Sayfa 286/611 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386 ... SonSon
Arama sonucu : 4887 madde; 2,281 - 2,288 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Krizi fırsata çevirmek...hızlı hareket edebilmek, özel bir şirket olmamın en önemli avantajı.

Pegasus, seçim nedeniyle bilet iptal ve iade işlemlerini ücretsiz yapma kararı aldı....önemli bir pr çalışması..ayni adimi THY de atacaktır..ama belki yarin, belki daha sonra..önemli olan ilk ve öncü olmak bu tür hareketlerde.

İleriye dönük güzel sinyaller bunlar...2. Çeyrek bilançosuyla yeni havalimanı etkisini de görmeye başlayacağız...şu an portföyümde ileriye dönük en umutlu olduğum kağıt diyebilirim.
    Ben de haberi gorunce ayni seyi dusundum. Sabiha Gokcen de Nisan ayi dis hat yolcu sayisi 25% artmis, Pegasus ta da 20% civari buyume gorecegiz. Dis hat bilet fiyatlari da gecmis senelere gore Euro bazinda dahi oldukca yuksek. Low cost sistemi iyice oturdu sayilir, onumuzdeki donemde THY yi kesinlikle outperform edecegini dusunuyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Ben de haberi gorunce ayni seyi dusundum. Sabiha Gokcen de Nisan ayi dis hat yolcu sayisi 25% artmis, Pegasus ta da 20% civari buyume gorecegiz. Dis hat bilet fiyatlari da gecmis senelere gore Euro bazinda dahi oldukca yuksek. Low cost sistemi iyice oturdu sayilir, onumuzdeki donemde THY yi kesinlikle outperform edecegini dusunuyorum...
    Ben uzun vade yatırımcısı olarak şirketin mutlak hisse performansından ziyade endekse ve rakibi THY ye göre, göreceli performansına bakıyorum..Pegasus a, daha doğrusu bir hisseye yatırım yaparken en önemli kriterim de bu kokudur..yoksa kaçımız 2 ay önce, seçim tekrarı olacak derdi.

Özellikle bu yıl açık ara endeksten ve THY den iyi perform ediyoruz, bilançolar geldikçe daha da farkı açacaktır bence.

3. BİST 30 da son 1 aydır birçok hisse tecavüze uğradı ve ocak ayında başlayan çıkış seviyelerine geri düştü. Tecavüz edilmeyen bir tek bu hisse kaldı ve tecavüzcülerin iştahını kabartmaya başlar. Merak edilen konu tecavüz ne zaman olur. bugünde yırttı, yarın mı öbür gün mü ama tecavüz kaçınılmaz. En baba hisselerin bile grafklerine bakarsanız 1 aydır tecavüz ediliyorlar. Onlarda işini bitiren açıkçı gömlekçi öorbacı ne kadar tecavüzcü yaratık varsa bakire kalan pegasus a yakında çökerler. Demedi demeyin. Hissede pozisyon alırken dikkatli olun. Ocak ayındaki çıkışta 21 seviyelerinde idi yaklaşık %50 piriml....

Tecavuz etselerdi simdiye kadar ederlerdi....geçti borun pazarı...kağıdın sezonu gelmiş, yuksek kar açıklama ihtimali var ,sabiha gökçen gözde olmuş vs ,vs,....
    Ayrıca borsada daha tecavüz etmeye devam edilecek onca kâğıt varken , bulasmazlar pegasusa...secim iptal olursa 25 ten alırım diyenler vardı, kâğıt hala 30.....

5.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Dostum günlükçülerden değil de şu seçim meselesi pegasus için çok büyük risk teşkil ediyor. İstanbul seçiminin yenilenme kararı çıktığı gibi en az yüzde 10 düşeriz. Yabancıların tüm senetler içinde en sert tepkiyi verdiği kağıt hep pegasus oluyor. Perşembe günkü yeni seçim soruşturması için 100 kişinin ifadeye çağrıldığı haberine anında yüzde 3 düşüşle cevap verdi. Hele seçimin iptali halinde neler yaparlar tahmin bile edemiyorum. Bu yönde bir karar çıktığı an malda değil nakitte olmak lazım.
    Şu mesajımı buraya alıntılayayım. Daha atacakları bi ton dayak var anlaşılan.

6. 30 üstü atlayanlar satarken almak lazım

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Demek ki neymiş tecavüzü istedikleri zaman ederlermiş...

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 286/611 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •