Sayfa 108/235 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon
Arama sonucu : 1877 madde; 857 - 864 arası.

Konu: HUBVC - HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by winwin Yazıyı Oku
    Gelişen ve değişen yeni dünya düzeninin ve bu düzene entegre olan teknoloji ve yazılım tabanlı icraatların dönemindeyiz...

Sevgili arkadaşlar nasıl yıllar önce Netaşlar egeenler brisalar kerevitaşlar yükseliyordu şimdi de sıra yeni sistemin yani geleceği yani fikirleri ve bu fikirlerin gelecek adına pozitif etkilerini satan şirketlerde...

Kağıdı taşıyanların ortak özelliği güvenmeleri taşımayanların ise hep mesafeli hatta negatif-önyargılı olmaları...

Hubvc yatırımcısı tüm ortaklarıma bu sürecin keyfini sürmeleri dileklerimle ayrıca yeni internet sitesi güzel olmuş

Bol kazançlar
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Dostlar bende az miktarla devam ediyorum.. Bu meredın ne olacagi bellı olmaz... Yıllardır borsayı takıp ederim böyle birşey görmedim.. Fazla mal taşıyınca bacakları titriyor insanın... Borsada fırsatlar bitmez malum devam ederse gözüm kalmasın diye az bir miktar tutuyorum...
    20 yılı aşkın ben borsadayım bu kadar küçük yatırımcının bu kadar hızlı kazandihi hisse görmedim inşallah sonu felâket olmaz anormal şişti...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

3.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    20 yılı aşkın ben borsadayım bu kadar küçük yatırımcının bu kadar hızlı kazandihi hisse görmedim inşallah sonu felâket olmaz anormal şişti...
    Aynen öyle giren herkes kazandı, yaf tamam malı topluyorsun diyelim toplamanın da bir usulu var alışa geldiğimiz hisse toplama yolunu kullanmadıkları kesin, muhtemelen kafalarında bır fıyat var ve yukarı surerek malı toplama yoluna gittiler ama bu saatten sonra girenler sağlam yürek yemeli, belkı tahtacıda bu fıyatlardan artık kimse girmez deyıp bu fiyatlara taşıdı... Yorum yapması bıle çok zor bu tahtada...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

4.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Aynen öyle giren herkes kazandı, yaf tamam malı topluyorsun diyelim toplamanın da bir usulu var alışa geldiğimiz hisse toplama yolunu kullanmadıkları kesin, muhtemelen kafalarında bır fıyat var ve yukarı surerek malı toplama yoluna gittiler ama bu saatten sonra girenler sağlam yürek yemeli, belkı tahtacıda bu fıyatlardan artık kimse girmez deyıp bu fiyatlara taşıdı... Yorum yapması bıle çok zor bu tahtada...
    Murat vargı turkcellin kurucusu ve hub girişimin sahibidir gedik ortakliktan cikti. Amerikadaki slikon vadisi neyde Turkiyede de hub girisimdir. Unicorn sirket olmaya aday. Paha bicilmez bir sirket olacak uzun vadede. 170 milyon dolar şu an cok ucuz. Alti üstü bir site tasarimi yapiyorsun yemeksepeti trendyol gibi milyon dolarlara alicisi oluyor. Bircok ortakliklari var bunlarin bir kismida yabancidir avrupadan amerikadan. Ceo su boğaziçi mezunu sektorde uzun yillar amerikada deneyim sahibi olmuş endustri muhendisidir. Ayrica sirketin sahibi sahtekar falan degildir en onemliside bu bence. Aralik ayinda bedelli icin basvuruda bulunuldu yuzde 50 bedelli alinacak. 100 hissesi olan 50 hisseyi 1 liradan alabilecek yani 150 hissen olacak ekstradan 1 tl vererek. Hisse fiyatida yariya inecek. 48 lira şu an bugun bedelli olsa hisse fiyati 48*2/3=32 liraya dusecek. Muhtemelen bu yukseliş trendi bedelliye kadar ve bedelliden sonrada devam edecrk gibi. Yatirim kumar degildir dogru kagitta orta uzun vade kaybetmezsin. Bu kagitta uzun vade dudunenler icin buyuk bir firsat bence

5. Tamam doğruda kardeş bu acele nıye, malı ellerinden alan mı var ıkı ileri bir geri yapar malı toplarsın, zaten bir taban yapsan yukarı yapacağın tavandan daha fazla mal toplarsın alışık olmadığımız bir tarzları var.. Bakalım gelsın bilançosu görelim bilanço fiyatı desteklemezse o zaman yandı gulum keten helva durumları olur, karını görelim ona göre karar veririz.. Şuan itibari ile 161 milyon usd pıyasa değeri var yaklaşık 1 milyar TL..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...

6.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Tamam doğruda kardeş bu acele nıye, malı ellerinden alan mı var ıkı ileri bir geri yapar malı toplarsın, zaten bir taban yapsan yukarı yapacağın tavandan daha fazla mal toplarsın alışık olmadığımız bir tarzları var.. Bakalım gelsın bilançosu görelim bilanço fiyatı desteklemezse o zaman yandı gulum keten helva durumları olur, karını görelim ona göre karar veririz.. Şuan itibari ile 161 milyon usd pıyasa değeri var yaklaşık 1 milyar TL..
    1-Hub girişimin sahibi kimdir? MV Holdingin sahibi Turkcell ve KVK nın kurucusu güçlü sermayesi olan milyarder Murat Vargı dır. 2017de şu sozleri söylemiş hub girişim için, manidar : bugüne kadar tcell ve kvk ile buyuduk bundan sonra girişimcilik ruhu taşıdığımızdan dolayı teknolojik yatirim fonumuz startersHUB ile büyümeye devam edeceğiz demiştir.

2-Hub girisimin 80 tane iştirak portfoyu var. Bunlardan ince eleyip sık dokunarak 20si devam yatirimi aldi. Yerli yabamci yatirim fonlari almaktadir. Bu deger 250milyon doları aşmiştir (şu an borsada 161milyon dolara fiyatlaniyor komedi, en kisa zamanda milyar dolarlarin konusulacagini dusunuyorum)

3-startershub onumuzdeki 4 yil icinde ince eleyip sık sokuyarak 60 startup sirkete yatirim yapacak. Bunlardan SADECE BİR TANESİ belkide birgün şu an tahtada fiyatlanan HUBun 161m dolar seviyesinin uzerinde olacak

4-Devletin starterup lara destek verdigini fon yardiminda bulundugunu ve vergi teşvikiyle engelleri kaldirdigini unutmamak gerek

5-dunya genelinde teknoloji sirketleri en cok buyuyen sirketler oldugu tartismaya acilamayan bir gercektir.NET!...

6-hub girisim yatirimlarıni gelişmiş ulkelerde buyuyen sektorleri baz alarak yapmaktadir. Bunlar neler? YAPAY ZEKA!!! + DİJİTAL OYUN!!! + eTİCARET + ROBOTİK SİSTEMLER!!! + BİOTEKNOLOJİ + SOSYAL AGLAR + OTOMASYON + YAZILIM diye gidiyor...
    Araştirin!!! Amazonun degeri 882milyar dolar 😄 peki alibaba ve kirk haramiler trendyola ne kadara satin aldi??? Tami tamina 728milyon dollar, yazin bunu bir köşeye. Ne demek istedigim anlasiliyordur umarim

7-HUB Girisimin ortaklari hangi firmalar???
    * AMAZON (anlatmaya gerek varmi degeri 882milyar dolar olan şirket eticaret yapiyor)
    * UNILEVER (ingiltere hollanda merkezli dunyada yiyecek ve hizli tuketim sektorunde en buyuk firmalardan birisi, degeri 200milyar dolarin uzerinde)
    * GOOGLE
    *MICROSOFT
    *MERCEDES
    *İŞ BANKASI (Turkiyenin en buyuk bamkası)
    *TURK HAVA YOLLARI
    *BOSCH

8-hubun iştirakleri hizli buyuyor. Mesela 5 milyon liralık bir iştiraki 1 yıl sonra 30 milyon lira piyasa değerine ulaşabiliyor. Bu anlamda hub hizli buyuyen bir sirket. Yabanci ulkelerdeki startup sirketlerin borsadaki fiyatlamalarini incelemenizi oneririm. HUBun şu anki hareketlerinin çok normal oldugunu anlayacaksiniz.
    Mesela uber i bilmeyen yoktur. Uber 1,25 milyar dolarken 1 milyar dolarlik yatirim yapildi ve kisa surede degerinde 54milyar dolarlik etki yaratti.

Hub girişim Turkiyenin en onemli unicorn şirketi olmaya adaydir ve belkide silikon vadisini Turkiyede başlatacak girişimdir!!!

7. Bilançoya çok kalmadı, gelsın rakamları görelım sonra konuşalım bence.. Amozonun kaçına ortak mesela payı nedir bu önemli.. Diğer ortaklardaki payı ne kadar bunlar önemli.. Amozon dediğiniz bir dev diğerleride... Hub un bunların durumuna gelmesi için 40 fırın ekmek yemesi bıle az gelebilir.. Kolay değil yani..

8.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Bilançoya çok kalmadı, gelsın rakamları görelım sonra konuşalım bence.. Amozonun kaçına ortak mesela payı nedir bu önemli.. Diğer ortaklardaki payı ne kadar bunlar önemli.. Amozon dediğiniz bir dev diğerleride... Hub un bunların durumuna gelmesi için 40 fırın ekmek yemesi bıle az gelebilir.. Kolay değil yani..
    Orda soylemek istedigim bahsettigim firmalar buyuk firmalar yaş tahtaya basmazlar. Bir amazon olur yada şu olur demiyorum. İşi bilenler huba destek veriyor hubda saglam kadrosuyla girisimleri yakaliyor. Bunlardan sadece bir tanesi dahi şu anki tahta fiyatindan degerli olabilir. Ornekleri yokmu?

Sayfa 108/235 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •