Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 19 madde; 1 - 8 arasý.

Konu: ÝMTÝYAZLI (ALTIN ) Hisseli halka açýk þirketler.

ÝMTÝYAZLI (ALTIN ) Hisseli halka açýk þirketler.

Bu konu baþlýðý altýnda borsa istanbulda iþlem gören ve bence temel analiz yapýlýrken herbiri farklý deðerlendirilmesi gereken imtiyazlý hisseleri olan þirketlerin tüm küçük yatýrýmcýlar ile paylaþýlmasý amaçlanmýþtýr.
    Örnek Egeseramik (EGSER)
    Ödenmiþ sermaye : 75.000.000 TL
    C grubu halka açýk hisse adedi : 25.000.000
    A grubu imtiyazlý hisse adedi : 12
    B grubu imtiyazlý hisse adedi: 18
    2017 daðýtýlabilir karýnýn (45.872.203 tl) 4.770.709,18 tl si (%10,4) bu 30 hisseye temettü olarak verilirken, 11.490.000 tl si (%25,05) 75 milyon hisseye pay edilmiþ.
    Temel analizi doðrudan etkileyen bu durum eminim ki sadece bu hissede yoktur. Biz küçük yatýrýmcýlar yatýrým yaparken bu küçük ama çok önemli bu detayý malesef atlýyoruz. Çünkü bu bilgiye eriþmek biraz da olsa araþtýrma gerektiriyor. Burada bu araþtýrmalarýmýzý ve tespitlerimizi paylaþýrsak iyi bir dayanýþma / bilgilendirme konu baþlýðý oluþturmuþ olacaðýmýza inanýyorum.
    Son düzenleme : Gogos; 25-09-2018 saat: 13:54.

bu sirketler bireysel yatýrýmcýyý esir alabilirler....bea...!
    Yazdýklarým, paylaþtýklarým yatýrým tavsiyesi deðildir, herkes kendi kararýný verir.

3. benim bildiðim sodaþ sodyum sanayi ve izmir demir çelik de de imtiyazlý hisse vardýr

Koza.......
    Yazdýklarým, paylaþtýklarým yatýrým tavsiyesi deðildir, herkes kendi kararýný verir.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Ýzmir
    Gönderi
    994
    bir imtiyazlý hisse de erbos.
    bu þirketleri temel göstergelerine göre herdaim çok ucuz gibi görünen fiyatlarýndan anlayabiliriz. ama bu hisselerin aslýnda göründükleri kadar ucuz olmadýklarýný, imtiyazlý hissenin ne demek olduðunu ve piyasanýn bunu nasýl fiyatladýðýný öðrendiðimiz zaman anlayabiliyoruz..
    Son düzenleme : özmen; 26-09-2018 saat: 21:14.
    yatýrým tavsiyesi deðildir.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Ýzmir
    Gönderi
    994
     Alýntý Originally Posted by 0101 Yazýyý Oku
    Koza.......
    brsan..........
    yatýrým tavsiyesi deðildir.

ÝSKUR Ýþ bankasý kurucu

ÝSATR Ýþ bankasý A grubu

ÝSBTR Ýþ bankasý B grubu hisseler borsada da iþlem gören imtiyazlý hisselerdir
    Ben hikaye anlatýyorum, benim hayal ürünümdür. Yatýrým tavsiyesi deðildir.

Ýþbir Holding nasýl bir hisseye sahiptir zamanýnda 3000 ortak ile kurulmuþ

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •