Special Days Image
Sayfa 297/341 İlkİlk ... 197247287295296297298299307 ... SonSon
Arama sonucu : 2721 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1. Almad beklenen haberleri yavaş yavaş gönderiyor.
    Benim beklediğim diğer haberler sermaye arttırımı ve YİP çıkış başvurusu.

Faaliyet kari gorunuyor bilançoda. Almad in madencilik faaliyetine başladığını soyleyebilir miyiz?

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

2. sermaye artırımıda onayladı kacırdın galiba sayın mterdemli sadece günü kaldı

3.  Alıntı Originally Posted by Monur Yazıyı Oku
    sermaye artırımıda onayladı kacırdın galiba sayın mterdemli sadece günü kaldı
    Sevgili yatırımcı kardesim; maalesef herşeyi bildiğimizi sanıyoruz ancak görüyorum ki çok eksikliginiz var. Bu konuda kendimizi geliştirmeliyiz. Hem kendimiz hata yapmayiz hem başkalarına yanlış bilgi verip başkalarının zarar etmesine sebep olmamış oluruz. Şimdi yanlışınızı duzeltiyorum..

Almad SPK ya 25/09/2020 tarihinde kayıtlı sermaye tavanı 150 milyondan 300 milyona arttırılması için(sözleşme tadil) başvuru yaptı ve başvuru geçtiğimiz hafta onaylandı. Almad tarafından halihazirda bedelli veya bedelsiz sermaye arttirim başvurusu bulunmuyor. Sadece 2024 yılına kadar kayıtlı sermaye tavanı 300 milyona yükseldi. Şirket isterse sermayesini yine SPK onayı ile 300 milyona kadar arttırabilir. Şirketimizin mevcut sermayesi; 105 milyon TL dir.

Not; ben alıp vermiştim daha önce cuma günü tekrar azda olsa biraz aldım. Herkese bol kazançlar dilerim.

Stefan Zweig

4.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Sevgili yatırımcı kardesim; maalesef herşeyi bildiğimizi sanıyoruz ancak görüyorum ki çok eksikliginiz var. Bu konuda kendimizi geliştirmeliyiz. Hem kendimiz hata yapmayiz hem başkalarına yanlış bilgi verip başkalarının zarar etmesine sebep olmamış oluruz. Şimdi yanlışınızı duzeltiyorum..

Almad SPK ya 25/09/2020 tarihinde kayıtlı sermaye tavanı 150 milyondan 300 milyona arttırılması için(sözleşme tadil) başvuru yaptı ve başvuru geçtiğimiz hafta onaylandı. Almad tarafından halihazirda bedelli veya bedelsiz sermaye arttirim başvurusu bulunmuyor. Sadece 2024 yılına kadar kayıtlı sermaye tavanı 300 milyona yükseldi. Şirket isterse sermayesini yine SPK onayı ile 300 milyona kadar arttırabilir. Şirketimizin mevcut sermayesi; 105 milyon TL dir.

Not; ben alıp vermiştim daha önce cuma günü tekrar azda olsa biraz aldım. Herkese bol kazançlar dilerim.

bence bu daha iyi bizler için haber haber üstüne gelmemiş oldu gelen karın üzerinden bir müddet sonra yeni bir beklentimiz olacak demektir

5. Bu hisse kadar gelen olumlu haberlere olumsuz tepki veren hisse görmedim bir süredir hep aynı senaryo.

6.  Alıntı Originally Posted by emirhan26 Yazıyı Oku
    Bu hisse kadar gelen olumlu haberlere olumsuz tepki veren hisse görmedim bir süredir hep aynı senaryo.
    Aynen öyle kardes. Haber akışına kandil aldık elimize verdiler. Dün kapanışta kaçmıştım iyi kaçmışim gerçekten.

Stefan Zweig

7. Spk nın verdiği hisse geri alımında ve katılım oranı yüksek olsa idi şirketin hisse hisse geri alımı karşılayacak nakiti yoktu. önce spekler hisse fiyatı bayağı yukarı çekti, sanırım ve sonrasında zorunlu hisse geri alımı kararı alındı. Bu koşullarda pek hisse geri veren yatırımcı olmaz ve ayrıca SPK ile olan hukuksal problemleri aşılır. Kömür üretimi ile şirketin faliyet kazanması ve yip pazarından çıkma olasılığını yükselir. Bunlar olumlu tarafı.

Ama gercekçi bakılırsa özsermayeye göre hisse fiyatı çok pahalı ve hisse geri alım problemi aşılırsa hissenin hareket yönünün ne olacağıda mechul; çok gevleyebilir veya kömür üretimi ana pazara çıkış argumanları ile hisse fiyatı yukarıdada tutulabilir. Veya piyasa oyuncusu spekler malkarada ‘kömür’ yerine ‘altın’ çıktı Altın-yağ’ adı gibi ‘yağlı altın’ üretecek muhabetleri ile ince işlerde yapabilir!:)

Herseyden önce asıl soru; şirketin özsermaye erimiş ve kasası boş ve faliyetlerini taşıması genişletip için yüksek likit kaynağa ihtiyac var. Bu kaynak nasıl sağlanacak?

Birde Mübarekgiller yönetiminde, şirketin ne kadar parası şüpheli alacak olmuş ve bunun ne kadarı silinmiş uçmuş gitmiş kasadan bugüne kadar? Bunu güncel dolar bazında hesaplanırsa manzara daha açık görülür. Ve arda kalan şüpheli alacağın ne kadarının şirkete geri dönüşüm olasılığı var?

8. hadi almad cılar canlanın ses verin artık

Sayfa 297/341 İlkİlk ... 197247287295296297298299307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •