Sayfa 654/1000 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704754 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 5,225 - 5,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Malum yeşil inşaat gümlüyor.Borsada kağıtları var oradan okuduğum kadarı ile bir toplantı yapmış şirket.İnnovia 4 den ev alanlara açıklama yapılmış.6000 daire varmış arsa sahibi payı yüzde 15 miş,düşük bir pay.Evlerin benim anladığım üçte ikisinin inşaatı kaba inşaattan biraz daha hallice.2 bloğun inşaatına hiç başlanmamış.İnşaatta gecikme olunca cezai şart var o ödemeler var,15 20 milyon tl dava açmak tehdidi ile çek karşılığı projeden çıkanlar var,satış falan da yok artık doğal olarak..Yani maddi anlamda bitmesi mümkün değil bu ortamda,proje batık.Şimdi bu kadar şeyi buraya niye yazdın diyorsunuz.Bu kez yanlışlıkla değil bir şey sormak için yazdım bu bilgileri))))))))) Arkadaşlar proje üstünde 350 milyon halkbank ipoteği var ,halkbankın bu kredisi benim gözümde batık.Bu kredinin tahsili mümkün değil,ama bu olayın çözülmesi veya hukuken bir yere varması en az 10 yıl.Bu kredi 10 yıl boyunca halkbankın bilançosunda aktif sağlıklı kredi olarak gözükür mü,bankacılık sistemi bu kadar uzun süreyi mümkün kılar mı.Benim anladığım inşaatta tek bir projede bu kadar batık varsa ortada bir aysberg var resmen.Titanıc gibi üzerimize geliyor veya biz onun üzerine gidiyoruz ,bu iş banker faciasını 10 kez katlar .Bu kredinin büyüklüğüne çok şaştım))))))))

Şirket konkordatoya gitti sorumu bu şirket bazında düşünmeyin,bu olay 10 yıl sürmeyebilir,konkordatoya gitmeyen ama uhdesinde en az bu kadar banka kredisi batığı olan benim bildiğim çok şirket var,isim yazmam hukuken doğru olmaz.O şirketleri de düşünerek cevaplarsa banka işlerinden anlayan arkadaşlar sevinirim.

3. Sanırım bizimkilerin kampanyalar vs. ile betoncuları bu kadar kollamalarının arkasında bu gerçek var, yani onlar batarsa tüm sistem çatırdayabilir, tıpkı ABD'nin mortgage krizi gibi...

Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Nokta tespit kutlarım ��

Düşürebildikleri kadar düşürdükleri %25 ten 10 düşürseler kaymaklı kadayıf olacak...bide siz halk olarak destek verin ayağı 5 ye sizden, %10 da anlaşır ekonomik saldırıyı atlatırız��
    Ne destek vereceğim hocam,emekli adamım kendi ayağıma kurşun mu sıkayım.Ocak zammı sakata mı gelsin yani)))))))))Ha benim gibi 12 milyon emekli var benim bildiğim,düşmezse düşmesin diye düşünen bence.
    Not ironidir ha cevap yazan arkadaş olmasın.Enflasyonun neticede beni de oyacağı malum elbet)))))))

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    bu kitabi okudugumdan beri uyuyamiyorum
    cunku bildigim duydugum herseyin dogru oldugunu ogrendim oysaki ben onlari hurafe zannediyordum

Bir gun TR ye tasinirsam sehirden uzak koylerden bile uzak bir ciftlige yerlesmem gerekecek

Hicbir kitap beni bu kadar yiyecekten tiksindirmemisti

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Şirket konkordatoya gitti sorumu bu şirket bazında düşünmeyin,bu olay 10 yıl sürmeyebilir,konkordatoya gitmeyen ama uhdesinde en az bu kadar banka kredisi batığı olan benim bildiğim çok şirket var,isim yazmam hukuken doğru olmaz.O şirketleri de düşünerek cevaplarsa banka işlerinden anlayan arkadaşlar sevinirim.
    Şahsi görüşüm ABD'nin mortgage krizi benzeri krizin ortasındayız....Ama maskeleme güzel olduğundan sesi çıkana anında çöktüklerinden kimse kriz falan kelimesini ağzına alamıyor..... Neyse yaşayıp göreceğiz.....

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Şahsi görüşüm ABD'nin mortgage krizi benzeri krizin ortasındayız....Ama maskeleme güzel olduğundan sesi çıkana anında çöktüklerinden kimse kriz falan kelimesini ağzına alamıyor..... Neyse yaşayıp göreceğiz.....
    Sn heval bu arada ama maketten satışa çatır çatır devam ediliyor.Devlet bu batığı göre göre göz yumuyor.Yarın olay mahkemelik olduğunda şirketler battığında hakim vatandaş bunu bilecek durumdadır deyip çıkıyor işin içinden.Bakın iddia ediyorum toki müteahitleri ve toki garantili emlak garantili projeler ve emlak konut projeleri dahil emlakta batık ve sorunlu proje oranı 3 yıl içinde yüzde 50 ila yüzde 70 arasında olacak.Ev alanların en az yarısı mağdur olacak.Belki komple batık oranı dediğim oranda olmaz ama batanlar dahil maketten ev alanların arasında sorun yaşayanların oranı en az dediğim kadar olacak.

8. Aslında en önemlisi tekrar bu seviyelere nezaman geliriz? Konut faizler 0.60lara nezaman düşer? 5 yıl? 10 yıl?

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 654/1000 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704754 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •