Sayfa 89/341 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon
Arama sonucu : 2721 madde; 705 - 712 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

Alıntı Originally Posted by SarıKanarya Yazıyı Oku
    Sayın cinali, örnek bir dilekçe yayınlarsanız bizler de şikayet edelim.
    Teşekkürler...
    arkadaşlar benim cimere yazdığım dilkçe aşagıdaki gibidır

sermaye piyasası kanununun 1.maddesimalumunuz ldğu üzere sermaye piyasasının güvenilir,şeffaf,etkin,istikrarlı,adil ve rekabetçi bir ortamda işleyişinin ve gelişmesinin sağlanması,yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması için sermaye piyasasının düzenlenmesi ve denetlenmesidir.
    aşağıda açıkladığım örnekte spk.denetim görevini yapmayarak benim gibi yatırımcıların mağdur etmiştir.
    1.borsada işlem gören alyağ a.ş.24.10.2018 25.10.2018 26.10.2018 21.11.2018 27.11.2018 30.11.2018 12.12.2018 tarihli kap açıklamalarında önemli nitelikte işleme ait ayrılma hakkını 68 kuruş olarak ilan etmiştir.
    2.spk.ise tam 48 gün sonra yani ayrılma hakkının bittiği 12.12.2018 tarihinden 1 gün sonra 13.12.2018 tarih 57 sayılı bültende63-1448 sayılı kararla ayrılma hakkı olarak 1.14 olduğunu açıklayarak zarar gören yatırımcılara yönetim kurulunu dava etmeleri yolunu göstermiş ama kendi denetimsizliği nedeniyle bu sonuç oluşmasına sebebiyet vermiştir.
    3.sonuç olarak spk 48 gün olayı görmezden gelmiş ayrılma hakkı bitiminden nasıl tesadüfse kararı 1 gün sonra açıklayarak iş işten geçtikten snra 1.14 ayrılma hakkı lması gerektiğini ilan etmiştir.denetleme görevini yapmayan spk.nın böyle uygulamalarıyla sermaye piyasası nasıl gelişecektir takdirlerinize sunarak benim gibi lan yatırımcı hissedarların mağduriyetinin giderilmesi hususunu saygılarımla arz ederim.

isteyen bu kalıpa ekleme çıkarma yapar.sağlıkla kalın

2.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    arkadaşlar benim cimere yazdığım dilkçe aşagıdaki gibidır

sermaye piyasası kanununun 1.maddesimalumunuz ldğu üzere sermaye piyasasının güvenilir,şeffaf,etkin,istikrarlı,adil ve rekabetçi bir ortamda işleyişinin ve gelişmesinin sağlanması,yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması için sermaye piyasasının düzenlenmesi ve denetlenmesidir.
    aşağıda açıkladığım örnekte spk.denetim görevini yapmayarak benim gibi yatırımcıların mağdur etmiştir.
    1.borsada işlem gören alyağ a.ş.24.10.2018 25.10.2018 26.10.2018 21.11.2018 27.11.2018 30.11.2018 12.12.2018 tarihli kap açıklamalarında önemli nitelikte işleme ait ayrılma hakkını 68 kuruş olarak ilan etmiştir.
    2.spk.ise tam 48 gün sonra yani ayrılma hakkının bittiği 12.12.2018 tarihinden 1 gün sonra 13.12.2018 tarih 57 sayılı bültende63-1448 sayılı kararla ayrılma hakkı olarak 1.14 olduğunu açıklayarak zarar gören yatırımcılara yönetim kurulunu dava etmeleri yolunu göstermiş ama kendi denetimsizliği nedeniyle bu sonuç oluşmasına sebebiyet vermiştir.
    3.sonuç olarak spk 48 gün olayı görmezden gelmiş ayrılma hakkı bitiminden nasıl tesadüfse kararı 1 gün sonra açıklayarak iş işten geçtikten snra 1.14 ayrılma hakkı lması gerektiğini ilan etmiştir.denetleme görevini yapmayan spk.nın böyle uygulamalarıyla sermaye piyasası nasıl gelişecektir takdirlerinize sunarak benim gibi lan yatırımcı hissedarların mağduriyetinin giderilmesi hususunu saygılarımla arz ederim.

isteyen bu kalıpa ekleme çıkarma yapar.sağlıkla kalın
    Kalemine sağlık sayın cinali, bu minvalde yazalım biz de. Birlikten kuvvet doğar..

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir!!!

3. Hisseyi 1.14 ün üstüne atabilirler belki
    Ve sonrasında öncesi birde iyi niyetli şekilde şirket 1.14 ten hisse geri alımı ilan ederse problemler ortadan kalkabilir..

Sonuçta varlık satışlarında şirkete nakit akılı sağlandı ve şirketin hisse geri alımı için yeterince kaynağı var sanırım. Hatta geri alınan hisseler belki ileriki zamanlar şirket için artı değerlere de dönüşebilir.

Gerçi hisseyi 1.14 üstü tutarlarsa hisse geri alımı da pek gerçekleşmeyebilir, hisse geri alımı sürecinde hisseler tahtada sürekli el değiştirir.

4. Hersey niyete bakar; Bakakım Yönetenler mahkemelerle yatırımcı ile didişerek mi yoksa iyi niyetle herseyi aşmaya çalışacaklar.

5. Spk nın çağrı fiyatının 1.14 olması gerektiğini söylemesi ile gözler şirketten yapılacak açıklamaya çevrildi. Malesef gerekli açıklama gelmeyince dünkü satış baskısı oluştu.

Bende dahil bazı yatırımcılarda bu fiyatı kabul etmemek için satış anlaşmasından vazgeçme ihtimalini düşündü.

Ancak dün gece gelen makina parkı satış onayı, gayrimenkul satışı için de görüşmelerin devam ettiği haberleri ve banka borçlarının satın almaları yapan yakamoz yağ tarafından kapatılması sürecin ne olursa olsun devam edeceği mesajını verdi bize.

Mübarekler açılacak davaları göze aldığına göre sürekli güzel haber göndererek hisse fiyatını yukarı çekip davacı sayısını düşürmek isteyebilir.

Tabi tüm bu yazdıklarım şahsi görüşlerimdir. Ytd

6. KY nin eline vermek için bir haber daha, Asla ve asla ytd..

Özet Bilgi
    Makine Parkı ve Demirbaş Devir Süreci Hk.
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Evet (Yes)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    05.12.2018 - 12.12.2018 - 17.12.2018

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Şirketimiz Altınyağ Kombinaları A.Ş.'nin sahip olduğu Çiğli A.O.S.B'de bulunan Tüm Makine Parkı ve Demirbaşları bugün İtibarıyla 40.744.316,23 TL ve + 4.332.013,29 KDV tutar üzerinden fatura edilerek Sodrugestvo Group şirketlerinden "Yakamoz Yağ San. ve Tic.A.Ş.'ne devri gerçekleştirilmiştir. Sözleşme çerçevesinde satışı gerçekleştirilecek olan bağlı ortaklığımız Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin Makine parkı ve Demirbaşları 1.713.183,77 TL + 308.373,08 TL KDV Tutar üzerinden fatura edilerek Sodrugestvo Group şirketlerinden "Yakamoz Yağ San. ve Tic.A.Ş.'ne devri gerçekleştirilmiştir. Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Gayrimenkul devrine ilişkin süreç devam etmektedir.
    Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.
    Saygılarımızla.

7. Özet Bilgi
    Türkiye Finans Katılım Bankası'na olan Kredilerin Kapatılması Hk.
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Şirketimizin Türkiye Finans Katılım Bankası ile kredi borçlarının kapanması çerçevesinde yaptığı görüşmeler neticesinde borçlarımızın tamamı olan 5.382.549,81 USD + 5.839.258,87 TL Yakamoz Yağ San. ve Tic. A.Ş. tarafından ödenerek kapatılmıştır. Şirketimizin Türkiye Finans Katılım Bankası'na herhangi bir borcu kalmamıştır.
    Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.
    Saygılarımızla.

8. Ossurktan teyyare selam söyle o yare...

Deveyi yardan uçuran bir tutam ottur.

Sayfa 89/341 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •