Sayfa 111/235 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
Arama sonucu : 1877 madde; 881 - 888 arası.

Konu: HUBVC - HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    HUBVC bir teknoloji şirketi değil. Girişim sermayesi fonu. O zaman Garanti Bankası da unicorn.... Merak edip baktım şirkete son birkaç sayfada çok enteresan bir şekilde şirketi övüyorsunuz. Hayırlısı olsun.
    Dogru soluyorsunuz ben orda startershub lardan bahsettim yani iştiraklerinden destek verdigi yatirimlardan bir unicorn cikartmasindan bahsedyrm aslinda. Siz neye takildiniz? Bunu demek istedigimi herkes anlamis olmali zaten.

2. Alti üstü bir site tasarimi yapiyorsun yemeksepeti trendyol gibi milyon dolarlara alicisi oluyor.

-- BU kadar sığ bakmanız çok enteresan. Yalnızca Yemeksepeti özelinde kaç yıllık bir şirket olduğu, bu süreçte kaç kere yatırım aldığı ve ortakların bile hissesinin son satışta % kaç kaldığını yani %kaç eridiğini ve en önemlisi yemeksepeti klonu kaç site yapıldığını ve hepsinin patladığını özellikle Çiçeksepeti'nin bile (bolbol.com) bu işe girip milyonlarca usd batırdığını...

HUB Girisimin ortaklari hangi firmalar???
    * AMAZON (anlatmaya gerek varmi degeri 882milyar dolar olan şirket eticaret yapiyor)
    * UNILEVER (ingiltere hollanda merkezli dunyada yiyecek ve hizli tuketim sektorunde en buyuk firmalardan birisi, degeri 200milyar dolarin uzerinde)
    * GOOGLE
    *MICROSOFT
    *MERCEDES
    *İŞ BANKASI (Turkiyenin en buyuk bamkası)
    *TURK HAVA YOLLARI
    *BOSCH

-- Partnerlik yaptıkları şirketleri ortaklık gibi gösterip Amazon Türkiye'nin pazarlama için yaptığı ve start-uplar için cloud desteği olan max 50-100k USD destek için 800 mia USD'lik şirketin değeri ile ilgili cümleler yazmanız biraz garip geldi.

Amerikadaki slikon vadisi neyde Turkiyede de hub girisimdir.

-- Start-up ekosistemi bir tek yatırımcılardan oluşmaz. Bunun hızlandırıcıları, teknoloji ofisleri, üniversiteleri vb bir sürü alan vardır. İşin yalnızca yatırım yapan kısmını da alsak, HUBVC'nin Türkiye'deki yatırım camiasındaki ağırlığı %2-%3'ten fazla değildir. O zaman Inventram, DCP, ACT, 212, 500 İstanbul, Boğaziçi Ventures vb fonlar içinde aynı iddiayı bulundurmanız lazım. Pyş'lerin kurduğu ve yatırıma başlayan fonları katmıyorum bile. Eskiden Hasan Aslanoba vardı bir ara ekosistemdeki yatırımların %30'unu o yapardı. Şimdi o kadar yüksek yüzde olmasa bile Hande Enes var. O bile tek başına HUBVC'nin 5 katından fazla yatırım yapıyordur.

2023 e kadar bakan Varank ın dedigi uzere 10 unicorn şirket cikartma hedefleri var. Bunlardan ilk aday HUB tabiiki.

--Türkiye'de çok dillendirilmez ama Türkiye'nin en büyük unicorn'u sahibinden.com'dur. Hiç yatırım almadıklarından (sahipleri kurduklarında zaten zengindi paraya ihtiyacı yoktu.) Yemeksepeti satıldıktan sonra 4 kat büyümüştür şu an mcap'i tahminim 2-3 mia usd arasındadır. trendyol'da unicorn olmuştur. Bunun dışında yeni yatırım almasa'da Peak Games'in de unicorn olduğunu düşünüyorum.

*** Diğer hisselerde alışığız böyle yazımlara da ne bileyim teknoloji fon falan derken buranın yatırımcısı farklı şeyler konuşuyordur diye düşünüyordum. Değerleme yaparken böyle manav gibi değil de Paym.es'in büyüme potansiyeli, Teleporter'ın potansiyel exit'i, Eyedius'un Apsiyon işbirliği ve büyüme potansiyeli vb. gibi konular konuşuluyordur diye düşünmüştüm.

Herşeyin başı kısmet

3. Yarın tek fıyat gelebilir hisseye... Olumlu mu olumsuz mu olur siz karar verin...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

Tek fiyat severim güzel olur da çok yükseldi az dinlenmesi gerek Twitter ustasının tahtaları takipçi ile gidiyor sabah naten aldım dirence yakın sattım
     Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Yarın tek fıyat gelebilir hisseye... Olumlu mu olumsuz mu olur siz karar verin...
    SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

5. Partnerin turkcedeki karşılığı ortakliktir. Ben zaten orda iş ortakligindan bahsediyorum zaten. Hubvc ye ortak olmuslar demiyorum.

6. Altı üstü site tasarimindan kastimda onun maliyetiyle bir inşaatın maliyet kâr oranlari birmi? Vurgulamak istedigim buydu. Kâr edilebilirligi yuksek sektorun. Migros mesela ne kadar ciro ne kadar net kâr etmiş. Anlamak istedigini z gibi anlamissiniz. Bilgilendirmeleriniz için tesekkurler. Sektorle ilgili bu işi en iyi ben bilirim dedigimi hatirlamiyorum ufak tefek arastirdim bunlari buldum. Manavcida degilim 😄👍

7.  Alıntı Originally Posted by can2182 Yazıyı Oku
    Altı üstü site tasarimindan kastimda onun maliyetiyle bir inşaatın maliyet kâr oranlari birmi? Vurgulamak istedigim buydu. Kâr edilebilirligi yuksek sektorun. Migros mesela ne kadar ciro ne kadar net kâr etmiş. Anlamak istedigini z gibi anlamissiniz. Bilgilendirmeleriniz için tesekkurler. Sektorle ilgili bu işi en iyi ben bilirim dedigimi hatirlamiyorum ufak tefek arastirdim bunlari buldum. Manavcida degilim ����
    Şöyle yapalım bilanço sonrası sizden bir ricam olsun. HUBVC altındaki yatırımların yüzdesini görüyoruz da STRS altındaki yüzdeleri göremiyoruz. Bunu yatırımcı ilişkilerinden öğrenelim. Size ve forumdakilere sözüm olsun. Benim de zevk aldığım konular bunlar zaten. Tüm altındaki girişimleri çok detaylı bir şekilde inceleyip (en az 50 saat ) sağlam bir rapor yazayım. Olayları tatlıya bağlayalım

8.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    Alti üstü bir site tasarimi yapiyorsun yemeksepeti trendyol gibi milyon dolarlara alicisi oluyor.

-- BU kadar sığ bakmanız çok enteresan. Yalnızca Yemeksepeti özelinde kaç yıllık bir şirket olduğu, bu süreçte kaç kere yatırım aldığı ve ortakların bile hissesinin son satışta % kaç kaldığını yani %kaç eridiğini ve en önemlisi yemeksepeti klonu kaç site yapıldığını ve hepsinin patladığını özellikle Çiçeksepeti'nin bile (bolbol.com) bu işe girip milyonlarca usd batırdığını...

HUB Girisimin ortaklari hangi firmalar???
    * AMAZON (anlatmaya gerek varmi degeri 882milyar dolar olan şirket eticaret yapiyor)
    * UNILEVER (ingiltere hollanda merkezli dunyada yiyecek ve hizli tuketim sektorunde en buyuk firmalardan birisi, degeri 200milyar dolarin uzerinde)
    * GOOGLE
    *MICROSOFT
    *MERCEDES
    *İŞ BANKASI (Turkiyenin en buyuk bamkası)
    *TURK HAVA YOLLARI
    *BOSCH

-- Partnerlik yaptıkları şirketleri ortaklık gibi gösterip Amazon Türkiye'nin pazarlama için yaptığı ve start-uplar için cloud desteği olan max 50-100k USD destek için 800 mia USD'lik şirketin değeri ile ilgili cümleler yazmanız biraz garip geldi.

Amerikadaki slikon vadisi neyde Turkiyede de hub girisimdir.

-- Start-up ekosistemi bir tek yatırımcılardan oluşmaz. Bunun hızlandırıcıları, teknoloji ofisleri, üniversiteleri vb bir sürü alan vardır. İşin yalnızca yatırım yapan kısmını da alsak, HUBVC'nin Türkiye'deki yatırım camiasındaki ağırlığı %2-%3'ten fazla değildir. O zaman Inventram, DCP, ACT, 212, 500 İstanbul, Boğaziçi Ventures vb fonlar içinde aynı iddiayı bulundurmanız lazım. Pyş'lerin kurduğu ve yatırıma başlayan fonları katmıyorum bile. Eskiden Hasan Aslanoba vardı bir ara ekosistemdeki yatırımların %30'unu o yapardı. Şimdi o kadar yüksek yüzde olmasa bile Hande Enes var. O bile tek başına HUBVC'nin 5 katından fazla yatırım yapıyordur.

2023 e kadar bakan Varank ın dedigi uzere 10 unicorn şirket cikartma hedefleri var. Bunlardan ilk aday HUB tabiiki.

--Türkiye'de çok dillendirilmez ama Türkiye'nin en büyük unicorn'u sahibinden.com'dur. Hiç yatırım almadıklarından (sahipleri kurduklarında zaten zengindi paraya ihtiyacı yoktu.) Yemeksepeti satıldıktan sonra 4 kat büyümüştür şu an mcap'i tahminim 2-3 mia usd arasındadır. trendyol'da unicorn olmuştur. Bunun dışında yeni yatırım almasa'da Peak Games'in de unicorn olduğunu düşünüyorum.

*** Diğer hisselerde alışığız böyle yazımlara da ne bileyim teknoloji fon falan derken buranın yatırımcısı farklı şeyler konuşuyordur diye düşünüyordum. Değerleme yaparken böyle manav gibi değil de Paym.es'in büyüme potansiyeli, Teleporter'ın potansiyel exit'i, Eyedius'un Apsiyon işbirliği ve büyüme potansiyeli vb. gibi konular konuşuluyordur diye düşünmüştüm.

Herşeyin başı kısmet
    Siz baya bilgili ve de ilgili duruyorsunuz bu konuda.
    Size sorum şu; sizce hubvc'nin iştiraki olan şirketlerden 3 sene içinde unicorn ( milyar dolar üstü değer) olmasa bile 100 milyon üstü değere ulaşma potansiyeli olan hangisi?
    Neden?
    Şimdiden teşekkürler.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 111/235 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •