Sayfa 294/341 İlkİlk ... 194244284292293294295296304 ... SonSon
Arama sonucu : 2721 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Almad olarak etilerin yukarı çıkışından her anlamda olumlu etkilenmesi gerekmekte. Çünkü en büyük ortak. Öte yandan etiler in almad hisselerinin satışından doğan kar da oldukça tatmin edici. Etiler in 9 aylığı sırf bu kar yüzünden bile müthiş olacak. Gene onun en büyük ortağı olan almad da halen hareket yok.Ayıca etiler almad hisselerini sürekli olarak 1,27 den nurettin çevik e devrediyor. Bu devir de insanın kafasında bir süre sonra burası da hareketlenebilir öimi acaba sorusunu uyandırmıyor değil.
    Kış uykusuna devam . Madencilik faaliyetlerine de devam.
    Not: alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik bitmeyen küçük yatırımcı muhabbetidir.
    Öncelikle SPK ile olan zıtlaşmalara son verilmeli ve davalarla şirketi gereksiz enerji kaynı yaşatılmamalı. Bir şekilde spk nın hükmettiği hisse geri alımı yükümlülüğünü yerine getirilmesi en doğru iş olur. Patron almad hisseleri 1.27 den alıyorsa, hisse geri alım” olayını çözmek içinde bir formul üretmedi zor değil.

2. Bugünkü kap haberini anlayamadım

Sermaye artırımı ile birlikte almad ın etiler deki ortaklık payı düşerken bağlı ortaklığı gürtaş ın etilerdeki ortaklık payı artmakta. Rüçhan haklarını Gürtaş a mı devrediyor acaba? Bununla ilgili açıklama da yok.
    Neden doğru dürüst açıklama yapılmıyor?
    Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değşldir. 30 senelik bir küçük yatırımcı muhabbetidir.

3. Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Sermaye artırımı ile birlikte almad ın etiler deki ortaklık payı düşerken bağlı ortaklığı gürtaş ın etilerdeki ortaklık payı artmakta. Rüçhan haklarını Gürtaş a mı devrediyor acaba? Bununla ilgili açıklama da yok.
    Neden doğru dürüst açıklama yapılmıyor?
    Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değşldir. 30 senelik bir küçük yatırımcı muhabbetidir.
    Gerçekten önemli çünkü. Onca etiler hissesini ne yaptı bu almad . Eğer üç kuruşa birilerine ğeşkeş çektilerse küçük yatırımcı olarak hakkımızı korumalıyız. Borsa sormuyor mu sadece pay düştü diye bilgi geliyor. Bu payların akıbeti ne açıklama yapılmaz mı hiç

4. Tamam şimdi anladım farkın nereden geldiğini

Gerçekten önemli çünkü. Onca etiler hissesini ne yaptı bu almad . Eğer üç kuruşa birilerine ğeşkeş çektilerse küçük yatırımcı olarak hakkımızı korumalıyız. Borsa sormuyor mu sadece pay düştü diye bilgi geliyor. Bu payların akıbeti ne açıklama yapılmaz mı hiç
    Fark Gürtaşın bedellileri kullanmasından , Almad ın henüz kendi sahipliğindeki 2 milyon lot için bedelliyi kullanmamış. Kullanmayacaksa satsın kardeşim. 20 milyon para gelir😃

5. Bakalım Almad 2 milyon lot Etiler rüçhanını ne yapacak?

Fark Gürtaşın bedellileri kullanmasından , Almad ın henüz kendi sahipliğindeki 2 milyon lot için bedelliyi kullanmamış. Kullanmayacaksa satsın kardeşim. 20 milyon para gelir😃
    Takipçisiyiz. 10-11-12 hatta 13 liralardan sayılan Etiler rüçhan lardan Almad ın elinde tam 2 milyon adet var. Önünde iki yol var:
    Bedellileri kullanmak.
    Rüçhan ları satmak.

Bedellileri kullanırsa yeniden organize edilen Etiler in hakim ortağı olacak. Güzel hareket. Çünkü Etiler hem bedelliden gelen para, hem Almad hisselerinin devrinden 9 aylıkta nakit olarak oldukça güçlenmiş olacak. Ayrıca Almad satışından gelen para ile birlikte 9 aylıkta minimum 17-18 milyon kar gelmesi muhtemel Etiler de. Bu veriler ile birlikte Etiler in fiyatının da bugünkü değerinin üstüne çıkması muhtemel. Dolayısıyla Muhtemel 200 milyon piyasa değerli Etiler İn en büyük ortağı olarak Almad da gerekli yerlere gelecektir. Madencilik faaliyetlerini de hızlandırabilirse çok iyi yerlere gelinebilir.

İkinci şık olarak rüçhanları satmak. Buradan şirket 20 milyonun üzerinde kar ve nakit yaratabilir. Bu da Almadın oiyasa değeri üzerinde olumlu etki yarayması beklenen bir durum olabilir.

Her iki şıkta da Almad ın bugünkü durgunluğunu anlatan önemli çıkarımlar yapılabilir. İşte bu nedenle sabırla bekliyoruz Almad da.

Saygılarımızla.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden bir küçük yatırımcı muhabbetidir.

Takipçisiyiz. 10-11-12 hatta 13 liralardan sayılan Etiler rüçhan lardan Almad ın elinde tam 2 milyon adet var. Önünde iki yol var:
    Bedellileri kullanmak.
    Rüçhan ları satmak.

Bedellileri kullanırsa yeniden organize edilen Etiler in hakim ortağı olacak. Güzel hareket. Çünkü Etiler hem bedelliden gelen para, hem Almad hisselerinin devrinden 9 aylıkta nakit olarak oldukça güçlenmiş olacak. Ayrıca Almad satışından gelen para ile birlikte 9 aylıkta minimum 17-18 milyon kar gelmesi muhtemel Etiler de. Bu veriler ile birlikte Etiler in fiyatının da bugünkü değerinin üstüne çıkması muhtemel. Dolayısıyla Muhtemel 200 milyon piyasa değerli Etiler İn en büyük ortağı olarak Almad da gerekli yerlere gelecektir. Madencilik faaliyetlerini de hızlandırabilirse çok iyi yerlere gelinebilir.

İkinci şık olarak rüçhanları satmak. Buradan şirket 20 milyonun üzerinde kar ve nakit yaratabilir. Bu da Almadın oiyasa değeri üzerinde olumlu etki yarayması beklenen bir durum olabilir.

Her iki şıkta da Almad ın bugünkü durgunluğunu anlatan önemli çıkarımlar yapılabilir. İşte bu nedenle sabırla bekliyoruz Almad da.

Saygılarımızla.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden bir küçük yatırımcı muhabbetidir.
    Etiler deki ruchanlari kullanırsa nasıl hakim ortak oluyor anlamadım diğer ortamlarda kullanırsa ne degisirki herkesin payı eşit oranda artar sermaye ile birlikte
    Eğer şirketi düşünüyorsa ruchani satar neden dersen bunların işi gücü borsadan para kazanmaktır bunuda bireysel yatırımcıdan çıkarırlar bunlarin butun şirketleri yakın izlemede işlem görüyor tesadüf değildir.
    Yy.tv.degildir
    Sagliklar

Altinyagin iştiraki gurtas tarım tamamını
    Kullandı bu husus kapta açıklandı
    Ayrıca hiç bir şartla altinyag etilerde yönetim kontrolü sagliyamaz nedeni
    Etilerde a grubu yani imtiyazlı hisse var
    İnşallah ruchanlari satarda şirkete para girer çünkü etller bence bu fiyatlari etmez
    Ama borsada son dönemde iş çığrından çıktı sanki bankalar holdingler battı
    Bataklarda maden buldu gibi fiyatlama oldu.
    Yy.tv.degikdir

Etilerdeki ortaklık durumuna baktım
    İmtiyazlı a grubu hissesi gurtas tarıma ait
    Gurtas tarımda alyag yüzde 48 hisseye
    Sahip
    Mehmet Nurettin çevik her halükarda şirketin sahibi çoğunluk zaten kendinde birşey değişmez
    SPK.gurtasa bedelliye katılma mecburiyeti getirdiğinden kullandı
    Alyag için bir şart getirmedi gurtasin parasını alyag ruchanini satarak çıkartır bunlar cepten para vermezler işleri alavere dalevere
    Yy.tv.degildir

Sayfa 294/341 İlkİlk ... 194244284292293294295296304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •