Sayfa 2/3 ÝlkÝlk 123 SonSon
Arama sonucu : 19 madde; 9 - 16 arasý.

Konu: ÝMTÝYAZLI (ALTIN ) Hisseli halka açýk þirketler.

1. Ýttifak Holding ....

Adý imtiyazlý ama, gerçek hissedarý için hiçbir imtiyazý yok.
    Borsada alýnýp satýlmaz.

Ama yönetimi ele geçirmek isteyenler için çoook önemlidirrr....

Ýþbir Holdind te imtiyazlý hisse var mý bilen yazabilir mi?

3. Faaliyet raporunda tamamý hamiline diyor,bunu ben imtiyazlý yok anladým.Yönetimde söz sahibi olmak isteyen borsacý bir arkadaþým var,ancak halka açýklýk oraný çok az,diðer kurucu ortak sayýsý fazla ve daðýnýk.

erbos var diye biliyorum imtiyaz

Alýntý Originally Posted by ÇiftçiDede Yazýyý Oku
    Faaliyet raporunda tamamý hamiline diyor,bunu ben imtiyazlý yok anladým.Yönetimde söz sahibi olmak isteyen borsacý bir arkadaþým var,ancak halka açýklýk oraný çok az,diðer kurucu ortak sayýsý fazla ve daðýnýk.
    Ýþbir Holding için mi bunlar hocam?

Alýntý Originally Posted by ÇiftçiDede Yazýyý Oku
    Faaliyet raporunda tamamý hamiline diyor,bunu ben imtiyazlý yok anladým.Yönetimde söz sahibi olmak isteyen borsacý bir arkadaþým var,ancak halka açýklýk oraný çok az,diðer kurucu ortak sayýsý fazla ve daðýnýk.
    Yönetimde söz sahibi nasýl olunuyor bu holdindte? Ýþbir de piyasada 70-80 bin lot hisse var bu hisseleri borsadan satýn alýp yönetim kurulunamý giriliyor?

7.  Alýntý Originally Posted by Cok Yazýyý Oku
    Yönetimde söz sahibi nasýl olunuyor bu holdindte? Ýþbir de piyasada 70-80 bin lot hisse var bu hisseleri borsadan satýn alýp yönetim kurulunamý giriliyor?
    ege seramik var tam bir soyguncu aile A Gurubu %12 Bgurubu %18 olmak üzere %30 imtiyazlý hisse var yýllardýr güzel kâr açýklar temettü verir hiç gitmez çünkü daðýttýðý temettünün %60 ýný imtiyazlý hisselere ayýrýr kalan %40 ýný %70 c gurubu hisselere daðýtýr. Hatta bu verdiðim oran c gurubunun dahada aleyhinde olma ihtimali olabilir ben kýsaca özetledim....

8. iþ bankasý 1987 kar payý dagýtým tablosu

Alýntý Originally Posted by MARSLI10 Yazýyý Oku
    degerli imtiyazlý ve kurucu ortaklarým 1987 yýlýnda 62,2 milyarlýk kara karsýlýk yaklasýk olarak bir adet ÝSATR 3,03milyon tl, bir adet isbtr 380bin tl ve bir adet iskurun 1,88 milyon tl kar payý aldýgýný hesapladým.
    buna görede 2018 güncel karýmýz olan 6,8 milyar tl de yaklasýk olarak bir adet isatr 335bin tl , bir adet isbtr 42bin tl ve bir adet iskur 210 bin tl almasý gerektiðini hesapladým.
    hesabýmda hata varsa uyarýnýzý bekliyorum.
    kesinlikle yatýrým tavsiyesi deðildir.

Sayfa 2/3 ÝlkÝlk 123 SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •