Sayfa 284/341 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334 ... SonSon
Arama sonucu : 2721 madde; 2,265 - 2,272 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by brokır5 Yazıyı Oku
    62 den sattık 50 altından geri koyacam diye malesef alamadık ..elinde olan malına sahip çıksın güzel duruyo...ytd
    56 dan 100 k zorla aldık yaw ..ne gıcık hissebu ..bu sefer satmayım bari .bu alsattan 5 kademe karım oldu ytd

2. Kağıt 56' dan işlem yapmamış gözüküyor.
     Alıntı Originally Posted by brokır5 Yazıyı Oku
    56 dan 100 k zorla aldık yaw ..ne gıcık hissebu ..bu sefer satmayım bari .bu alsattan 5 kademe karım oldu ytd
    Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. alım büğün deyil hocam 47 gözetledim günlerce gelmedi ..ytd

4.  Alıntı Originally Posted by brokır5 Yazıyı Oku
    alım büğün deyil hocam 47 gözetledim günlerce gelmedi ..ytd

5. İmtiyazlı hisse olan borsadaki şirketlerin içine girdikleri süreçler ve akıbetleri hep böyle. Azınlık hissedar olup az miktarda imtiyazlı hisse ile şirketleri kontrol eden patronların marifetleri hep aynı!! Ne kadar kötü veya kötü niyetli yönetseler kimse yönetimden alamaz. Hem şirket karşılıkla büyükse bile kendi paylarına düşen düşük, yönetim güçlerini kullanarak başka icratlarla her zaman daha iyi kazanma şansları var. Onun için imiyazlı hisse olan borsa şirketlerinin döngüsü hep aynı. İmtiyaza devam, yani “atı alan üsküdarı gecer” olayı!!

6. Peki imtiyazın kaldırılması yönünde karar almalarının sebebi ne olabilir ?
     Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    İmtiyazlı hisse olan borsadaki şirketlerin içine girdikleri süreçler ve akıbetleri hep böyle. Azınlık hissedar olup az miktarda imtiyazlı hisse ile şirketleri kontrol eden patronların marifetleri hep aynı!! Ne kadar kötü veya kötü niyetli yönetseler kimse yönetimden alamaz. Hem şirket karşılıkla büyükse bile kendi paylarına düşen düşük, yönetim güçlerini kullanarak başka icratlarla her zaman daha iyi kazanma şansları var. Onun için imiyazlı hisse olan borsa şirketlerinin döngüsü hep aynı. İmtiyaza devam, yani �atı alan üsküdarı gecer� olayı!!

7. İmtiyazlı payların kaldırılmasını şirket istemiyor seve seve kuralı gereği kalkıyor. Her hissenin oy hakkı aynı olunca zorunlu çoğunluk payın sahibi olması lazım şirketi yönetebilmek için yoksa bi bakarsın yönetim başkasına geçmiş :) çevikler iyi bilir o işleri. Daha mahkemeler var, alınan arsa var, yani faaliyet alanları var. Ama sonuç olarak borsa simsarı oldukları için dikkatli de olmak lazım. Bu adamlar o kadar bedelli yapıp, üstüne 95 milyonluk fabrikayı 155 milyona sattıgi halde sermayeyi hiç eden adamlar, fabrika alıyoruz anlaştık dedikleri halde sözünden dönen 'adamlar'. Biraz geç olacak ama devlet baba hakkımızın ödenmesini sağlayacak, yoksa sahibine güvenipte alınacak kağıt değil açıkçası. Ytd

8. Yağ sektöründe uzun borsa tarihinde hiç bir karlılığı büyümesi olmayan iki şirket EKİZ ve ALYAĞ. Tarihlerinde sadece tahta oyunları dışında bir şey olmamış gibi. Bu iki şirkette borsada gereksiz kalabalık yapıyor. Bari Alyağ ve Ekiz bütünleşip ülkede bilşnem bu iki marka ile üretim ve tlcaret yapsalar belki bir nitelik kazanırlar. Birde Karsusan ın Sinop taki fabrikadını da devralıp bu butunleşmeye katsalar üretim hacmide yakalarlar.

Sayfa 284/341 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •