Sayfa 270/341 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320 ... SonSon
Arama sonucu : 2721 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1. Adamların yönettiği Artı Alyağ Krsan Etiler hepsi aynı kaderi paylaşmış.

Hele kayağın son yıl bu kadar yüksek erimiş olması hayretler verici durum. Yönetimin büyük başarısı;)

Bedelli sermaye artışından önce ve fabrika varlıklarının satılmasından önce, Akyağın şirketin 40 milyondan fazla özsermayesi vardı.

Bedelliden kasaya 45 milyon girdi

Fabrika varlıklarının satışından 60 milyon kar sağlandı. (Kayıtlarda 90 milyon idi ama 150 milyondan fazlaya satıldı)

Kısa sürede büyük erime olmasa idi 40 + 45 + 60 = 145 milyon özsernaye olacaktı.

Ama şuan şirketin 20 civarında özsermayesi var. Bu 125 milyonluğa bu kosa sürede nasıl ve nereye uçmuş?

Ayrıca bu büyük erime ve yip pazarına düşmeden önceki patron ve müdür demeçlerine bakın, yayınlanan haberlere bakın; beklentiler oluşturan demeç bildirim ve haberler sonrası yüksek flyatlardan hissede oluşan hacime bakın.

Ve büyük hacim sonrası şirket büyük zarar ve özsrrnaye erimesine uğramış, içi boşalmış ve YİP pazarıns yuvarlanmış.

2. Aynen katılıyorum bu kadar büyük miktarda sermaye erimesini büyük sihirbazlık. Kendi anlaştıkları denetim şirketi haricinde kimse denetlemiyor mu acaba bilançoyu? Şikayet edip incelenmesini sağlamak lazım ama bu konuya spk bakmıyordur herhalde. Yazık bunca insanın alın terine. Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by mhnds06 Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum bu kadar büyük miktarda sermaye erimesini büyük sihirbazlık. Kendi anlaştıkları denetim şirketi haricinde kimse denetlemiyor mu acaba bilançoyu? Şikayet edip incelenmesini sağlamak lazım ama bu konuya spk bakmıyordur herhalde. Yazık bunca insanın alın terine. Ytd
    Şikayet etmek mi? Kimi kime şikayet edeceksin!!!!!!

Şirket çok kısa sürede yüz küsür milyon zarara uğradı ama bilançolarda netleşmedi, çünkü bedelliden gelen 45 milyon ile varlık satışından edinilen 60 milyon kar bu işlemlerin tamamlandığı bilanço döneminde eridiği için, bu 45+60 milyon artı değer bilançoya artı değer olarak yansımadan uçup gittiği için bu büyük erime bilançolar üzerinden net görünür olmadı. Güzel bir bilançolara ayarı. Ayrıca eski 40 milyon civarında olan özsermayenin yarısı erimiş. Geriye kalan sadece 20 milyon özsermaye. Herkese hayırlı mübarek işler!

4. Karsusan dan alınan etiler hisselerine kaç milyon lira ödendi, ha tabi Karsusan da ki Alyag hisseleri de ılıman a 2.41 den satıldı(!) Sonra ne oldu acaba o hisselere? Bana öyle geliyor ki alyag in kasasında ki para etiler hisselerini almak için Karsusan a gitti, ordan da benzin istasyonu anlaşmaların da ılıman a devredildi, muhtemelen de ordan malum şahıslara geçti. Bunun da bedeli Karsusan dan çıkmış olabilir. Yani önce alyag dan Karsusan a ordan da malum kişilerin cebine girmiş olabilir. Kağıt üstünde paraları hiç ediyorlar. Yetkili kurumlar bir soruşturma açıp ılıman in aldığı 5milyon hisseyi ne yaptığını bir sorgulasa muhtemelen düğüm çözülür. Kimse 2.41 den aldığı 5m hisseyi 0.40 dan satmaz herhalde 10milyon TL zarar ile. Bi bakmak lazım hisseler duruyor mu satmış mı. Kurumlar uckagitcilari yakalamak isteseler yakalarlar, yakalayamiyorlarsa onların beceriksizliği. Neyse tabi bunlar kesin bilgi değil ben bu şekilde bir dümen olduğunu düşünüyorum sadece. Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by mhnds06 Yazıyı Oku
    Karsusan dan alınan etiler hisselerine kaç milyon lira ödendi, ha tabi Karsusan da ki Alyag hisseleri de ılıman a 2.41 den satıldı(!) Sonra ne oldu acaba o hisselere? Bana öyle geliyor ki alyag in kasasında ki para etiler hisselerini almak için Karsusan a gitti, ordan da benzin istasyonu anlaşmaların da ılıman a devredildi, muhtemelen de ordan malum şahıslara geçti. Bunun da bedeli Karsusan dan çıkmış olabilir. Yani önce alyag dan Karsusan a ordan da malum kişilerin cebine girmiş olabilir. Kağıt üstünde paraları hiç ediyorlar. Yetkili kurumlar bir soruşturma açıp ılıman in aldığı 5milyon hisseyi ne yaptığını bir sorgulasa muhtemelen düğüm çözülür. Kimse 2.41 den aldığı 5m hisseyi 0.40 dan satmaz herhalde 10milyon TL zarar ile. Bi bakmak lazım hisseler duruyor mu satmış mı. Kurumlar uckagitcilari yakalamak isteseler yakalarlar, yakalayamiyorlarsa onların beceriksizliği. Neyse tabi bunlar kesin bilgi değil ben bu şekilde bir dümen olduğunu düşünüyorum sadece. Ytd
    Baxı tespitlerin eksik. 2.41 den satılan Alyağ Hisseleri imtiyazlı olan hisseler. Ayrıca 0.40 lardan herhangi bir Alyağ hissesinin satışı da söz konusu değil.

Ama Alyağa a Etiler hisselerinin aldırılması, Krsan a büyük kar ettirdi, Alyağa büyük büyük zarar ettirdi. O dönemde Alyağın özsermayesi bayağı erimişti.

Etiler’in bilançolardaki özsernaye 10 milyon bile değilken, Etiler’in sadece %50 hissesini alyağa ozamanki para ile yaklaşık 40 milyona (12 milyon dolar civarında) aldırıldı. Ve alındığı günden beri her yıl Etiler hep zarar ediyor. Sürekli böyle zarar eden bir şirketin hissesine bu kadar para yatırmak bir rezalet.

Etiler’in hisselerini alırken koşullar gereği SPK nın Etiler hisselerine ek maliyet yükleyeceğini bilmiyor olamazlar. Adamlar borsa uzmanı bunları hesaplamıyorlar olamaz. Zaten bunu düşünmeseler, spk kararlarından sonra hisseleri Krsan a iade etme şeklinde olayı çözerlerdi.

6. Tespitler eksik değil bence işin püf noktaları orda. O hisseler imtiyazlı idi ama sonra başvuru ile borsada işlem görebilir tipe çevrildi. Topla 5.3 milyon hisseden 5 milyonu alındı. Zira tamamı alınsa idi %5 inden fazlası alınmış oluyordu ki bu durumda alış ve satışta kap a haber verme zorunluluğu var. Ama 5 milyonu alınca zorunluluk yok. Ilıman in 5milyon hisse aldım diye kap haberi attığını görmediğimiz gibi sattığını da göremeyeceğiz asıl mesele de bu bence. Muhtemelen o hisseler için ılıman para ödemedi karsusan ile iş anlaşmasında arada halledildi ve sonrasında piyasadan malum şahıslara devri yapıldı. 5m önce iş e virmanlandi ve sonrasında iş den satışlar yapıldı takip eden olduysa. Oyun içinde oyun var. Tabi sadece tahmin yürütüyoruz farklı da olabilir.ytd

7.  Alıntı Originally Posted by mhnds06 Yazıyı Oku
    Tespitler eksik değil bence işin püf noktaları orda. O hisseler imtiyazlı idi ama sonra başvuru ile borsada işlem görebilir tipe çevrildi. Topla 5.3 milyon hisseden 5 milyonu alındı. Zira tamamı alınsa idi %5 inden fazlası alınmış oluyordu ki bu durumda alış ve satışta kap a haber verme zorunluluğu var. Ama 5 milyonu alınca zorunluluk yok. Ilıman in 5milyon hisse aldım diye kap haberi attığını görmediğimiz gibi sattığını da göremeyeceğiz asıl mesele de bu bence. Muhtemelen o hisseler için ılıman para ödemedi karsusan ile iş anlaşmasında arada halledildi ve sonrasında piyasadan malum şahıslara devri yapıldı. 5m önce iş e virmanlandi ve sonrasında iş den satışlar yapıldı takip eden olduysa. Oyun içinde oyun var. Tabi sadece tahmin yürütüyoruz farklı da olabilir.ytd
    Adamlarda oyun çok, sürekli şirketler aradı Kişiler arası şirket hisselerini çevirip şirket paralarını istedikleri kişi veya şirkete akıtıyorlar...

Artı Yatorım Holding in büyük parasıylada peşin Genyh hisseleri asatın almışlardı, sonrada bu hisseleri uzun dönemli veresiye sattılar, daha sonra ise önce şüpheli alacak durumuna getirdiler sonrada bilançolardan uçurdular. Şirketin o kadar büyük parası uçup gitmişti...

Adamla kişiler ve şirketler arası hisseleri çevirme varlıkları biryerden diğerine aktarma uzmanı.. ve borsada yönettikleri bütün şirketler tarihleri boyunca hep zarar etmiş.. sonrada yip pazarı olmuş... ana zaman zaman muhteşem beklenti oluşturan demeçler verirler haberler oluşur falan

8. Tamam lo bıktık bıktık yeter daa..

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 270/341 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •