Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 28 madde; 25 - 28 arası.

Konu: Tereyağından kıl çeker gibi sıyrılmak ve gelecek tahminleri

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    ENFLASYON

Her ne kadar, gerçek enflasyonunun, ne olduğunu biliyor olsak ta, ağustos enflasyonunu 2,30, son 12 aylık enflasyonu da 17,90 olarak yaşadığımız, resmi makamlar tarafından ifade edildi.
    Bu da, önümüzdeki 4 ayın enflasyonunun ne olacağı konusunda, aşağı yukarı bir fikir veriyor.
    Devlet, yıl sonu enflasyonu için, % 22-23 rakamlarını işaret ediyor. (TÜFE)

İş kaybetme derdi olmayan, salla başı al maaşı düsturuyla, kamuya kapağı atanlar için sorun olmayacak ama özel sektör çalışanları, resmi ifade edilen % 22-23 zam alamayacak. Çoğu, işini kaybetmemek için SIFIR zamma razı olacak.

Ekonomik olarak, gerilememize ilave olarak, aşağıdaki saçma sapan haberlerde artış olacak, ama % 90'ımızın haberi bile olmayacak.
    https://odatv.com/dolar-mesaji-neden...-27091846.html

Bu zatların yükselişi, her geçen yıl süratle artacak ve çoğunluk tarafından kanıksanacak.
    https://odatv.com/ataturke-hakaret-e...-27091857.html

Biz ise, bu zihniyet ülkeyi tam olarak ele geçirirken, dolar ne oldu, halk bank hissesi yükseldi mi, ing bank % 27 faiz veriyormuş sorunlarıyla kafa yoracağız.

Ama, yükselenlerle birlikte, birileri de, aynen Osmanlı'nın son dönemi gibi, itibarda tasarruf olmaz diyerek, saraylar yapmaya devam edecek.
    https://odatv.com/erdogana-bir-saray-daha-26091824.html

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    ÜÇ DOĞRU EYLEMSİZLİK

EYT

Zamanın hükümeti, 35-40 yaşlarında emekli olanları görmüş ve bu saçmalığa önlem alarak, maç oynanırken, kuralları değiştirmişti.
    Kademeli olarak yaş artışlarına gitmişti. 10.000 güne yakın sigorta primi yatırmış ve hala emekli olamamış bir vatandaş olarak, kesinlikle doğru bir adımdı diyorum.
    Bu adımdan, asla taviz verilmemeli.
    Keşke, geçmişe dönük, avantacı emeklilere de, bedel ödetebilsek.

KIDEM

Kazanılmış bir hak var. Aynen haftada maksimum 45 saat çalışmak gibi.
    İlla kıdemle oynanacaksa, çalışan lehine olmalı.
    Yıllardır, ellenmek istiyor da, ellenemiyorsa, bu da olumludur.

AF

Başımızdaki kişi ne güzel demiş. "Kişiye karşı işlenen suçları, devletin affetme yetkisi yoktur."
    Ayakta alkışlıyorum.
    Devlete karşı işlendiği iddia edilen suçlar, umurumda bile değil. DEVLET İNSANDAN DEĞERLİ DEĞİLDİR. Af etmek istiyorsa edebilir ama milliyetçi ortam, burada da eylemsizliğe sebep oluyor.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    İZMİR-İSTANBUL-PARİS

Geçen hafta, yurt dışı seyahatim oldu.
    İzmir-İstanbul-Paris
    Paris-İstanbul-İzmir

Bu seyahatlerimle ilgili paylaşımda bulunmak istedim.

1- Elimizdeki cevherlerin kıymetini bilmemek (İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI)

Gidişte, ucu ucuna, Paris uçağına yetiştim ama dönüşte 5 saatlik boş zamanım oldu.
    Bu 5 saatlik sürede ;
    Duty free alışverişimi yaptım.
    Bakırköy'de, çocukluk arkadaşımı ziyaret edip misafiri oldum.
    Carousel avm'de alışveriş yapıp, hediyelik bir şeyler aldım.

Daha geçen hafta, dünyanın en iyi 3 havalimanından biri seçilen, İstanbul Atatürk havalimanı neden tarihe karışacak ?
    Dünyada onlarca havalimanı gördüm (bu benim şansım) ve onlarca şehirde tecrübeler yaşadım.
    Şunu düşündüm. Lokasyonu ve şehir merkezi bağlantısı bu kadar mükemmel olan, dünyada kaç havalimanı var !!!
    Cevabını bulamadım ve sonlandırılma sebebini düşündüm.

Acaba, aşağıdaki 2 sebepten dolayı, olabilir mi diye düşündüm !!!

1- Yandaşlara kaynak aktarmak
    2- İstanbul'un kuzeyini ranta açmak

Maalesef bunları düşündüm.

Bir yandan da, THY, Lagos'tan Amsterdam'a, Los Angelas'tan Kabil ve Tahran'a yolcu taşımak ve para kazanmak zorunda galiba diye düşünmeden edemedim.
    Afrika ve Asyalıları, Avrupa ve ABD'ye uygun fiyata taşımak için, yeni devasa bir havalimanı yapmak gerekiyordu diye, teselli buldum.
    Kimbilir, belkide amaç, İstanbul ve Türk vatandaşlarına hizmetten ziyade, 200 milyon yolcu taşıyarak, dünyada göğsümüzü gere gere gezmekdir.

2- Avrupa'da aşağılanmak

Daha önce, Roma'da, havaalanında giriş yaparken, 3. dünya ülkesi pasaporta sahip olmanın, hissiyattını tam olarak hissetmiştim.
    Ama Paris çok farklı bir deneyim oldu.
    THY uçağında, tüm yolcular (Fransızlar dahil) ön kontrolden geçti.
    Daha uçakta, Türk pasaport sahipleri sorgulandı. (yeşil pasaportlular) Ben vizeli olduğum için sadece polis tarafından pasaportuma bakıldı. (Nereden nereye)

3- Paris

Paris'te, Türk mahallesini görünce,
    Ne kadar b.ktan bir millet olduğumuzdan !!!
    Yeraltı eski püskü metro ağını görünce,
    Dünyayı, 100 yıl geriden takip edip, el parasıyla gerdeğe girip, bunun bile farkında olmadığımızdan !!!

Yüzde yüz emin oldum...
    Son düzenleme : izmut; 30-09-2018 saat: 23:19.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    GÖRMEMİŞİN KASIRGASI OLMUŞ

Finans merkezi olduğumuzu veya olacağımızı sanırız.
    Futbolda çok iyi olduğumuzu sanırız.
    Haftada 45 saatle, dünyada en fazla çalışan insanlarız ama ortaya gökdelen dışında bir şey koyamayız.
    Vasat depremlerle yüzlerce ölü verdiğimiz için, deprem kuşağında olduğumuzu sanırız.

Son bir haftadır kasırgayla yatıp, kasırgayla kalktık, acaba kasırga İstanbul'u vurur mu diye sorguladık.
    Aldığımız önlemlerle, dış mihrakları gülmekten ağlattık.
    Ama kasırgamsıyı bile yaşayamadık !!!

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •