Sayfa 48/235 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon
Arama sonucu : 1877 madde; 377 - 384 arası.

Konu: HUBVC - HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Bence satarken de boyle hısselerde kademeli satmak en guzelı...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

2. Ben buralardan satsam sabah 10.92 den neden serbest 3000 lot alayim benim hedefim macera haydi geçmiş olsun düzeltme tamamdır yarın ok gibi yukarı isterim

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

3.  Alıntı Originally Posted by Zuway Yazıyı Oku
    Şu hisseyi 3 lerde almadık, 5 lerde alamadık, 7 lerde alamadık gelgelelim bugün son fiyattan alabildik biraz iyi mi?
    Ama ben hala düşsün istiyorum 10,50 lere kadar olmak kaydıyla..
    Hayırlısı olsun bakalım Ytd
    Teee! Nerelerden alamadık gittik ort 11,32 maliyetlendik. Gözümüzün önünde uçtu gitti..
    Neyse nasip buymuş..

4.  Alıntı Originally Posted by alyatçı Yazıyı Oku
    Kartalim %15 çıktı ,satmadim hubvc de %15 taban yaptı.4-1 yendik kayseri yi yarın acilsta bjk satacagim ve hubvc taban fiyat 9.98 e alış yazacağım.Verirse alirim tabandan vermezse cami avlulari bebekten geçilmiyor

Ben halay cekmeyeyim de kim halay çeksin?Şu hubvc yi 4-5-6 tllerden almamıştım.Niyetlenmistim ama alamamistim.Her gün bir aaahhh gecirtti bana bu hubvc .Ama borsada fırsatlar bitmezmis. Bjk ta 15 günde %70 para kazandım ve bugun açılışta 2.48 den verdim .Hemen hubvc ye 10.95 e alım girdim.12:55 te 10.91 den geldi mallarim. Sonuç olarak kartal gol gol sayesinde hubvc yi sanki 10.91 e değil de 6.50 tlye almış oldum.

O kadar mutlu oldum ki günlerdir aaahh çekerek arkasindan baktığım hubvc lere sanki 6.50 den sahip olmuştum.Üzerine 13:55 te 12.02 fiyatı görmez miyim?Allahım bu ne mutluluk?

Üzerine 13.50 ...Kapanistaki 13:49 daki satış hiç üzmedi beni.Varsın tekrar 12 .00 tlye düşsün. Benim maliyetin artık 6.50 tl .Ve artık hubvc de 50 tl hayallerim var.
    Yatırım tavsiyesi değildir .Dikkat edin .

Alıntı Originally Posted by alyatçı Yazıyı Oku

Ben halay cekmeyeyim de kim halay çeksin?Şu hubvc yi 4-5-6 tllerden almamıştım.Niyetlenmistim ama alamamistim.Her gün bir aaahhh gecirtti bana bu hubvc .Ama borsada fırsatlar bitmezmis. Bjk ta 15 günde %70 para kazandım ve bugun açılışta 2.48 den verdim .Hemen hubvc ye 10.95 e alım girdim.12:55 te 10.91 den geldi mallarim. Sonuç olarak kartal gol gol sayesinde hubvc yi sanki 10.91 e değil de 6.50 tlye almış oldum.

O kadar mutlu oldum ki günlerdir aaahh çekerek arkasindan baktığım hubvc lere sanki 6.50 den sahip olmuştum.Üzerine 13:55 te 12.02 fiyatı görmez miyim?Allahım bu ne mutluluk?

Üzerine 13.50 ...Kapanistaki 13:49 daki satış hiç üzmedi beni.Varsın tekrar 12 .00 tlye düşsün. Benim maliyetin artık 6.50 tl .Ve artık hubvc de 50 tl hayallerim var.
    Yatırım tavsiyesi değildir .Dikkat edin .
    Çok faydalı bilgiler olmuş. Alış ve satış fiyatlarını yazıp kazancınızı öğrenince inanın çok seviniyoruz. Ancak kaçırdığınız bir nokta var, 50 lira hedefi insanları yanıltabilir, bu şirketin sahipleri çok akıllı kişiler, girdikleri her girişimden yılda bir kaç kat kazandığını düşünürseniz, 10 yıl sonra fiyatın 500 civarı olması gerekmez mi? Ha, sizin uzun vade dediğiniz 1 sene ise ona bir şey diyemem. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, lütfen ciddiye alıp ona göre hareket etmeyin.

Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Bilen bi güzel kardeşim yazabilir mi
    Normalde KAP ta şirket künyelerinde yazar ben göremedim. Bu kağıt ne zaman borsaya kote oldu? Yani halka arzı ne zaman?
    Biraz bakındım Temmuz 2019 yazıyor, doğru mu acaba?
    En düşük fiyat 1.56 en yüksek 15.60 görünüyor. Eğer ki sitenin haberinde dedikleri gibi 2 ayda 2.5 tl den 15tl ye çıktıysa bunun halka arz fiyatı 1.5-2 tl arası doğru mu? Bilen biri yazabilir mi lütfen. Nasıl bi film dönmüş çözmeye çalışıyorum.
    Çünkü adama sorarlar madem bu kağıt 10-15 tl ise neden halka arz fiyatını 1.5-2 tl hesapladınız diye. Halka arz fiyatları ince elenip bi çok parametreye bakılarak hesaplanıyor.
    Hee bu eski bi borsa şirketi ise lafım geri çünkü kapta göremedim lakin inteenette yazıldığı gibi haziran-temmuz 2019 yeni halka arz edilen bi şirketse o zaman adama sorarlar Kamil, madem bu şirket 15 tl lik 1 lotu neden 1.5 tl den halka arz fiyatı hesapladın diye??? Arada geçen 3-4 ayda mı hazine olduğu keşfedildi?
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Kardeşim, hatan şuradan kaynaklanyor: Bu şirket yeni bir şirket değil. Oldukça eski sayılır. Sadece isim değişikliği yeni. Önceki ismi GEDİK GİRİŞİM idi, hatta ondan önce de MARBAŞ idi.

Benim borsa tecrübemde, genelde alavare yapmak isteyen şirketler isim değiştiriyorlar. Eskideki kötü imajlarını silmek için. Bu şekilde şahit olduğum, isim değiştirip, tavan tavan çekip sonra batan birden fazla şirket oldu. Uyanıklar biliyor ki, bizim yatırımcımız pek araştırmayı sevmez, ama uçan kaçana dalmayı çok iyi bilir. Bunlar tabi daha farklı amaçlarla isim değiştirmiş olabilirler, detayları bilmiyorum. Belki şirket el değiştirmişse, ondan da olabilir. Ama tek isim değişikliği bile beni rahatsız edecekken, 2 isim değişikliği gerçekten itici.

Diğer taraftan, bilançolara bakıyorum, an itibari ile şirketin 5 kat değerlenmesine neden olacak bir şey göremiyorum. Birileri -bana öyle geliyor ki- büyük bir operasyon yapıyor, birilerinin elinde patlayacak gibi duruyor. Girişim sermayelerinin düzenli bir şekilde çok büyük yüzdelerle büyümesi çok ihtimal dahilinde değil bence.

Belki hisse üç ay önce 2,5 lira iken ucuz olmuş olabilir. Ama an itibari ile 13,5 iken?? Detaylı incelemek lazım bütün ortaklıklarını. Genelde yazılım şirketlerine ortaklar ve yazılım eğer başarılı olursa iyi kazanç sağlayan bir alandır. Ama ben detaylı bir şekilde ne yaptıklarını bilmediğim bir kaç şirkete ortak olmaktansa, kendini ispat etmiş, fiyata henüz yansımamış şirketlere ortak olmayı tercih ederim.

HUBVC ilgi alanımda. Daha önce isim değişikliği yapıp tavan tavan giden hisseleri takip ettiğim gibi bunu da takip ediyorum. Negatif algılanabilecek yazımdan bir menfaatim yok, çünkü fiyat yarıya da girse, ben detaylı olarak ne yaptığını bilmediğim, birilerinin grupça süsleyip püsleyip şişirmiş olduğu şirketlere ortak olmam. Bu açıdan satış yapan şirket ortaklarının bir suçu olmadığını düşünüyorum. Aslında satışları ile, hisse fiyatının olması gereken yer hakkında da küçük yatırımcıya aslında fikir vermiş oluyorlar.

Biz, senede yüzde 20 düzenli temettü veren bir şirket olsa, güle oynaya yatırım yaparız, böyle bir şirket yok. Birileri 2-3 ayda 2-3 katı beğenmiyor. Spekülatörlerimiz çok aç. Komik ki, bazıları spekülasyon yaptıklarının farkında bile değil. Mesela bu gruplardan birisinde, hisse negatif açınca, birisi dün diyor ki, "el at üstad, bir şeyler yaz, bunu ancak sen harekete geçirebilirsin tekrar". Ve akşam hisse tavana gidiyor. Bunlar, bu şekilde toplu hareketin spekülasyon olduğunun, suç olduğunun farkında değil, ya da farkına varmak istemiyor.

Kağıt spekülatif olarak her yere gidebilir. Amacınız kısa vadede spekülatörlerin götüreceğini düşündüğünüz yerden satmaksa lafım size değil. Ama uzun vadeciler, şirketin gerçek ederini şu anki fiyatı kıyaslamadan hareket ederseniz, sonuçlarına siz katlanmak zorunda kalacaksınız

Bu yazı, hisse 13,5 lira iken yazılmıştır. Bir sonraki yazım, bu alıntılanarak yıllık bilançodan sonra yazılacaktır.

Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Bjk satıp hubvc almışsınız ama aynı gün nasıl yaptınız ben de dün hisse sattım ve sattığım hissenin parasıyla alamadım brüt takas nedeni ile.

8.  Alıntı Originally Posted by memot Yazıyı Oku
    Bjk satıp hubvc almışsınız ama aynı gün nasıl yaptınız ben de dün hisse sattım ve sattığım hissenin parasıyla alamadım brüt takas nedeni ile.
    evet bende ipek e yi sattim almak icin ama maalesef alamadim.

Sayfa 48/235 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •