Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 18 madde; 1 - 8 arası.

Konu: İMTİYAZLI (ALTIN ) Hisseli halka açık şirketler.

1. İMTİYAZLI (ALTIN ) Hisseli halka açık şirketler.

Bu konu başlığı altında borsa istanbulda işlem gören ve bence temel analiz yapılırken herbiri farklı değerlendirilmesi gereken imtiyazlı hisseleri olan şirketlerin tüm küçük yatırımcılar ile paylaşılması amaçlanmıştır.
    Örnek Egeseramik (EGSER)
    Ödenmiş sermaye : 75.000.000 TL
    C grubu halka açık hisse adedi : 25.000.000
    A grubu imtiyazlı hisse adedi : 12
    B grubu imtiyazlı hisse adedi: 18
    2017 dağıtılabilir karının (45.872.203 tl) 4.770.709,18 tl si (%10,4) bu 30 hisseye temettü olarak verilirken, 11.490.000 tl si (%25,05) 75 milyon hisseye pay edilmiş.
    Temel analizi doğrudan etkileyen bu durum eminim ki sadece bu hissede yoktur. Biz küçük yatırımcılar yatırım yaparken bu küçük ama çok önemli bu detayı malesef atlıyoruz. Çünkü bu bilgiye erişmek biraz da olsa araştırma gerektiriyor. Burada bu araştırmalarımızı ve tespitlerimizi paylaşırsak iyi bir dayanışma / bilgilendirme konu başlığı oluşturmuş olacağımıza inanıyorum.
    Son düzenleme : Gogos; 25-09-2018 saat: 13:54.

bu sirketler bireysel yatırımcıyı esir alabilirler....bea...!
    Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile. -Türk Atasözü-
    İşler bitmez, şekil değiştirirler, uyacann. -Kayserili esnaf sözü-

3. benim bildiğim sodaş sodyum sanayi ve izmir demir çelik de de imtiyazlı hisse vardır

Koza.......
    Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile. -Türk Atasözü-
    İşler bitmez, şekil değiştirirler, uyacann. -Kayserili esnaf sözü-

5. bir imtiyazlı hisse de erbos.
    bu şirketleri temel göstergelerine göre herdaim çok ucuz gibi görünen fiyatlarından anlayabiliriz. ama bu hisselerin aslında göründükleri kadar ucuz olmadıklarını, imtiyazlı hissenin ne demek olduğunu ve piyasanın bunu nasıl fiyatladığını öğrendiğimiz zaman anlayabiliyoruz..
    Son düzenleme : özmen; 26-09-2018 saat: 21:14.
    yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Koza.......
    brsan..........
    yatırım tavsiyesi değildir.

İSKUR İş bankası kurucu

İSATR İş bankası A grubu

İSBTR İş bankası B grubu hisseler borsada da işlem gören imtiyazlı hisselerdir
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

İşbir Holding nasıl bir hisseye sahiptir zamanında 3000 ortak ile kurulmuş

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •