Sayfa 288/612 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388 ... SonSon
Arama sonucu : 4895 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1. Pgsus

Emmioğlu,

3 aylık bilançoda ilk defa brüt kar + geldi. 31 milyon, geçen sene brüt kar -42 milyondu.

Esas faaliyet karı geçen sene 3 aylıkta -132 milyon iken bu sene - 55 milyona geriledi.

Finansman giderleri aşağıdaki şekilde arttığı için dönem karımız - 213 milyon oldu.

Finansal ve operasyonel kiralama faiz giderleri 93.763.537(2019) 20.024.566(2018)
    Kur farkı gideri 89.268.131(2019) 4.781.058(2018)

Benim için önemli olan Nisan 2019 trafik verileri ve daha sonraki ayların verileri...

Cuma göndermemişler, büyük ihtimal pazartesi yollarlar.

Yatırım tavsiyesi değildir, lütfen yalnız kendi mantığınızla hareket ediniz.

Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Beklentinin 30 milyon üstünde zarar. Bir bu eksikti.
    Son düzenleme : ECHENEIS; 11-05-2019 saat: 03:30.

2.  Alıntı Originally Posted by ECHENEIS Yazıyı Oku
    Emmioğlu,

3 aylık bilançoda ilk defa büt kar + geldi. 31 milyon, geçen sene brüt kar -42 milyondu.

Esas faaliyet karı geçen sene 3 aylıkta -132 milyon iken bu sene - 55 milyona geriledi.

Finansman giderleri aşağıdaki şekilde arttığı için dönem karımız - 213 milyon oldu.

Finansal ve operasyonel kiralama faiz giderleri 93.763.537(2019) 20.024.566(2018)

Benim için önemli olan Nisan 2019 trafik verileri ve daha sonraki ayların verileri...

Pazartesi tüm açıkçı gömlekçi namı diğer tecavüzcüler çöker hisseye. spekte bu seviyelerde tutmak istemeyebilir. Diğer tüm hisseler 14 ocakta başlayan ralli öncesi fiyatlarına indi. hatta bazıları o fiyatların bile altında işlem görüyor. 6 aylık grafiğe bakarsanız net bir şekilde görebilirsiniz. ocak ayında 21 civarı olan hisse bakalım o fiyatlara inecek mi? önümüzdeki hafta baya kan akar bu hissede. Bilançoda kar gelseydi belki yukarı dönebilir derdim. Ama tamamen hayal kırıklığı.

3. Pgsus'un 9 aylık bilançoda tarihi yüksek kar açıklaması muhtemel, sen ne diyin 21 miş (Borsada gelecek satın alınır, gerçekleşince verilir)

Bu seneki kriz ortamında, yüksek kar açıklayabilecek şirketleri çok dikkatli seçmek lazım

Düşüşe oynadıysan aklını alırlar pgsus'ta, haberin olsun

4.  Alıntı Originally Posted by ECHENEIS Yazıyı Oku
    Emmioğlu,

3 aylık bilançoda ilk defa brüt kar + geldi. 31 milyon, geçen sene brüt kar -42 milyondu.

Bu veriler sizin yanilstmasin, UFRS 16 gecisinden dolayi operasyonel kiralamalarin bir kismini artik satilan malin maliyeti altinda degil finansal gider olarak gosteriyor, bundan sonra brut kar da finansal gider de gecmis doneme gore yuksek gelecek. Bana kalirsa ilk ceyrek icin notr bilanco, net zarar beklentinin biraz ustu geldigi icin hafif olumsuz algilanabilir ama Ptesi gelecek guclu trafik verisiyle hisse destek bulacaktir. Yaz donemi icin sirketten umudum yuksek...

5.  Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    Pazartesi tüm açıkçı gömlekçi namı diğer tecavüzcüler çöker hisseye. spekte bu seviyelerde tutmak istemeyebilir. Diğer tüm hisseler 14 ocakta başlayan ralli öncesi fiyatlarına indi. hatta bazıları o fiyatların bile altında işlem görüyor. 6 aylık grafiğe bakarsanız net bir şekilde görebilirsiniz. ocak ayında 21 civarı olan hisse bakalım o fiyatlara inecek mi? önümüzdeki hafta baya kan akar bu hissede. Bilançoda kar gelseydi belki yukarı dönebilir derdim. Ama tamamen hayal kırıklığı.
    Adam tam bir felaket tellalı şom agizli lavuk işte. Şimdi pazartesi spegin düşürmesi ile ben dememmişmiydim diyen tipler lan serefsizler yeter artık hisseniz yoksa bi ******in gidin buradan

6. http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20190422153750155_1.pdf

2019 1. çeyrek kar beklentisi(iş yatırımın) 228 milyon zarardır. Konsessus ise 200 milyon tl zarar dolayındadır. ECHENEIS in ifade etiği gibi bilanço rakamları gelecek için güzel işaretlerdir. Nisan ayı trafik verileri de büyük ihtimalle yurtdışı yolcu verilerinde en az %17 ve üzeri artış gelecektir. yılbaşından beri yurtdışı artışın devam etmesi yurtiçinin ise azalması Pegasus un yurtdışına ağırlık verdiğini göstermektedir. Paranın da yurtdışı uçuşlarda olduğu dikkate alınırsa, bir köşede ellerini oğuşturarak bekleyen arkadaşlarımız büyük ihtimalle beklediklerini bulamayacakır.

7.  Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    Geçen yıl Ramazan ayında zekat vereceğim zaman hissenin değeri tam 28.50 idi. Bu yıl şu an için aynı fiyatta.

8.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Geçen yıl Ramazan ayında zekat vereceğim zaman hissenin değeri tam 28.50 idi. Bu yıl şu an için aynı fiyatta.
    uzağa gitmeye gerek yok 09.01.2019 günü BİST 91.156 seviyesinden RALLİYE BAŞLARKEN PEGASUS fiyatı 21.72 imiş. Bist hisseleri o tarihte temettü rallisine başlamış yaklaşık %30 değer kazanmıştır. Temettüsünü alan aldı iş bitince bir şeylerin bahanesiyle BİST hisseleri ralliye başlarken ki fiyatlarına hatta daha altın düştü. Bunu grafiklerde rahat görebilirsiniz. PEGASUS hala 28.50 lerde. ve ralliye başlarken ki fiyatı 21.80 civarı idi. ABD ile ilişkilerin normalleşmesi, S400 krizinin ortadan kalkması gibi bir durum olursa BİST tekrar yukarı yönelebilir ve PEGASUS ta yoluna devam edebilir. Pgasus ile ilgili olumlu bir gelişmede hisseyi yukarı döndürebilir. Ama mevcut konjektör değişmez ise ocak ayındaki fiyatlarına çekilme ihtimali mevcut. önümüzdeki hafta rengini belli eder. Hissenin yönü ile ilgili kimse garanti veremez ama benim dikkatimi çeken buydu yani ocak rallisine çıkan birçok hisse ocak fiyatlarına dönmüşken vede pegasus un hala yukarıda kalması bana mantıklı gelmiyor.

Sayfa 288/612 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •