Sayfa 13/1000 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. yanlış yere gitmiş ...

2. İthalat ve ihracatla ilgisi olmayan kişilerin yolu dövizle kesişmemeli dedi
    döviz almayın kesinlikle tl dursun ceplerde bankalarda kasalarda yani

*erdoğan: Kamuda her alanda ciddi bir tasarrufa gideceğiz

*erdoğan: Geniş bir tasarruf tedbiri hayata geçirilecek, araçlar sınırlanacak

*erdoğan: Kiracı olunan yerlerin tamamına yakınından çıkmak suretiyle ciddi bir tasarruf yaptık

*erdoğan: Emekli olan kişi kadar işe alım yapılacak, fazlası yapılmayacak

*erdoğan: Israf değil üretim ve verim ekonomisine geçiyoruz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Hala inanmak istemeyenler var malesef ama gidişat belli, İmf yerine moratoryum diye sinyal verilmedi mi? ... Önümüzde ki iki yoldan birini seçmişiz artik geri dönüşü zor, ülke olarak katlanacağız...

5.  Alıntı Originally Posted by senersen Yazıyı Oku
    ülkeyi serbest piyasa ekonomisini onlar açmış ve 3,5 kat büyütmüşler
    döviz kurundaki dalgalanmaları serbest piyasa ekonomisi yöntemleri dışına çıkmadan çözüyoruz uymayan ülkeleride gçrüyoruz
    dedi
    "serbest piyasa ekonomisi kuralları" dışına çıkamaz. peki niye? serbest piyasa ekonomisi kurallarını EMPERYALİST ülkeler koydu.. ve biz o ülkelerin , esasen o zihniyetin emrindeyiz... (tabi vatandaş değil, bal tutup parmağını yalayan kesim)

dünya ya KUMAR MAKİNESİNİ VE SİSTEMİNİ ONLAR KURDU.. bu kumar da makinenin ayarlarını yapanlar daima kazanır.. oyuncular bazen kazanır , bazen kaybeder..

bireysellerin dövizleri asla TL ye döndürülmeyecek zira bunun hesabı çoktan yapıldı.. borsada da böyledir, borsa yukarı taşınılması düşünüldüğünde hisselerin büyük bir kısmı sistem tarafından alınır, küçük bir kısmı ortada bırakılır bunları şanslı olan vs yatırımcılar , küçük yatırımcılar alır..

görünürde düşükten hisse alan herkesin kazanabileceği söylenir ama bu iş asla böyle değildir.. sistem hisselerin büyük bir kısmını ele geçirmeden borsayı ateşlemez..

buda küçük yatırımcıların düşükten hisse almasının ne kadar zor olduğu anlamına gelir.. iş işten geçtiğinde hisse alabilirsiniz. ama zaten o seviyeden hisse alımı gerçekten risk taşımaktadır.

dolarda da aynı şey,, 1.8- 1.9 tl den dolar alan küçük yatırımcı sayısı çok azdır, hem miktar , hemde sayısal olarak..

tabi 4 ve üstünde bu miktar ve sayı gittikçe çoğalmıştır..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İzmir'i tanımayan , bilmeyen insanların sanalda klavye kalemşörü gibi ahkam kesmesi tatsız...

Hiç bir sorumlulukları yok.

Laflarının değerleri de yok ama işte insan dayanamıyor...

7. aha şimdi valla faize veriyor ayarı

*erdoğan: Faiz konusundaki hassasiyetim aynıdır

*erdoğan: Merkez bankası bağımsızdır o kendi kararını alır

*erdoğan: özel bankalar faizi yüksek kullandırıyor, yatırımlar bu durumda nasıl yapılacak

*erdoğan: Faiz denen bu sömürü aracını kullanmaya asla aracı olamayız

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 13/1000 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •