Sayfa 97/235 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon
Arama sonucu : 1877 madde; 769 - 776 arası.

Konu: HUBVC - HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Piyasa Değeri(TL36.132.610 Özsermaye(TL)*343.004 Sermaye(TL)12.165.862 Net Kar(TL)-562.403 Dönem:** 2019-6

firmayı tanımıyorum, bu verilerde bir hisseye hangi mantıkla para bağlanır?????????????????*

sorum sayın hatip ağaya.

hissenin yükselmiş olması doğru tercih yapıldığı anlamına gelmez.

o hisse ve bir çok uçuk kaçık fiyatlara giden hisseler o fiyatları ediyorlarsa endeks 2 milyon olmalı.
    bu kadar net.
    Son düzenleme : kitapci34; 18-01-2020 saat: 20:20.

2.  Alıntı Originally Posted by Hatİp Ağa Yazıyı Oku
    Yaranamadik kimseye yine .Biri bugün investing de Balata topiginde "Balata da Hatip Ağa diye biri vardı .En büyük lot onda idi .Sesi kesti .O mu satti da göçtü yoksa?" minvalinde yazmış .Altına da kötü yorumlar yazılmış .

Vay a.q .Ulan yine yaranamadik .0.70 lerden yazmaya baslamisim DİRİLİŞ BALAT EFSANESİ romanını yazmışım investing ve hissenette hergun onlarca kez .Sonuç ;yine kötü olan biz olduk.Tipki Frigo da olduğu gibi,tıpkı yıllar önce Egeen de olduğu gibi .krontta ,datagate de otokarda ve nicelerinde olduğu gibi .
    Dipten biz buluruz ,yazarız forumlarda yüksek hedeflerimizi ,ama yaranamayiz .

Ama bosverin Agalarim deveye diken cekemeyene s..Ken diye boşuna dememişler .
    Ben yoluma bildiğim gibi devam ederim .
    Boşver Hatip Ağam .Yararlanan yararlanır ,yararlanmayan kendi bilir .Çekemeyen kendisi düşünsün.Balat ve hubvc de sayende voleyi vurdum.Hep eleştirdiğim Derin YAMAN AĞAM o da sevdirdi bana .Ben sana yeterim Hatip Ağam ,bir Yamanlarin Gafur tüm dünyaya yeter Ister şov ister dev Ağam
    Mangalda kuzu şiş için de teşekkür ederim Hatip AĞAM.
    Gelecek sefere vali kebabı isterem ağam.

3. Sayın kitapçı hoşgeldin,sen bulaşma boş ver takipte kal, vizyon strateji gelecek nasıl belirlenir nasıl satın alınır nasıl sermayeye dönüştürülür izle sadece,kendini strese sokma.Bizler sonuna kadar buradayız.

4.  Alıntı Originally Posted by oflu61 Yazıyı Oku
    Sayın kitapçı hoşgeldin,sen bulaşma boş ver takipte kal, vizyon strateji gelecek nasıl belirlenir nasıl satın alınır nasıl sermayeye dönüştürülür izle sadece,kendini strese sokma.Bizler sonuna kadar buradayız.
    yaw hemşehrim sen öyle yaş tahtalara ayak basmamalısın.

5.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    yaw hemşehrim sen öyle yaş tahtalara ayak basmamalısın.
    Sence Oflu yaş tahtaya ayak basar mı?😊

6.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Piyasa Değeri(TL36.132.610 Özsermaye(TL)*343.004 Sermaye(TL)12.165.862 Net Kar(TL)-562.403 Dönem:** 2019-6

firmayı tanımıyorum, bu verilerde bir hisseye hangi mantıkla para bağlanır?????????????????*

sorum sayın hatip ağaya.

hissenin yükselmiş olması doğru tercih yapıldığı anlamına gelmez.

o hisse ve bir çok uçuk kaçık fiyatlara giden hisseler o fiyatları ediyorlarsa endeks 2 milyon olmalı.
    bu kadar net.
    Kitapci34 Ağam defter değeri GEÇMİŞ tır . Geçmişteki kazanılan in hesabıdır .
    Biz ise GELECEĞE yatırım yaptik Ağam.Egeen,kront ,datagate ,Frigo ,bagfs vs vs .Biz bunları bulurken defter değerine ve GECMİS ine bakarak almadım .Geleceklerine yatırım yaptim.Benim gördüklerimi ve dipten yaptığım yatırımı zamanla piyasa da gördü ve bu hisseler ralliye geçti ve over all lar uçtu .Egeen ,kront ,datagate bu gibi vole vurdugum hisselerde ralli başladığında defter değerleri şimdiki Bir zamanlar Çukurova-HUBVC 2 de olduğu gibi çok düşüktü.Borsada GELECEK ALİNİR kuralı işliyor Bir zamanlar Çukurova-HUBVC 2 de .Anı defter değeri yükselmesi arkadan gelecek.Ama o defter değerleri yükselişi bilancolarda görüldüğünde de "Vay be birileri önceden görmüş bunu " diyecekler .
    Hubvc de ise büyüme çok hızı oluyor .Start up lar in buyumesi bizim klasik şirketler gibi olmuyor ,çok agresif buyumeler oluyor .Paymes mesela aylık %145 büyüme Şaka gibi ama gercek .80 civarı start up var ve bunların 20 si devam yatırımı almış .Ayrıca bedelli sermaye artırımı ndan sonra yerli ve küresel yeni start up lara yatirim yapılacak .
    Devlet desteği de artık arkamızda olacak .Devlet "Petrol,dogalgazimiz yok ama TURKORN (yerli unicorn_degeri 1 milyar dolarlık şirket) larimiz olabilir deyip açtı kesenin ağzını.

Kitapci34 Ağam sonuç olarak Bir zamanlar Çukurova-HUBVC 2 de bizler defter değeri yani geçmişi değil GELECEĞİ fiyatliyoruz ....!!!!

7. hisse seçerken
    hisse başı ciroya bakın
    kara bakın
    öz sermayeye bakın
    öz sermayenin kaç katından işlem görüyor ona bakın
    karlı büyüyen büyüyecek çok yeni bir sektör ise bunu göz önünde bulundurun
    bağladıınız parayı minimum 10 senede temettü olarak geri alabileceğiniz firmaları seçin
    uçup kaçıp fiyatlarını 10'katlayan firmalar define mi buldular
    hangisi kar üretmiş de temettü verebilir?
    siz karlı çıksanız da, sattığınız cahil hisse değerlemesinden bi haber koşan hisseye sarılan yatırımcının hali nice olur
    nasıl yersiniz o paraları.

gene diyeyim o uçuk kaçık fiyatları ediyorlarsa o hisseler endeks 2 milyon olmalı

8.  Alıntı Originally Posted by hatip ağa Yazıyı Oku
    kitapci34 ağam defter değeri geçmiş tır . Geçmişteki kazanılan in hesabıdır .
    Biz ise geleceğe yatırım yaptik ağam.egeen,kront ,datagate ,frigo ,bagfs vs vs .biz bunları bulurken defter değerine ve gecmis ine bakarak almadım .geleceklerine yatırım yaptim.benim gördüklerimi ve dipten yaptığım yatırımı zamanla piyasa da gördü ve bu hisseler ralliye geçti ve over all lar uçtu .egeen ,kront ,datagate bu gibi vole vurdugum hisselerde ralli başladığında defter değerleri şimdiki bir zamanlar çukurova-hubvc 2 de olduğu gibi çok düşüktü.borsada gelecek alinir kuralı işliyor bir zamanlar çukurova-hubvc 2 de .anı defter değeri yükselmesi arkadan gelecek.ama o defter değerleri yükselişi bilancolarda görüldüğünde de "vay be birileri önceden görmüş bunu " diyecekler .
    Hubvc de ise büyüme çok hızı oluyor .start up lar in buyumesi bizim klasik şirketler gibi olmuyor ,çok agresif buyumeler oluyor .paymes mesela aylık %145 büyüme şaka gibi ama gercek .80 civarı start up var ve bunların 20 si devam yatırımı almış .ayrıca bedelli sermaye artırımı ndan sonra yerli ve küresel yeni start up lara yatirim yapılacak .
    Devlet desteği de artık arkamızda olacak .devlet "petrol,dogalgazimiz yok ama turkorn (yerli unicorn_degeri 1 milyar dolarlık şirket) larimiz olabilir deyip açtı kesenin ağzını.

Kitapci34 ağam sonuç olarak bir zamanlar çukurova-hubvc 2 de bizler defter değeri yani geçmişi değil geleceği fiyatliyoruz ....!!!!
    hunvc 'yi ayrı tutuyorum bu dediklerimden, bu firmanın nereye evrileceği çok kolay öngürülebilecek gibi değil.

Sayfa 97/235 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •