Sayfa 327/402 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377 ... SonSon
Arama sonucu : 3209 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    Bu kel ferit bedelli falan aciklamasin bide vagonu hafifleteyim diye.
    Ben ky'nin cok oldugunu sanmiyorum ama buyuk baslardan bazilarinda cok mal olabilir. Cunku muhakkak eli uzun babalar duyumu onceden alip kagidi toplamis olabilirler. Belki de garanti'den toplanan kagit su an o yuzden yapi krediye virmanlanmis olabilir. Ama isin sonunda emin oldugum sey bence bu kagit bazi buyuk yatirimcilarin elinde de var.
     Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Dün tam gün boyunca tahtayı izledim..
    5,25'ten sürekli mal istedi hatta aynı kademeye yaklaşık 30 defa al-ver yaptı ama mal düşmedi..
    Bugün 5,20 olunca alakasız şekilde 5,10 yaptı çünkü düştü bende alayımcılar da geldi..Zaten yük ağırdı daha da ağırlaştı haftaya aşağı yönlü bir şoklama bekliyorum. Tahta şu an çaresiz çünkü mal düşmüyor haliyle aşağı zorlayacak
    Seansin sabah acilisindan aksam kapanmaya yakin zamana kadar mal vermiyor alt kademelere. Seansin kapanmasina yakin alt kademedeki ciddi alicilar bi cacik olmuycak diye emir cekmeye baslayinca bu kez alt kademelere yerlestirdigi kendi lotlarina satis yapiyor. Evet yabanci 1.5mil lota yakin cikti. Ama bunun 1mil lotu qnb finansta 250bin civari garantide toplandi. 250 300bin lot civari da KY da kaldi. Tahtada aciga satis olmadigi icin , satis kademelerine istedigi gibi yon verebiliyor. Kredili yasagi oldugu icin de ky alamiyor. 31marta kadar tahta hacimsiz oldugu icin istedigi topu oynatiyor. Zaten amaci da buydu. Agustos ortasina yakin bi zamana kadar tahtayi boyle tutacak elinde. Vw genel kurulunda aciklama yapilacagi tarih yaklasinca tasiyacak. Benim tahtada gordugum bu. Hacimsiz tahtada mal yedirilmez, disardaki mal toplanir

Alıntı Originally Posted by Melesav Yazıyı Oku
    Seansin sabah acilisindan aksam kapanmaya yakin zamana kadar mal vermiyor alt kademelere. Seansin kapanmasina yakin alt kademedeki ciddi alicilar bi cacik olmuycak diye emir cekmeye baslayinca bu kez alt kademelere yerlestirdigi kendi lotlarina satis yapiyor. Evet yabanci 1.5mil lota yakin cikti. Ama bunun 1mil lotu qnb finansta 250bin civari garantide toplandi. 250 300bin lot civari da KY da kaldi. Tahtada aciga satis olmadigi icin , satis kademelerine istedigi gibi yon verebiliyor. Kredili yasagi oldugu icin de ky alamiyor. 31marta kadar tahta hacimsiz oldugu icin istedigi topu oynatiyor. Zaten amaci da buydu. Agustos ortasina yakin bi zamana kadar tahtayi boyle tutacak elinde. Vw genel kurulunda aciklama yapilacagi tarih yaklasinca tasiyacak. Benim tahtada gordugum bu. Hacimsiz tahtada mal yedirilmez, disardaki mal toplanir
    Şu an çok normal bir süreç var..Hacimli mal verildikten sonra o mallar hemen düşmezse süreçler daha da negatife döner..Çünkü düştükçe alımlar fazlalaşır, yük artar..E haliyle yük arttıkça yukarı zaman alır
    Geçen hafta 5,70 iken mallıyorlar dikkat edilsin dedim ve son 4 gün düşe düşe 5,10 a kadar geldi..
    Aslında adamlar mal istiyor ama satıcı yok..Satıcı olmayınca ky da almaya başlıyor..Haliyle aşağı bırakıyorlar kendi lotlarına vererek..Yük artmaya başladı ve yukarı götüremez çünkü hem malda değil hem de yukarıdan mal yiyenler bekliyor..
    Bunların hepsini topladığın anda tek bir çare kalıyor. Aşağı yönlü sert bir şoklama..
    Hektaş da oldu 2 gün önce..15 den sağlam mal verildi sonra 13 kapadığı günün ertesi sabah 12,25'e kadar verdi..Oradan düşürmeye başlayarak 12,7 e kadar malını aldı ve hızlıca 13,5 kapadı..
    Ben böyle bir hareket bekliyorum doas ta..
    Tahta rahatlamak zorunda...yukarı gidemez çünkü mal satıldı aşağı giderse yeni alıcılar gelecek bunları biliyor..O nedenle çok fena baskılıyor..Endeks 3000 puan üzerinde yükseldi bu hafta ama bu düşüyor..Tepki bile veremiyor.
    Bence 5 altını görüp rahatlayacak ve orada güçlenip tekrar bir atak yapacak..

3. Geçti BOR un pazarı,sür kendini Yar a durumunda birileri,ilerisi bataklık...

Böyle tahta yapılmaz
    Sabah hafif bir şoklama yapıyorsun 5.05 oluyor sonra 5.25..10 birim peşinde koşuyorsunuz çakallar.
    Sen yaptın 5.05 oradan vereceksin 4.80’e bak bakalım en az 200-300 bin lot düşüyor mu düşmüyor mu? Ondan sonra yürüt 5.50 ye malla herkesi..beğenmedim bu ürkek tahta yapıcıyı. 5 altına vermeye korkuyor birileri alırsa diye

5. Hisse için hala aşağı yönlü potansiyel var. Faizler düşşe bile seneyi kar ile kapatması çok zor. Kafa kafaya kapatırsa başarı sayılır. Faizler hızlı düşerse dövizde soru işareti belirebilir. Bu sektör faizden de dövizde etkileniyor. 4 lü rakamlardan alan yatırımcı biraz şanslı çünkü wv haberi geldi. Bu haberide mal vermek için kullandılar. Adamların işine geldi.

Bilanço zarar gelme ihtimali faizlerden sebep yüksek birde wv den olumsuz haber gelirse o zaman değişik şeyler olabilir. Özellikle yeni girecekler bu durumu dikkate alsa güzel olur.

Tamamen iyi niyetli bir görüş olmakla birlikte nedense seneye güzel bir ötv indirimi bekliyorum. Anladığım kadarıyla bu sene bütçedeki delik yüzünden ötv indirimi devam edemedi. Faizleri beklenenden daha hızlı düşürecekleri kesin. Sadece ne kadar hızlı olacak sorusu gündemde. Aşırılık durumunda dövizde ters orantı olacağı için araçların maliyeti artarken kredi maliyeti düşecek. Merkezin başı görevden alınması sonrası yapılan; faizleri düşür dedik, düşürmedi açıklamasının dövize yukarı yönlü etki edeceğinin bilinmemesinin imkanı yok. Kısacası dövizin düşmesi işimize gelmiyor gibi gözüküyor. Bu sebeple sektör için tek çare 2020 için bütün seneyi kapsayan güzel bir ötv indirmi. Satışlardaki artış hem firmalara hemde devlete beklenenden daha çok getiri getirebilir. Benim gözümde kazan kazan olur. Aslında her ay belli bir miktar alıp köşeye atmak lazım. Yada unutulacak para ile girip en az 1-2 sene bakmadan idare edebilmek lazım.

Ötv indirimi tamamen benim pozitifliğim. Sizleri yanıltmış olmayım. YTD.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    460
    http://www.tagesschau.de/investigativ/vw-werk-113.html

Suudi arabistan ve bulgaristan eli bos donduler. Fabrika manisa'da kuruluyor. Rte siradisi bir tesvik vererek passat alim garantisi vermis. Ayrica arabalardaki agir otv yukunun de kalkmasini talep etmisler. Sadece turkiyede yilda 40bin passat satilmasi hedefleniyormus. Passat'a ek olarak skoda ve seat uretilecekmis

7. Bugün beşin altına kayar artık.

VIA_A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Risk mi alsak ne

Sayfa 327/402 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •