Sayfa 251/341 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301 ... SonSon
Arama sonucu : 2721 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1. Açıklanan son bilançoda görünen özsermayeye göre Şirlet kısa sürede 100 milyondan fazla özsermaye erimiş uçmul gitmiş. Bu kadar kısa sürede bu kadar büyük oranda özsermaye erimesini bir mucizedir. yönetim mucizesidir.

1.Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık bir yıl önce şirket özsermayesi 50 milyon lira civarında idi.
    2.Sonra bedelli sermaye artışından kasaya nakit olarak 45 milyon lira artı değer girdi.
    3.Daha sonra ise yaklaşık yüzelli milyona satılan fabrikadan kayıt değere göre 50 milyon kar girdi kasaya.

Yani eski özsermayenin 30 milyonu, bedelli sermaye artışından gelen 45 milyon ve fanrika satış karından gelen 50 milyon civarında artı değer kısa sürede uçmuş gitmiş.

Bu kadar kısa zamanda bu kadar büyük zarar ziyan olmazsa idi, bugün şirket özsermayesi 150 milyona yaklaşırdı. Kısa sürede İnanılması zor büyük erime!
    Burda yatırımcıların irdelemesi gereken tek şey; bu hacimdeki bir şirketin bu kadar kısa sürede bu kadar buyuk özsermaye erimesini nasıl gerçekleştirmeyi başardığıdır!! Gerisi boş!

2. Dükkanı kapattık bugün, pazartesi ola, hayrola.

3. Bu durum denetlemeye tabidir herhalde. Halka açık bir şirket böyle kafasına göre özsermayesini eksiye düşürebilir mi?

Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Açıklanan son bilançoda görünen özsermayeye göre Şirlet kısa sürede 100 milyondan fazla özsermaye erimiş uçmul gitmiş. Bu kadar kısa sürede bu kadar büyük oranda özsermaye erimesini bir mucizedir. yönetim mucizesidir.

1.Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık bir yıl önce şirket özsermayesi 50 milyon lira civarında idi.
    2.Sonra bedelli sermaye artışından kasaya nakit olarak 45 milyon lira artı değer girdi.
    3.Daha sonra ise yaklaşık yüzelli milyona satılan fabrikadan kayıt değere göre 50 milyon kar girdi kasaya.

Yani eski özsermayenin 30 milyonu, bedelli sermaye artışından gelen 45 milyon ve fanrika satış karından gelen 50 milyon civarında artı değer kısa sürede uçmuş gitmiş.

Bu kadar kısa zamanda bu kadar büyük zarar ziyan olmazsa idi, bugün şirket özsermayesi 150 milyona yaklaşırdı. Kısa sürede İnanılması zor büyük erime!
    Burda yatırımcıların irdelemesi gereken tek şey; bu hacimdeki bir şirketin bu kadar kısa sürede bu kadar buyuk özsermaye erimesini nasıl gerçekleştirmeyi başardığıdır!! Gerisi boş!
    hisse sahibi arkadaşlar tespit ettiği hususları delillendirerek spk.ya yazsın spk.nın mali tablları inceleme ve gerekli işlemleri yapma yetkisi var

5. %40 zararina bu fiyattan satabilsem bari. Artik sabrim kalmadi ruh hastasi oldum 4 ayda bu lanet hisse yuzunden.

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by karakoc2841 Yazıyı Oku
    %40 zararina bu fiyattan satabilsem bari. Artik sabrim kalmadi ruh hastasi oldum 4 ayda bu lanet hisse yuzunden.

Sabrın sonu selamet hocam, para kazanma için girdiğimiz bu yolda eldeki kurtarmaya bile razı oluyoruz.
    Borsa iş değil, baştan aşağı zarar. Ben de hep ana paraya geleyim, alip başımı gideyim diyorum, ama ana paraya gelirsem enflasyon hesaplar yine zorlar, sonra zarar yazar yine beklerim. Allah tez zamanda hepimizi kurtarsin inşallah.

7.  Alıntı Originally Posted by salvadore_xp Yazıyı Oku
    Sabrın sonu selamet hocam, para kazanma için girdiğimiz bu yolda eldeki kurtarmaya bile razı oluyoruz.
    Borsa iş değil, baştan aşağı zarar. Ben de hep ana paraya geleyim, alip başımı gideyim diyorum, ama ana paraya gelirsem enflasyon hesaplar yine zorlar, sonra zarar yazar yine beklerim. Allah tez zamanda hepimizi kurtarsin inşallah.
    Amin

8. sn Paraci1 Dediklerimi uyguladınmı?
    YatırımTavsiyesi Değildir.

Sayfa 251/341 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •