Sayfa 58/235 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon
Arama sonucu : 1877 madde; 457 - 464 arası.

Konu: HUBVC - HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Soruma hala cevap alamadım da neyse. Allah yolunuzu açık etsin. Ego iyi bisey değildir. Hele altı dolu değilse hiç iyi değildir.

Geçiniz kelime oyunlarını

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bu hisse henüz elimde yok. Bir süredir takip ediyorum ama genelde yanlış yorumlar yapıldığını görüyorum.
    Bu hisse girişim sermayesi şirketi.
    Holding değil.
    Fark nedir derseniz holding olsa iştiraklerinin kar zarar durumuna bakar onlardan gelecek temettüye göre holdingn karini değerlendirirsiniz.

Girişim sermayesinde şirketin kârina bakılmaz. Sahip olduğu şirketlerin potansiyeline bakılır. Çünkü g.s lerin amacı o şirketi büyütüp satmaktır. Yani 3,5,10 yıl zarar açıklar belki ama bi şirketini satar ve oradan 10 yılın zararını çıkartabilir. Yada boş çıkar sirketler zarara devam eder.

Yani bugün alayim 3 ay sonra param ikiye katlansın denecek bir şirket değil.

Arsa yatırımı gibi düşünün. Imar plani ile yesil alan da ila edilebilir. Ticaret alanı da.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by 190725 Yazıyı Oku
    Çok basit bi soru sordum hiç olayı uzatmayın bence. Soru şu: Girişim sermayesinde kârı oluşturan en önemli unsur nedir?
    Ben burda firmanın uzaya gideceğinden bahsetmiyorum. Sizin algı yaptığınız kadar değersiz bir firma değil. Umarım yıl sonu bilanço açıklanınca o yüksek öngörülerinizin gerçekleşip gerceklesmemesine istinaden takdir ya da özür konusunu bir daha yazarsınız

Sayın 190725,

Şirketlerin değer hesaplamasında, çarpan sistemi kullanılıyor. Yani benzer alanda faaliyet gösteren şirketlerin f/k'ları ile kıyaslama yapılıyor. Bunda, yurtdışı çarpanlar da kullanılıyor, ve yurtiçi çarpanlar düşmesine rağmen yurtdışı çarpanlar değişmedi. Yani, firma çok başarılı olmayabilse de, emsalleri başarılı olduğu için değerli de olabilir.

ikincisi, örnekle vereyim, mesela son 2 ayda bilişim hisseleri endeksi %80 arttı, ama Kront bilişimde olmasına rağmen, sadece %50 kadar arttı. Ama halka açık bir şirket olmayıp, çarpan hesabıyla değerlenmiş olsaydı, şu anda daha değerli görünecekti.

üçüncüsü, şimdi Kront 2 ayda yüzde 50 arttı, buradan diyebilir misiniz ki, bundan sonraki her 2 ayda yüzde 50 artacak. Sizin HUBVC'nin yüzde 100 sahibi olduğu STRS'nin yüzde 4 kadar ortağı olduğu Zeplin yazılımının yüksek değer artışı aynı oranda devam edecek midir? Bunun ihtimali nedir? Sizin şöyle bir avantajınız olabilir, şu an yurtiçi bilişim çarpanları yükseldiğinden, değerlendirme sonucu yine değer artmış görünebilir, ama bütün bu değerlendirmeler, hala kağıt üstünde sanal değerler. Şimdi 2 kat yükselmiştir, yarın düşüverir. Kısacılar için al-sat vasıtası olabilir, ama uzun vade için bir anlam ifade etmez.

Kağıt üzerinde zenginleşebilir şirket, ama ortada nakit filan olduğu yok..

Sizin bir cevap beklediğinizi düşünmüyordum, hatta size yazmamamı istiyor gibi hissettiğimden, isim vermeden ufak bir cevap yazmıştım. Cevabın hepsi size değildi

Ayrıca KRONT'ta madem beni takip ettiniz, hatta soru bile sormuşsunuz, 2 senedir okumuşsunuz, azıcık tanıyıp, niyetimin kötü olmadığını bilmenizi beklerdim, üzüldüm.. Şimdi bir farklı düşüncemizden dolayı yerin dibine mi girdik. 20 milyon değer artışı sürekli olacak gibi bir beklentiyle şirkete değer biçmişsiniz, bunun yanıltabileceğini ifade etmişim, siz ise ego mego diyorsunuz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Sayın usta,

Ben sizi kront formundan bildiğimi söyledim. Evet gayet güzel paylaşımlarınız da vardı. Kotu niyetli olduğunuzu düşünmüyorum. Sadece insan pozisyonuna göre yorum yapıyor. Bnm tepkim buna aslında. Bu sanayi firması değil tabiki en basit şekliyle ortalama kârı üzerinden bi değer bicilebilsin. Ama tek seferlik bir kar değil bu onu anlatmaya çalışıyorum. Ayrıca strs üzerinden gidiyorsunuz sadece. Bu firmanın onlarca iştirak ettiği firma var. Tek bi firmayla değerlendirmek yanıltıcı olabilir.

Ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by 190725 Yazıyı Oku
    Sayın usta,

Ben sizi kront formundan bildiğimi söyledim. Evet gayet güzel paylaşımlarınız da vardı. Kotu niyetli olduğunuzu düşünmüyorum. Sadece insan pozisyonuna göre yorum yapıyor. Bnm tepkim buna aslında. Bu sanayi firması değil tabiki en basit şekliyle ortalama kârı üzerinden bi değer bicilebilsin. Ama tek seferlik bir kar değil bu onu anlatmaya çalışıyorum. Ayrıca strs üzerinden gidiyorsunuz sadece. Bu firmanın onlarca iştirak ettiği firma var. Tek bi firmayla değerlendirmek yanıltıcı olabilir.

Ytd.

Gördüğüm kadarıyla siz istediğiniz kadar soru sorun aynı replikle cevap vermekte.
    Bende katılıyorum kendi eline göre yorum yaptığına

6. Yarında kalan 0.29 bitse de alanların niyeti çıksa ortaya..

7. Bu forumda yıllardır takip ederim her tür insan var.Spek adamları mal toplayacaksa hisseyi sürekli kötüleyenler,elinden kaçıp giden kağıdı haset ve üzüntüden kötüleyenler veya tecrübe ile uyarı olsun diye uyaranlar vardır.Herkes kendi kararını vermelidir ama sürekli bir insan aynı forumda kötülüyorsa art niyet ararım..Bu şirketin güzel bir hikayesi var herkes riski kendi alır.Fiyat artmışsa risk artar insanlar buna göre dikkatli olmak zorundadır.

8. Yazmayım diyorum ama elinde 1 lot hissesi olmayanlar bile burada mesai yapar olmuş. Kimse kimseyi etkilemesin, tahminini gerçekmiş gibi empoze ederek!! Teknoloji çağındayız. Bence yatırımcı kap.a girip faaliyet raporu,finansal raporları geriye doğru incelemeli.. Değerlemenin nasıl neye göre yapıldığını kendisi okumalı.. Herşey yazıyor. Ciro-karlılık.. sadece zeplin için satış modeliyle değerleme yapılmış. Yorum yapmadan Önce zeplinin potansiyeli bilinmeli hariçten gazel okumayla olmaz bu işler. Benim hisse senedimi benden çok düşünüp yazıyorsanız öğrenin doğrusunu yazın. Zeplin uçan balon zeplinlerden değil ki okadar değersiz olsun . dünya genelinde kullanılıyor.haberlerine bir bakın. Sadece 1 ayda 6 milyondan fazla proje sistemimize aktarıldı diye bir haber var mesela. Şirket ceosu zeplin için ; önceden exit teklifi geldiğini isteseydik 10 kat fiyata satıp çıkabilirdik demiş röportajında.
    benim tavsiyem Bilinçsiz yatırım yapılmasın. Düşecek batacak vs. Diken üstünde beklemek yerine araştırıp mantıklıysa yatırım yapıp huzur içinde beklenmeli. Vadesini,hedefini ve bunlardan önce şirketin mevcut değerini, potansiyelini araştırın. Mesela STRS teknoloji yatırım a.ş bunyesinde kaç tane startup vardır. Bu startuplarin tamamına değerlemede neden
    26 milyon tl değer biçilmistir.? Ya da hubvc.ye ait Startershub sayfasında yazan 200 milyon dolar değer
    ( yeni açıklamayla 250 m.dolar) neyi ifade ediyor. Ciro karlılığa henüz ulaşamayan startuplar değerlemeye dahil edilmiyor değeri yokmudur. Startup değerleme kriterlerine bakın erken aşama girisimlerin değeri nasıl hesaplanır. Kaç tane startupa yatırım yapılmış, başarılı olup devam yatırımı almış olanlar hakkında haber takibi yapabilirsiniz. burada yatırım yapıyorsanız araştırıp kendiniz karar verin.bol kazançlar.
    Son düzenleme : Maximum26; 11-12-2019 saat: 23:42.

Sayfa 58/235 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •