Sayfa 256/341 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306 ... SonSon
Arama sonucu : 2721 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by para para Yazıyı Oku
    danıştay SPK dan yana karar vereceğinden çok emin olmayın. k.y. yi mahfeden spk yı üç paralık yapan bir çok kararı var. örnek kervan da spk nın defalarca zeynep tümere çağrı yapmak zorundasın diye açıklama yapmasına rağmen danıştay zeynep tümer lehine karar verdi
    hocam Allah senden razı olsun ben daha öncede 82 den satcam çok rahatım nurettine verecem yazmıştım. Siz kervan filan dediniz çok güvenmeyin spk ya dediniz. Araştırdım ve en mantıklı fıyat olan 62 den satmaya karar verdim. 62 üstü satamazdım çünkü 82 den mechul bir alım işlemi için 72 den bu malı kimse almazdı... her neyse 62 den sattım. 26 krşdan alıp maaliyet düşürmüştüm. senin bilinçlendirmen ve kervan olayını okumam çok faydalı oldu sağol varol

2. Ya beyler 2 milyon 300 bin lerle taban yiyor bu hisse araci kurumlarin ellerindeki lotu bize vermeleri 5 yil surer eger onlar batacaksa bende batayim bmekste oldugu gibi.zeytinyagi sadece akdeniz havzasinda var bu bilmem ne yaptiklarimin evlatlari bu isleri bilerek yapiyor daha once kufur ettim diye bir ay ceza yedim daha fazla yazmayayim simdi.

3.  Alıntı Originally Posted by nrcnft Yazıyı Oku
    hocam Allah senden razı olsun ben daha öncede 82 den satcam çok rahatım nurettine verecem yazmıştım. Siz kervan filan dediniz çok güvenmeyin spk ya dediniz. Araştırdım ve en mantıklı fıyat olan 62 den satmaya karar verdim. 62 üstü satamazdım çünkü 82 den mechul bir alım işlemi için 72 den bu malı kimse almazdı... her neyse 62 den sattım. 26 krşdan alıp maaliyet düşürmüştüm. senin bilinçlendirmen ve kervan olayını okumam çok faydalı oldu sağol varol
    Allah gönlüne göre versin kardeşim. Ben bu rezil kâğıttan maliyet olan 1.16 dan cikabilmeyi hayal dâhi edemiyorum. 082 görse yarısını satarım kağıtların. 1 görse diğer yarısında yolcu. 026 lardan param kalmadığı için alamadım. Param olsaydı da en fazla 10 bin lot filan ortalamayı 1 lere yaklaştırmak için riske atardım sanırım

Alıntı Originally Posted by fiestaciboo Yazıyı Oku
    Ya beyler 2 milyon 300 bin lerle taban yiyor bu hisse araci kurumlarin ellerindeki lotu bize vermeleri 5 yil surer eger onlar batacaksa bende batayim bmekste oldugu gibi.zeytinyagi sadece akdeniz havzasinda var bu bilmem ne yaptiklarimin evlatlari bu isleri bilerek yapiyor daha once kufur ettim diye bir ay ceza yedim daha fazla yazmayayim simdi.
    aracı kurumlar bu tür hisselere tatırım yaparmı bence büyük çğunluk bireysel yatırımcıdadır

5. Hersey alavere dalavere

6.  Alıntı Originally Posted by nrcnft Yazıyı Oku
    30 lardan başlayarak o kadar malı toplatarak senmi hisseyi taşıdın 0.62 lere? Ve kadar mallı 0.62 den kolayca alıcı bulundu! Sen sattıysan kim aldı o fiyatlardan, bu durumdaki bir şirkete asla ky girip almaz. (her ne kadar hisse geri alını söz konusu olsada, mevcut hukuksal süreçten dolayı, şirketin yip oazarınds olmadı ve rezalet erimiş bir bilanço sergilemeleri asla ky yi bu hisseye yaklaştırmaz)

Hisseyi SPK nın belirlediği fiyatlar üzerine taşıyıp, Hisse geri alımı ilan edip bütün hukuksal süreçlerle uğraşmama anaçları varsa, o başka, Sonuçta hisseyi daha yukarıda tutarlarsa zaten kimse hisse geri verme işine girmez herkes tahtada işlem yapacağı için şirket kaynakları geri alıma elvermiyorsa, şirket kaynak oluşturma zorunda da kalmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    aracı kurumlar bu tür hisselere tatırım yaparmı bence büyük çğunluk bireysel yatırımcıdadır
    Her şey mümkün, hisse fiyatı yukarılarda iken patronların şirket müdürlerin hepsinin semtinize yaptığı cezbedici beklenti olulturan basın yayına yaptığı açıklamalara haberlere bildirimlere bakılınca...

Ama nedense birdenbire yaklaşık 45 milyon lira şüpheli alacağa dönüşmüş. Şirket büyük özsermaye erimesi yaşamış.

Son zamanlarda şirketin daha önceki 50 milyon özsermayesi, sonra 45 milyon bedelliden gelen nakit, sonra fabrika satışından oluşan 60 milyon civarında kar toplamda yaklaşık 155 milyon varlığın çok büyük bölümü çok kısa sürede nasıl olur birden eriyip gider!! Ve geriye 25 milyon civarında şirket özsermayesi kalır.!! Bu bir yönetim mucizesidir!!

(fabrika varlıklarını toplamda 27.5 milyon dolara ve 5.5 lira dolardan yaptılar. Bunda 150 milyon lira civarı eder. Bu varlıkların kayısı 90 milyon olduğu içim 60 milyon lşra civarında artı değer yanı kar oluştu, yani 60 milyon özsernaye artışı oluştu, batmı bu hesapta bir hatta?)

Düşünün son atlar şirket 45 milyon nakiti bedelliden ve önemli kısmı nakit olmak üzere 150 milyon lira varlık sarışından toplamda kasaya 200 milyon lira akıl şaplıyor, ams şirket nerdeyse sıfıra yaklaşmış. Bu hacimdeki bit şirkette bu kadar büyük miktarda erime asla olağan bir durum değil...

Çok detaylı denetleme gerektirir.
    ALYAĞ da Okan durumlar
    ARTI da olan durumlarla çok benzeşiyor
    (ARTı da Çamlıca gayrimenkulleri patrona satıldı, hatırladığım kadarıyla değerlendirme raporu kaça satıldı ne kadar kar zarar edildi açıklanmadı. Asıl önemli durum Artı nın büyük miktar parası ile peşin olarak Genyh hisselerini aldılar ve sonra bu hisseleri sözde kar ederek uzun dönemli veresiye sattılar, ama sonra bu alacağı şüpheli alacak yapıp uçurdular, ve sonrada içi boşalmış şirketi başkasına devrettiler)

8. Hayırlı haftalar, inşallah zararlarımızın minimize edildiği bir hafta olur.

Sayfa 256/341 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •