, kamuya aktarılmasına izin veren bir yetki bulunmuyor.

Sözcü Gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, İşsizlik Fonu'nun kamuya ait olmadığını hatırlattı ve yasaya göre, fon gelirlerinin işsizler haricinde bir maksatla kullanılmasının yasak olduğunu belirtti.
    http://tinyurl.com/y9pvzx26

Hani çok tartışıldı ben dedim ki BES bildiğin kendi elinle kümese girip kuzuyu kurda teslim etmektir , eni sonu sıkışınca kurdun ilk aklına gelen BES de ki kaynaklar olur ama ÇOK BİLMİŞLER yada kendini avutanlar nayır nolamaz BES kamuya ait değilki kamu nasıl benim paramı badem edebilir filan dedi. Okuyun yukarıdaki yazıyı bakın bakalım İŞSİZLİK FONU kamuya mu aitmiş de üç kamu bankasına badem yapılmış o da şimdilik bakalım kalanı nerelere badem edilecek...
    umutabi sen aslında sen banka-mudi,-kurt üçlemesinden de rahatsızsın, son yaptığın hareket onu gösteriyor, tabi bende senin gibi düşünüyorum.. muhtemelen faiz feragati bize zarar olarak yansıyacak (büyük olasılıkla) ama sisteme güvenmemek malesef zarar üstüne zarar ettiriyor insana.. tabi bu güvensizliği de yaratanlar biz değiliz.

ben hazine bonosun da böyle bir facia yaşadıktan sonra uzun süre ziraat bankasından ayrılamadım (güvensizlikten) başka bankalar 23 oran verirken ben 16-17 oranla ziraatteydim..

yani hem ordan darbe, hem burdan darbe misali.. neyse ki dolar da böyle değil..

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hocam ekonomi yönetimi mi kaldı,gavur bir tokat atıyor oraya savruluyoruz ,sonra bir tokat daha bu sefer başka yöne savruluyoruz.Al işte batmayan şirket kalmayacak yakında nerdeyse.
    Evet ama geçmişte benzer durumlarda sonuç değişmese de devlet bugünküne nazaran biraz daha istikrarlı davranıyordu. Yine krizler oluyordu, ardından ekonomik buhran dönemleri yaşanıyordu. Ama örneğin bir karar alındığı zaman o karar 3 hafta sonra iptal edilmiyordu. Ben bu farka dikkat çekmek istiyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet ama geçmişte benzer durumlarda sonuç değişmese de devlet bugünküne nazaran biraz daha istikrarlı davranıyordu. Yine krizler oluyordu, ardından ekonomik buhran dönemleri yaşanıyordu. Ama örneğin bir karar alındığı zaman o karar 3 hafta sonra iptal edilmiyordu. Ben bu farka dikkat çekmek istiyorum.
    E sn rxpu kriz var ondan oluyor bunlar.

6. hayatta herşey tiyatrodur, zaten insan aklını kullanmakla (aklının yolunda ilerlemeye karar vermekle) sahteliğe (fakeliğe) imza atmış , bunu kabul etmiştir.

bu anlamda yazılan, çizilen, yapılan herşey sahtedir. zira insanın kendisi sahte olmuştur.. yapılanların hepsi bir amaca yöneliktir.. tabi bu amaç yapanların kendi çıkarları (işine gelenleri) doğrultusunda şekillenir.

abd danışmaklık şirketi tuttuk, yarın sizi bırakıyoruz da denilebilir. en nihayetin de yönetim şunu düşünür; işi iyice berbat edersek halk bizi yönetimden indirir.. EE İŞİN SONUNDA ÖLÜM YOK Kİ..

yönetim de herşeyi bir bilgisayar oyunu gibi düşünüyor, zaten insan aklı bir bilgisayar gibidir. savaş oyunu oynarsınız , insanları öldürürsünüz mutlu olursunuz. insan aklı reelde de bunu böyle yapar, ölen insanın ölürken çektiği acı , yakınlarının hissiyatı insan aklında yoktur.

yada bu duyarlılığı işine geldiği insanlara kullanır. insan aklının en büyük sıkıntısı üzüntüyü, sevgiyi, mutluluğu işine geldiği gibi yaşayabilmesidir.. mesela suriyeli mülteciler duyarlılık gösterilmesi gereken zavallı insanlardır,

türkiye de konut parası elinden alınan bir gariban faizcidir, kötüdür.. bu düşünceyi kendinde oluşturan ve neticesinde içselleştirebilen insan aklıdır.

buda insan aklının TAMAMEN GERÇEKLİKTEN KOPTUĞUNU GÖSTERİR..

sevgiler,

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,415
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben diyorum ki iyice düşünsünler kanal hakkında bigmaster ın sinop mersin güzergahı bana çok mantıklı gelmişti.O gün bu forumda altın gibi fikirler şeedilmişti.İstenince şeediliyor tabi.Yeter ki istensin,))))))))
    şeediliyo, meelidiyo yok sayın hakem, istanbulda 1tane boğaz var ikincisi olsa fenamı olur tabiiki olmaz, ama sinop mersin arasında boğaz varmı yokidemekki oraya kanal yapmak dağa mantıklı olur,hemide istanbul yeteri kadar nüfus yoğunluğuna sahip göçü durdurursun yoğunluk birazda sinop mersin boğazına [pardon kanalına] odaklanır hem oralarda ekonomi canlanır, ya işte say say bitmez bu sinop mersin kanalının faydaları, hem ruslarda akdenize kolayca inecekleri için bize S500 füzelerinden hediye gönderirler.
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK

8.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Aha sn.Drizm de buraya gelmiş..yaw ara sıra sizde yazsanız diyorum
    Sayın human01 ,

ben dolar konu olunca yatırımcı değil sadece okuyucuyum.

Sayfa 598/1000 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648698 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •