Sayfa 488/1000 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, geçen hafta 3 milyar 393 milyon dolar azalarak 84 milyar 182 milyon dolara indi.
    TCMB Haftalık Para ve Banka İstatistikleri'ne göre, 21 Eylül'de, Merkez Bankası brüt Döviz rezervleri 2 milyar 572 milyon dolar azalışla 66 milyar 349 milyon dolar olarak gerçekleşti. Brüt döviz rezervleri, 14 Eylül ile biten haftada 68 milyar 921 milyon dolar seviyesindeydi.
    https://www.bloomberght.com/haberler...zervleri-dustu

her hafta düşüyor rezervler
    bugün bnce epeyce mermi yaktlar yine kuru düşürmek için
    haftaya çünkü eenflasyon gelecek
    gerçek veri gelirse meddian beklenti 3,5 civarı
    önünü alabilmek için habire dolar sürüyor piyasaya
    bugün 5.96 -6 arası çoğu karşılandı bakalım kimler nasiplenmiş haftaya belli olur
    dolar sürmeyi nerde kesecek o da önemli
    yatırım tavsiyesi değildir.

2. TCMB Haftalık Para ve Banka İstatistikleri'ne göre, 21 Eylül'de, Merkez Bankası brüt Döviz rezervleri 2 milyar 572 milyon dolar azalışla 66 milyar 349 milyon dolar olarak gerçekleşti. Brüt döviz rezervleri, 14 Eylül ile biten haftada 68 milyar 921 milyon dolar seviyesindeydi.

zaten fed faiz arttırmışken dx artarken bizde düşmesi mantıksızdı. borcu olanları fonlanmış olabilir
    euro turnuvası nı da iyi kullanıp algı ile aşağı bastılar ama rezervleri yiyorlar
    iyi mi kötü mü çözemedim
    yatırım tavsiyesi değildir.

3. Reis korkutmuş bak piyasaları. Hani kimse varolan ekonomik sistemin bozulmasını istemez şeklinde bir ifadesi blomberg de geçiyordu. Dolarcılar korkmuş.

4. Tuhaf hareketler var dolar TL de.Saniyede 5.9740 5.9930 gidip geliyor
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

5.  Alıntı Originally Posted by TINGIL Yazıyı Oku
    hayal mi kuruyolar... Bütün mü... Neden dönmüyolar peki, dönseler de hem Almanya rahatlasa hem ülkeye döviz girse hem de hayalleri gerçek olsa. Döndüklerinde Alman vatandaşı olanlar devletten bizim asgari ücretimiz kadar yardım almaya devam ediyolar. Dönen bi kaç kişi tanıyorum mesela, Almanya da oturuyo görünüyo 200 euro çocuk 100 euro kira yardımı alıyo o parayla 1 ay eşşek gibi zombileye dönene kadar çalışıyoruz biz burda, onlara çalışmakta yok bak hadi dönsünler ne olur, zira ben ordan doğru bize akıl verip tembelsiniz filan demelerine ayar oluyorum,gelsinler burdan desinler eyvallah hiç ayar olmam.orda nasıl yaşadıklarını biliyoruz dönenlerin hepsi zenginliklerine rağmen pişman, pişman olmayan orda bi baltaya sap olamamış hala Almanca konuşamayan kendini ezik hisseden tipler,buraya gelince eziklik hissetmemek yetiyo mutlu olması için,çünkü hayattan anladığı tek şey, hayattan aldığı tek zevk toplumun ona bakışı. Cafeye girdiğinde kimse bana bakmıyo ya çok sıkıcı kimse birbirini kesmiyo ben gidicem istanbuluma geri diye orda sıkılan sümsükler var, istanbula gelince de ay ne bakıyosunuz be diye şikayet ediyo yalandan, aslında hayattan tek aldığı zevk bu. Dedikodu kırmızı adidas bmw ve bunların pirim yaptığı bir ülke yetiyo ona,almanyada bunlar antipirim insanlar orda senin içine bakıyo kafana bakıyo çünkü.

E5303 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Biraz ağır olmuş ama maalesef gerçekler bu...Alamancıların içinde büyümüş olarak aynen bu tespitlerim var benimde üzgünüm...

Problem oraya entegre olamamakarı dolayısıyla burayada entegre olamıyor çoğu

6.  Alıntı Originally Posted by varolmayansehir Yazıyı Oku
    Sizin gibi düşünenlere bir şey yazmak artık çok yorucu geliyor bana... Gelin o zaman, gelin burada yaşayın...
    Birde siz buradan kıyaslayın...

Elinizdekiler nasıl olsa burada şu an çok değerli... Onlarla güzel şeyler yapabilirsiniz. Hayaller kişilerin beklentileri ile alakalı...
    Gelmezler dostum...herkes herşeyin farkında...gelip çalışıyorsa oraya göre burada 4/1 5/1 fiyata çalışmazlar...Tüm Almanya gelse bu krizden kurtuluruz mesela ama gelmezler...nedenmi zira 5-10 sene sonra gene krize girip onlarda bizim seviyemize düşeceklerini bilirler...o yüzden garantiyi alıp gelir ülkenin en güzel yerlerinde yaşarlar...kimse köyüne gitmez mesela sorsan memleket özlemi...herkes ekmek parası için çabalıyor eziyet çekiyor...o yüzden herkese de saygı duyuyorum...empati yapmak lazım...biz onlara onlarda bize...anlaşamadığımız ve de dürüst olmadığımız nokta bu

7. büyük ihtimal brunson 12 ekim de bırakılacak,reyiz faiz kararında nasıl merkeze boyun eğdiyse papaz içinde topu yargının kucağına bıraktı,o tarihe kadar gevşemenin süreceğini düşünüyorum...

Sayfa 488/1000 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •