Special Days Image
Sayfa 13/341 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 2721 madde; 97 - 104 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1. Ayrılma hakkı kullanım fiyatı

MADDE 10 – (1) Payları borsada işlem gören ortaklıkların payları için ayrılma hakkı kullanım fiyatı, işlemin ilk defa kamuya açıklandığı tarihten önceki, açıklanan tarih hariç olmak üzere, otuz gün içinde borsada oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalamasıdır.

(2) Payları borsada işlem görmeyen ortaklıkların payları için ayrılma hakkı kullanım fiyatı ile bu fiyatın adil ve makul olduğunun tespiti amacıyla Kurulun ilgili düzenlemelerine göre hazırlanacak değerleme raporu, önemli nitelikteki işlemin görüşüleceği genel kurul toplantısı gündemi ile birlikte açıklanır.

(3) Bu maddenin ilk iki fıkrası uyarınca kamuya açıklama yapılmamış olması veya açıklamanın zamanında yapılmamış olması ya da payları borsada işlem gören ortaklıklar için KAP, payları borsada işlem görmeyen ortaklıklar için ise Kurul ve ortaklık internet sitesi dışında başka bir yerde açıklama yapılmış olması hallerinde; işleme ilişkin yönetim kurulu kararının özel durumlara ilişkin Kurul düzenlemeleri uyarınca kamuya açıklanması gereken tarih veya herhalde ortaklık yetkililerince yönetim kurulu kararından daha önce açıklama yapılmış olması halinde bu tarih ayrılma hakkı kullanım fiyatının tespitinde işlemin ilk defa kamuya açıklandığı tarih olarak kabul edilir.

(4) Önemli nitelikteki bir işleme ilişkin birden fazla sayıda özel durum açıklamasının yapıldığı durumlarda, söz konusu önemli nitelikteki işleme ilişkin ayrılma hakkı kullanım fiyatının belirlenmesinde; fiyat, tutar, oran ya da değerleme sonucu ve benzeri bilgilere yer verilmesi veya işlemin o aşamada kesin olup olmadığı hususları aranmaksızın, yapılması planlanan işleme ilişkin niyetle ilgili olarak kamuya yapılan ilk açıklama tarihi esas alınır.

(5) Önemli nitelikteki işlemin yapılamayacağının anlaşılmasına veya yapılmasından vazgeçildiğine ilişkin özel durum açıklamasının yapıldığı tarihten itibaren bir yıl geçmesi durumunda, ayrılma hakkı kullanım fiyatının tespitinde bu maddenin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan süreç yeniden başlar.

(6) Aynı genel kurul toplantısında karara bağlanacak her bir önemli nitelikteki işlemin ayrı bir gündem maddesi olarak görüşülmesi ve her bir işlem için belirlenecek ayrılma hakkı kullanım fiyatının gündemde ayrıca gösterilmesi; ancak genel kurul toplantısına katılıp da birden fazla önemli nitelikteki işlem için olumsuz oy kullanan ve muhalefet şerhlerini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerine ödenecek ayrılma hakkı kullanım fiyatının belirlenmesinde, ilgili ortağın olumsuz oy kullandığı tüm önemli nitelikteki işlemlere ilişkin ayrılma hakkı kullanım fiyatlarının en yükseğinin dikkate alınması gerekir.

(7) Ayrılma hakkının bedelinin tam ve nakden ödenmesi zorunludur.

(8) Ayrılma hakkının kullanılması sonucunda geri alınan paylar, ortaklıkların kendi paylarını geri almasına ilişkin Kurul düzenlemelerine tabidir; ancak ilgili düzenlemedeki geri alma sınırına ilişkin oran ayrılma hakkının kullanılması halinde uygulanmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by Baris_ba Yazıyı Oku
    Bundan sonra soygunu tamamlanmasi icin iki yol kaldi,
    1- ayrilma hakkini kullananlarin maliyeti 2 milyonu gectigi icin satis iptal olur, 1 tl ve uzerinden hisseleri bize itelemis olur ve 1 Tl den girmis oldugumuz bedelli elimizde patlar ve bidaha 1 leri görmesi hayal
    Olur.

2- herkez cok zararda oldugu icin ayrilma hakkini kullanmaz ve satis islemi gerceklesir ve 0,68 den kendinin bile almadigi kagidi 0.40 kuruslara kadar indiri, artik burda milleti bezdirene kadar bekler, 1 TL rakamlara bidaha da hic cikmaz.

Herturlu soyguna devam,

Gecen ay yaptigi aciklamada 7.500.000 Tl lik hisse geri alimi yapacagi soyleyen sirket, satista bile 0,68 den 2.000.000 Tl den fazlasi hisse alamam diyor, varin gerisini sizdusunun,
    Lanet olsun böyle kağıda, Tamam çıkalım 0,69'dan. Nasıl çıkacaz? yöntem ne?

3.  Alıntı Originally Posted by Baris_ba Yazıyı Oku
    Bundan sonra soygunu tamamlanmasi icin iki yol kaldi,
    1- ayrilma hakkini kullananlarin maliyeti 2 milyonu gectigi icin satis iptal olur, 1 tl ve uzerinden hisseleri bize itelemis olur ve 1 Tl den girmis oldugumuz bedelli elimizde patlar ve bidaha 1 leri görmesi hayal
    Olur.

2- herkez cok zararda oldugu icin ayrilma hakkini kullanmaz ve satis islemi gerceklesir ve 0,68 den kendinin bile almadigi kagidi 0.40 kuruslara kadar indiri, artik burda milleti bezdirene kadar bekler, 1 TL rakamlara bidaha da hic cikmaz.

Herturlu soyguna devam,

Gecen ay yaptigi aciklamada 7.500.000 Tl lik hisse geri alimi yapacagi soyleyen sirket, satista bile 0,68 den 2.000.000 Tl den fazlasi hisse alamam diyor, varin gerisini sizdusunun,
    Bunlar nasıl bir kansız hani7.5 milyonluk alacaklardı simdi neden 2.0 milyonluk diyolar gecerse vaz geceriz bilmem ne bu ne ya goz gore gore insanları soyuyolar bu kadarda yalan olmaz biz parayı havadanmı aldık haram zıkkım olsun bu yaptıkları bunların yanına bırakılmaması gerekli

4. Arkadaşlar ayrılma hakkını kullanın veya kullanmayın bu konuda bir şey söyleceyek durumda değilim. Lakin ayrılmak isteyenlere takdiri kendilerinde kalmak üzere nasıl olduğunu söylemek gerekirse; bir e imza alıyorsunuz. MKK dan e-kurul programını indiriyorsunuz. Burada genel kurul yapılmazdan önce kayıt yaptırıyorsunuz ve ret kararı veriyorsunuz. vs.... benim e-imzam var. sahip olduğum hisselerde istediğim kurula oturduğum yerden giriyorum. Söyleyeceğimi de söylüyorum. Çok faydasını görüyorum e-imza nın pahalı bir şey değil..borsada olan herkese lazım. Selamlar.

5.  Alıntı Originally Posted by Zuval Yazıyı Oku
    Senin bir bilgin varmı yorumlaya bilirmisin
    Arife tarifmi olur. işin doğrusu, ne kadar zorumuza gitsede mali bize itelediler her haberde bastilar. Spk ne yapacak hiç birşey yapmaz dediğim gibi bedelliden sonra dip yapan kağıda ses çıkarmaz fakat tavan yaparsa seans durdurma getirir.. bir söz vardır ***** titen kadı kimi kime şikayet edecen.. bundan sonra ne olur kimse bilmez fakat iyi niyetle yazılanlar gerçek olur inşallah. Bana sorarsan sürünür durur herhalde ytd. Çünkü niyetleri bozuk

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. bundan 2-3 ay önce yeşil GYO yine patronun diğer şirketi olan yeşil yapıdanmıydı yoksa yeşil yatırımk holdinktenmiydi net bilemiyorum. birisine 245 milyon TL lik işyeri ev gibi duran varlık satışı yaptı. işlem önemli nityelikte işlem olduğu için kağıt 035 lerde iken son 1 aylık ortalama olarak 042 dsenildi ve ayrılma hakkı 042 olarak açıklandı. aynı bizim albok gibi ondada ayrılma hakkını kullanacak yatırımcıların maliyeti 2 milyonu geçerse işlem iptal olur denildi ve genel kurulda kağıt 040 larda olmasına rağmen ayrılma hakkını kullanacakların maliyeti 2 milyonu geçtiği için satış iptal edildi diye karar alındı. şimdi kim inanır 042 den yatırımcının ayrılmak istyeceğine. kendi adamları ayrılma hakkı için müracaat ediyor ve 2 milyonu geçeriyorlar. malyag dada aynı senaryonun oynanması ihtimal dahilinde. isterlerse oyun bitti game ower derler balon patlar. kağıdı toparladılarsa satış taamamlandı deyip uçururlar. iş tamamen drakulaların insafında ve ne kadar kan emmek istediklerine kalmış

7.  Alıntı Originally Posted by para para Yazıyı Oku
    bundan 2-3 ay önce yeşil GYO yine patronun diğer şirketi olan yeşil yapıdanmıydı yoksa yeşil yatırımk holdinktenmiydi net bilemiyorum. birisine 245 milyon TL lik işyeri ev gibi duran varlık satışı yaptı. işlem önemli nityelikte işlem olduğu için kağıt 035 lerde iken son 1 aylık ortalama olarak 042 dsenildi ve ayrılma hakkı 042 olarak açıklandı. aynı bizim albok gibi ondada ayrılma hakkını kullanacak yatırımcıların maliyeti 2 milyonu geçerse işlem iptal olur denildi ve genel kurulda kağıt 040 larda olmasına rağmen ayrılma hakkını kullanacakların maliyeti 2 milyonu geçtiği için satış iptal edildi diye karar alındı. şimdi kim inanır 042 den yatırımcının ayrılmak istyeceğine. kendi adamları ayrılma hakkı için müracaat ediyor ve 2 milyonu geçeriyorlar. malyag dada aynı senaryonun oynanması ihtimal dahilinde. isterlerse oyun bitti game ower derler balon patlar. kağıdı toparladılarsa satış taamamlandı deyip uçururlar. iş tamamen drakulaların insafında ve ne kadar kan emmek istediklerine kalmış
    Valla bana da pek hoş gelmiyor. Bugün direk 0.69 yapması lazımdı kağıdı. Ayrılma hakkı fiyatının altında kalması hiç mantıklı değil. Yani düşünün burdan yüklü mal alsanız 0.69 dan satabilirsiniz eğer satis işlemi gerçekleşecek ise o fiyata gelmesi lazım. Bu durumda spek hisseyi neden 0.64 de tutsun. Ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Yerle gök arasında bir yerlerde.
    Gönderi
    772
    14.08.2018 tarihinde imzalanan nihai Varlık Alım Satım Sözleşmesi çerçevesinde 27.500.000.-USD+KDV bedel ile satışının yapılmasının 24.10.2018 tarih, 10/5 sayılı yönetim kurulu kararımız çerçevesinde Genel Kurul'un onayına sunulması.

21.Kasım.2018 tarihindeki Genel Kurul toplantısında görüşelecek yukarıda bahsi geçen konu önemli.

Bugün kapa düştü...

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/715483

Sayfa 13/341 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •