Sayfa 291/612 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391 ... SonSon
Arama sonucu : 4895 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1. Nisan ayı trafik verileri normal geldi. Sabiha gökçen'in artı etkisi olmamış. Dış hatlarda yolcu artışı ama doluluk oranı düşüşü, iç hatlarda ise tam tersi olmuş.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    PEGASUS'UN MİSAFİR SAYISI NİSAN AYINDA YILLIK % 5.2 DÜŞÜŞLE 2.37 MİLYON

yine kaydırmış yolcuları(biri cevaben yazmış yazıma)
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

3. bence bu fiyatlar pahalı. endeksin durumuna göre olması gereken fiyat aralığı 20-23 arası. Bakalım o fiyatlara ne zaman çekecekler. sonuçta temettü dönemi geçti. 1. çeyrek zarar açıkladı. endeks fena satış yedi ve 187.700 desteğinin üzerine attı tutunmaya çalışıyor. ekonomi ve siyasi alandaki olumsuzluklar gün geçtikçe derinleşiyor. vs. vs. vs. neyse bakalım spek ne yapacak. bu gün endeksin yükselişini brz mal yedirme olarak kullandıklarını düşünüyorum. cumaya kadar ne yapacaksa yapar diye düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    bence bu fiyatlar pahalı. endeksin durumuna göre olması gereken fiyat aralığı 20-23 arası. Bakalım o fiyatlara ne zaman çekecekler. sonuçta temettü dönemi geçti. 1. çeyrek zarar açıkladı. endeks fena satış yedi ve 187.700 desteğinin üzerine attı tutunmaya çalışıyor. ekonomi ve siyasi alandaki olumsuzluklar gün geçtikçe derinleşiyor. vs. vs. vs. neyse bakalım spek ne yapacak. bu gün endeksin yükselişini brz mal yedirme olarak kullandıklarını düşünüyorum. cumaya kadar ne yapacaksa yapar diye düşünüyorum.
    Al birtane daha feleaket tellalı ya kardesim su sayfaya giriyoruz adam gibi olumlu bır yazı yazan olurmu diye Onelle kardeside kusturdunuz yazı yazmaz oldu neymış 20-23 muş degeri biz 35 olsun defolup gidelim diye 2 yıldan fazla bekliyoruz lan bu hisse 20 olursa tam 100 bin tl girer bana belkıde senın bir arada görmediğin para su bos bogazlıgı bırakın arkın olumsuz yazıpta insanların moralını bozup sinirini hoplatmayın Alanyada akrabalarım var su anda bile tüm oteller %100 doluymuş bu yıl tüm zamanların rekoru bekleniyor bu insanlar yuruyerek gelmeyecekya bence su anda endexte en olumlu havayolu şirketleri insallah bir kaç ay içinde 35-40 aralıgına gelecek düşşünde alalımdiye bekleyen elini ovuşturanlar okuzun trene baktıgı gibi arkasından bakarlar insallah.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    emlak konutta 2.50-3.00 aralığında uyardık gidin moral bozmayın...(arşivden bakabilirsiniz)

ereğlide uyardık 11-12 bandında gedin ulen moral bozmayın...(aynen)

halkbankta uyardık 10-13 bandında gidin ulaaaannnn...(okuyunuz)

18-20 bandında thy uyardık aynı terane...

millet istiyor ki kimse uyarmasın eğer kimse dillendirmezse hisse düşmez(totem mi yapıyorlar ne )

olay şu yolcu sayısı düşüyor mu? düşüyor

zarar bir önceki döneme göre 2 katına çıkmış mı? çıkmış

masraflar( yakıt,yedek parça,çalışan ücretleri,finansman giderleri...vb) artmış mı? artmış...

e sorun ne o zaman? bıyıklı ya da bıyıksız bir fon bulaştı 7-8 aydır hepsi bu...yarın sabah kalemi kırar satışa geçer o zaman görürüz sağlam durmayı. hissenin gediklileri bilir bu kağıdın nasıl şelale yaptığını

düşerken yazmak kolay ben buradan işler iyiyken uyarıyorum
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

6. 28 den beri kutup ayısı karalıyor hissemizi, şükür 30 a dayandık. Sende başladıysan hedef 32 demek

Yatırım tavsiyesi değildir, lütfen yalnız kendi mantığınızla hareket ediniz

7. Senin uyarı yaptığın zamanlarda endeks 110.000-120.000 civarlarında hisseler tepe noktalarındaydı. Bizim tepe noktamız 44, hele bi gelelim oralara ondan sonra emmioğullarını uyarırsın...

Sermayemiz 102 milyon, Geçmiş yıllar karımız 1 milyar tl...

Sen git geçmiş yıllar zararı olan firmalara

Yatırım tavsiyesi değildir, lütfen yalnız kendi mantığınızla hareket ediniz

8.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    PEGASUS'UN MİSAFİR SAYISI NİSAN AYINDA YILLIK % 5.2 DÜŞÜŞLE 2.37 MİLYON

yine kaydırmış yolcuları(biri cevaben yazmış yazıma)
    O birisi benim

ASK artisi 11.6%, doluluk orani 1.3% puan azalmis, bu RASK in 10% civarinda arttigini gosteriyor. Havacilikta gelir yolcu sayisi uzerinden degil RASK uzerinden gider de ASK uzerinden hesaplanir. Izmir e, Ankara ya, Kars a 100-150 TL den ucan yolcu sayisi 22% azalmisken, Dusseldorfa, Paris e, Madrid e 500-600 tl ye ucan yolcu sayisi 24% atmis. Gelirlerin artacagini hesaplamak bu kadar mi zor? Sirket Sabiha Gokcen e kayacak dis hat yolcusunu hesaplayip geliri daha dusuk olan ic hat yolcusundan feragat ederek kapasitesini dis hatlara kaydirmis ve bu stratejiden 10% civari buyume elde etmis.

Siz yolcu sayisina bakarak sirketin yonunu tahmin etmeye calisiyorsaniz birseyleri yanlis yapiyorsunuz. 1. ceyrekte ic hat yolcusundan elde edilen gelir 98 tl, dis hat yolcusundan elde edilen gelir 46 Euro (330 TL). Bir dis hat yolcusu 3.5 ic hat yolcusuna bedel (Yaz aylarinda 4-4,5 kata cikiyor fark). Bir de bu sekilde hesabinizi yapin, bakalim yine olumsuz olarak yorumlayacak misiniz Nisan ayi trafik verisini...

Sayfa 291/612 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •