Sayfa 51/235 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 1877 madde; 401 - 408 arası.

Konu: HUBVC - HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Herkesin bildiği bilgi ile para kazanılmaz. Bunca potansiyeli olan bir şirkete ortak oluyoruz da bu sirketin sahipleri esas ortakları niye paylarını sattı veya satıyor.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Güzel bir nokta.

Bilinmeyen okyanuslara açılıp bol bol büyük balinalar yakalayacağım niyetine sahibinin terk ettiği bir havuzda, tüm tanışlarınla beraber gelip sazan avlamayasın.

Doğrudur, her yükselen hisse spekülatif değildir. Ama sen içindesin diye, spekülatif değildir demek de isabetli olmaz. Bilakis, iyice süslenip beyazlara büründürülen ama "sonra göreceksin" denilen bir izdivaçta, gerdek gecesi duvağı kaldırdığında, sakallı birisi ile karşılaşmayasın. Ha, birilerinin amacı sonra bol bol kendi aralarında gülmekse, o zaman başka!

Startup'lar doğaları gereği, bir kaç kat büyümeyi hedef alan şirketlerdir. Bir startup şirket büyük oynar, mesela bir yazılım. Başta bir ürünün yoktur, ar-ge yüzünden deli para gitmektedir, acaba ürün tutacak mı diye endişeler vardır, kaynak azalıyor ve ortaya bir şey çıkmıyor. Büyük oranda paylarını çok ucuza satmak zorunda kalırsın, insanlar patron satıyor diye endişeye düşüp onlar da satar. Ama sonra eğer ürün tutarsa, işte o zaman 10-20-100 katına çıkabilir. Evet, Kront'tan bahsediyorum. Bu, tutan bir örnek. Ama adam batabilirdi de. Batmak üzereydi, ve ama sonunda ürünü geliştirebildiler.

Türkiye'de o kadar çok yazılım şirketi var ki. Bunlardan başarılı olamayanları duymazsınız, sadece başarılı olanları duyunca, sanki her yazılım şirketi 5-10'a katlıyor diye düşünebilirsiniz. Halbuki büyük büyük yüzdesi batar bu şirketlerin. Elbette, 10 yazılım şirketinden 2si başarılı olsa, 8'i batsa, yine zarar etmezsiniz ama öyle unicorn olmaktan bahsediyorsanız, o ikiyi bile elde edemeyebilirsiniz.

Diğer taraftan başarıya dair en büyük ümit olarak patron gösterilmiş. Kront'un patronu Lütfi Bey de çok çok tecrübeli birisi idi ama o bile başarısız olacaktı neredeyse. Yani en büyük kozumuz olan patron, şirketin geleceğini garanti edemez. O zaman ne kaldı geriye, vizyonunu startup yapmak, otomatik başarılı mı yapar? Borsaya giren bütün küçük şirketlerin amacı büyümek, daha fazla genişlemek (scale up) değil midir? Neden kendim bu bilançolarını, faaliyetlerini kendimin okuduğu şirketler varken, büyük bir şemsiye altına girip, birden fazla ama faaliyetlerini tek tek inceleyemediğim startup şirketlerine ortak olayım. Aklımı teslim edeyim.

Kendi fikirlerim olup, kimseyi incitmek amacıyla yazılmamıştır. Sadece farklı açıların da görülmesi, yatırımcının kendi aklını kullanmasına katkı için yazdım. Sonra başkalarını suçlamasınlar.

Bir de biliniz ki, başkasının oltası ile balık avlayabilirsin ama sakın oltaya gelmeyesin.
    Son düzenleme : Usta; 06-12-2019 saat: 02:33. Sebep: Not: Yukarıda yazdıklarım hisse 13.5 lira iken, yani hisse fiyatı 2 ay içinde zaten 5 kat artmış iken yazılmıştır. Ya da artırılmışken!!

2.  Alıntı Originally Posted by katti Yazıyı Oku
    Keşke alıntı yapılan kişiyi de yazsaydınız. Emeğe saygı olurdu. Ytd

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazı iki bölümden oluştuğu için ; Dikkatli bakarsanız ; İlk birinci bölümde kaynak adres herşey belirtildi.
    Emek konusunda en az sizin kadar hassasım.

3.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Güzel bir nokta.

Bilinmeyen okyanuslara açılıp bol bol büyük balinalar yakalayacağım niyetine sahibinin terk ettiği bir havuzda, tüm tanışlarınla beraber gelip sazan avlamayasın.

Doğrudur, her yükselen hisse spekülatif değildir. Ama sen içindesin diye, spekülatif değildir demek de isabetli olmaz. Bilakis, iyice süslenip beyazlara büründürülen ama "sonra göreceksin" denilen bir izdivaçta, gerdek gecesi duvağı kaldırdığında, sakallı birisi ile karşılaşmayasın. Ha, birilerinin amacı sonra bol bol kendi aralarında gülmekse, o zaman başka!

Startup'lar doğaları gereği, bir kaç kat büyümeyi hedef alan şirketlerdir. Bir startup şirket büyük oynar, mesela bir yazılım. Başta bir ürünün yoktur, ar-ge yüzünden deli para gitmektedir, acaba ürün tutacak mı diye endişeler vardır, kaynak azalıyor ve ortaya bir şey çıkmıyor. Büyük oranda paylarını çok ucuza satmak zorunda kalırsın, insanlar patron satıyor diye endişeye düşüp onlar da satar. Ama sonra eğer ürün tutarsa, işte o zaman 10-20-100 katına çıkabilir. Evet, Kront'tan bahsediyorum. Bu, tutan bir örnek. Ama adam batabilirdi de. Batmak üzereydi, ve ama sonunda ürünü geliştirebildiler.

Türkiye'de o kadar çok yazılım şirketi var ki. Bunlardan başarılı olamayanları duymazsınız, sadece başarılı olanları duyunca, sanki her yazılım şirketi 5-10'a katlıyor diye düşünebilirsiniz. Halbuki büyük büyük yüzdesi batar bu şirketlerin. Elbette, 10 yazılım şirketinden 2si başarılı olsa, 8'i batsa, yine zarar etmezsiniz ama öyle unicorn olmaktan bahsediyorsanız, o ikiyi bile elde edemeyebilirsiniz.

Diğer taraftan başarıya dair en büyük ümit olarak patron gösterilmiş. Kront'un patronu Lütfi Bey de çok çok tecrübeli birisi idi ama o bile başarısız olacaktı neredeyse. Yani en büyük kozumuz olan patron, şirketin geleceğini garanti edemez. O zaman ne kaldı geriye, vizyonunu startup yapmak, otomatik başarılı mı yapar? Borsaya giren bütün küçük şirketlerin amacı büyümek, daha fazla genişlemek (scale up) değil midir? Neden kendim bu bilançolarını, faaliyetlerini kendimin okuduğu şirketler varken, büyük bir şemsiye altına girip, birden fazla ama faaliyetlerini tek tek inceleyemediğim startup şirketlerine ortak olayım. Aklımı teslim edeyim.

Kendi fikirlerim olup, kimseyi incitmek amacıyla yazılmamıştır. Sadece farklı açıların da görülmesi, yatırımcının kendi aklını kullanmasına katkı için yazdım. Sonra başkalarını suçlamasınlar.

Bir de biliniz ki, başkasının oltası ile balık avlayabilirsin ama sakın oltaya gelmeyesin.
    Şahidiyim hisse 2,70 lerden yazıyordu twittırda listesinde de yer aldı bakma ihtiyacı olursa bakabilirsiniz.

4. Bu yazıy sayfa 28 de mevcuttur. O zamanda tahta ile ilgili karalar baglayan vardı göörüyorumki şimdide aynısı. Benim arsanın satış fiyatı geldi 20 tl dedik. Demekki bu işler ahkam kesmek ile degilde araştırmak ile oluyormuş.
    Ha bu arada bu tip şirketler abd borsasında koşuyor bizde ise hala emekliyor anlayın işte

5. Bazende sorun şu adam kağıdını satıyor trade mantığıyla düşmeyince de hisseye gelip saldırıyor düşüp alttan alayım derdinde.
    Burda geçmişte örneği de oldu.
    sayın usta farklı bir açıdan olaya bakmış kendisini tenzih ederek yazıyorum.

Arkadaşlar, rica ediyorum, benim olduğum kağıt belli, ismim cismimle beni orada bilen onlarca kişi var, sanal bir varlık değilim. Aşağıdan alma gibi bir derdim yok. Zaten bu yazdıklarımın, hisse 13.5 lira iken yazıldığını belirttim. Hisse 2,5 lira iken yazılan beklenti ile şimdiki beklenti aynı olabilir, 2,5 lira iken hisse iyi diyenlerin bir fiyat hedefi var mıydı acaba? Hala hisse 2,5 lira gibi mi yorumlara devam edilmeli? Şu an aynı reklam yapılarak, insanlara 5 kat fiyata hisse verilmeye çalışılıyor gibi geldi bana sadece.

Bakınız, yukarıdaki yazılan alıntı yazıdan dolayı, twitter'da bazı insanlar, şirketin sadece bir iştirakının değerinin 200 milyon dolar olduğunu sanıyor. Çünkü net bir rakam söylenmemiş. Ama bahsi geçen şirketin websitesinde, şirketin değerinin 3 milyon dolar olduğu yazıyor.

"With having over 50 companies in our portfolio with a +US$3 Million worth of investment we are indeed the "Hub" of the country.
    https://startershub.com/who-we-are/"

(Anladığım kadarı ile 3 milyon dolar özsermaye oluyor, en iyi ihtimalle)

Şimdi kusura bakmayın ama, benim elimde hisse yok, hisse değeri yarıya da düşse almayı düşünmüyorum ama benim yaptığım araştırmanın onda birini dişinden tırnağından biriktirdiklerini buraya yatıran insanlar yapmıyor. Sonra da başkalarına kızıyorlar.

Hisseyi takip ediyorum, ders çıkarmak için.

Elinde hisse olanların, zaten 3-5 kat kazanmışsınız, açgözlülük edip bana saldırmalarına anlam veremiyorum. 10 liradan girdisen hala kardasın. Amacın ne, hedefin ne.. Bu hissenin gerçekten ederi hakkında zerre fikrin var mı? Yoksa kavga ederek mi hisseyi çıkarabileceğini düşünüyorsun. Bunları da düşün derim

Yatırım tavsiyesi değildir

7. Bence sen buralara bakma dostum. Zaten yok elinde almayacaksın anladığım kadarıyla. Stres yapma derim. Saygılar. Bilgi paylaşım için teşekkürler.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by badtrend Yazıyı Oku
    Bence sen buralara bakma dostum. Zaten yok elinde almayacaksın anladığım kadarıyla. Stres yapma derim. Saygılar. Bilgi paylaşım için teşekkürler.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Stres yaptığım yok. Burada olmamın amacı, stres yapmadan ders almak, ders çıkarmak. İnsanların nasıl kandırıldığını, kelebekler gibi ışığa nasıl koştuğunu gözlemleyip aynı hatalara düşmemek için.

Burada, şirketin içindeki bir fonun değerinin 200 milyon DOLAR olduğu gibi bir algı oluşturuluyor, ve bu yazılınca insanların ne tepki vereceğini gözlemlemek istiyorum. Büyük ihtimal inanmak istemeyecekler. Sonuçta bir mali müşavir, mesela bankanın aktiflerini, halkın yatırdığı ve bankanın kullandığı paraları, bankanın kendi parası gibi göstermez değil mi.. O zaman, bir startshub şirketinin portfolyosünde olan, fikirsel olsun, danışmanlık olsun ve az da olsa maddi olsun destek sağladığı şirketlerin büyüklüğünün, o startshub şirketine ait olmadığını da bilir herhalde. Ben sıradan bir vatandaş olduğum için, benim konuşmam anlamlı olmaz herhalde. Ama sıkıntı şurada, neden bir çok yatırımcı, sadece bu şirketin içindeki bir fonun milyar TLden fazla kıymeti olduğunu düşünüyor? Dolayısıyla ona göre hala haliyle şu fiyatlar düşük kalıyor..Bu psikolojileri görmek, tepkileri gözlemleyip ders çıkarmak istiyorum

Velev ki, ders çıkarma fikrim yanlış olsun, çıkaramayacak olayım, burada, hisse ile ilgili olduğu müddetçe yazı yazmama kimse karışamaz. Elimde hisse olsun olmasın, alacak olayım ya da olmayayım. Kendim istediğim zaman çeker giderim

Eminim hisseye dalan kişilerin büyük bir yüzdesi, ortakların hisselerinin yüzde kaçını sattığını da bilmiyorlardır.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 51/235 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •