Sayfa 491/496 İlkİlk ... 391441481489490491492493 ... SonSon
Arama sonucu : 3967 madde; 3,921 - 3,928 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Gönderdiğim maile gelen cevap. Öncelikle şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi ve güven için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili görüşlerinizi üst yönetimimize iletiyor olacağız.
    Saygılarımızla,
    Ülker Bisküvi Yatırımcı İlişkileri

İsviçreli lindt 100 chf yi geçti 1 ayda 1 milyar dolar değeri arttı 76 fk..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Alıntıdır. Favorilerimden biri:

Ülker - Türk bisküvi ve çikolata şirketi. Net borç ve alt 6 F/K'de işlem yok. ABD'de Hershey, Mars veya Oreos ile eşit bir hane adı, pazar lideridir. Ucuz çünkü Türkiye makrosu iyi değil. Uluslararası gelirlere göre mahsup.

19.60 - 75 araligindan epey yatirim yaptik. artik bundan sonra gelismeleri izleyecegiz.

"bir yatırım tavsiyesi değildir"

5. Cok bildigim bir sirket.degil de ya bu ulker napiyo diye aklima geldi falan filan da...
    Sey sorcam yabanci orani niye yuksek bu hissede?
    Bu kadar getiri dusuklugu ve yonetime guvenmeme varken...
    Ytd bu hisse elimde yok hic olmadi uzun sure de almayi dusunmuyorum merak ettim sadece

6. Yabancının canı sıkılmış, dolar bazında zarar yazalım biraz diye girmişler. Hastalık yani.
     Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Cok bildigim bir sirket.degil de ya bu ulker napiyo diye aklima geldi falan filan da...
    Sey sorcam yabanci orani niye yuksek bu hissede?
    Bu kadar getiri dusuklugu ve yonetime guvenmeme varken...
    Ytd bu hisse elimde yok hic olmadi uzun sure de almayi dusunmuyorum merak ettim sadece
    Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

7. Ükerin çeyreklik yurt içi ve yurt dışı net esas faaliyet karları ile ortalama kur bu şekilde bir grafik oluşturuyor

Çeyreklik karları ortalama kurdan usd ye çevirdiğimizde bu şekilde bir tablo çıkıyor ortaya

2020 1. çeyreğe göre 2021 1. çeyrekte biküvi 8.000 ton,çikolata 4.000 ton, kek 3.000 ton az satış yapıldı ancak kur ve fiyat eksisi ile ciroda düşüşe sebep olmadı. faaliyet raporunda 2020 1. çeyreğin pandemi başlangıcı nedeniyle istifçilik yapılması nedeniyle yüksek baz etkisi oluşturduğu söyleniyor. baz etkisi grafikte de net gözüküyor. çeyrekliklere bakıldığında kur ve satış hacmi etkisiyle ufak tefek düzensizlikler olsa da büyüme var. genelde en iyi çeyreklikler 1. çeyrekler oluyor. muhtemelen aracı kurum tahminleri de bunu dikkate alıp çehreklik bazında düşüş bekliyor. pandemi etkisi geçip normal satış hacmine dönülünce çeyreklik bazda ilave 100.000 kar yazma potansiyeli mevcut. son 2 sütun benim kar tahminimde kullandığım rakamlar. öyle ya da böyle şirket çeyreklik bazda 50 milyon usd net esas faaliyet karı üretiyor
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

8. Genel olarak yapılan yorumlarda Ülker için 2. Çeyrek bilançonun negatif olacağı konusunda ortak görüş var. Covid -19’un devam ediyor olması, pazardaki daralma ve hammadde fiyatlarındaki artış öne sürülen nedenler. Benim anlamadığım bu durum 1,5 Yıldır devam ediyor. 2020 yılının 2. Çeyrek bilançosundan bu yana gelen bilançolar bu şartlar altında geldi. Bütün aracı kurumların söz birliği yaparcasına gelecek olan bilançoyu kötü göstermeleri bana pek masum gelmiyor. Ytd

Sayfa 491/496 İlkİlk ... 391441481489490491492493 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •