Sayfa 368/612 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468 ... SonSon
Arama sonucu : 4889 madde; 2,937 - 2,944 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    Şirketin ne dediğinin ne önemi var?

İktidar kendi havayolu şirketini kayiriyor mu diyecekti?

Dağın başına saçma bir havalimanı yaptılar bizi kıskanıyor kar önümüzü kesiyorlar mi diyecekti??

Böyle rezillik olmaz lanet olsun böyle düzene mi diyecekti??

Lafı eveleyip gevelemisler seans içi gelse yüzde bir iki alıp bunlar anlamamış diyip daha sert verirlerdi...
    Yanlış ifade etmiş olabilirim.

Demek istediğim şey şudur. Şirket beklentilerini 13 Ocak'ta yayımladı. Bu ise 15 Ocak günü gerçekleşen bir olay, 16 Ocak sabahı öğrendik.

Yani hepiniz şirketlerin çalışması konusunda haberdarsınızdır diye düşünüyorum. Türkiye'de bir dev havayolu firması, bir de Pegasus var. Pegasus yönetiminin, 15 Ocak'ta yazılan yazı hakkında önceden haberi olmamasını imkansız olarak değerlendiriyorum. 120 milyon Dolar demek en küçük uçak, 10 tane geliyor bunlardan. Bu tarz işler şansa bırakılan şeyler değil. Bu sebeple söyledim. Bu konu çok daha iyi yönetilebilirdi. Böyle bir gece ansızın Şirket'e karşı operasyon yapılmış gibi olmazdı.

Bu arada, bence "böyle rezillik olmaz, lanet olsun böyle düzene, lanet olsun bu ülkede bir değer yaratmaya çalışana, lanet olsun özel sektörde bir yere gelmeye çalışanlara" diyebilirdi. Ali Sabancı pekala ailedeki 10'larca birey gibi Sabancı Holding, Akbank ve diğer firmalardaki paylarını sataaa sataa hayatını krallar gibi geçirebilirdi... Eminim lanet olsun diyordur.

Asıl üzüldüğüm, başka bir forumda da bunun TÜRKİYE İÇİN yapıldığına ilişkin ifadeler.

Alıntı Originally Posted by cagdasgtr Yazıyı Oku
    75,5 den döner mi yoksa 74,6 a kadar satışlar devam mı fikri olan
    şu anda 72.60'dan dönmüş gözüküyor.

Alıntı Originally Posted by Patates2030 Yazıyı Oku
    abartmayin arkadaslar sabiha tek pist oldugu icin bakim sikintilari var .. bu karar bir bakima ihtiyac uzerine alinmistir .. konuyu baska yere cekmenin anlami yok .. ayrica bakarsin devlet yaza dogru bir karar daha alinir hisse ucar gider . yoneticiler 2020 2. pisti bitirecekler yil sonu gibi insallah..bu haberin gerektiginden fazla abartilip asagi yonlu satis dalgasini beslemek icin kullanildigini dusunuyorum .. pegasus karliligina devam edecek bir degisiklik yok satan satsin .. yatirim finans 50 lerden girmisti kari cebine koyup gitmek istedi . onlarin karari normaldir stratejik olarak..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bir haber alıntısı yaparak bir cevap vereyim de, Sabiha Gökçen'in doluluğu hakkında bir fikir oluşsun:

Sektör temsilcileri, yüzde 84.3'lük zamanında kalkış oranıyla kendi sınıfında dünyanın en dakik havalimanı seçilen ve 2019'da pist kapasitesinin ortalama yüzde 79'unu kullanan Sabiha Gökçen'de kapasite sorunu olmadığını, amacın yolcuları İstanbul Havalimanı'na yönlendirmek olduğunu belirtiyor.

Alıntı Originally Posted by Esq.CM Yazıyı Oku
    Bir haber alıntısı yaparak bir cevap vereyim de, Sabiha Gökçen'in doluluğu hakkında bir fikir oluşsun:

Sektör temsilcileri, yüzde 84.3'lük zamanında kalkış oranıyla kendi sınıfında dünyanın en dakik havalimanı seçilen ve 2019'da pist kapasitesinin ortalama yüzde 79'unu kullanan Sabiha Gökçen'de kapasite sorunu olmadığını, amacın yolcuları İstanbul Havalimanı'na yönlendirmek olduğunu belirtiyor.
    Ahanda bu da link: https://twitter.com/OAG_Aviation/sta...93702818189314

PGSUS günlük

6.  Alıntı Originally Posted by Esq.CM Yazıyı Oku
    pegasus yeni alinan ucaklarla gerekirse yaz sezonu antalya dan rusya ya direk seferler baslatir .. sikinti yok sirket aciklamasi gayet mantikli benim dusuncemle ayni . Panik yapiyorsunuz hemen komplo teorileri . Ben bu kararin iga ya yonlendirme icin alindigini dusunmuyorum . Sabiha da bu ulkenin gelir kapisi . iga yeterince kar ediyor gelen rakamlari begendim . 2.pist bitimine yakin SHGM eminim slotlari acacak . En kotu senaryo da mevcut slotlar pegasus a yeter . onumuzdeki 2 ay icinde sirket 2019 yili muazzam kar aciklayacak .. bugun 73 lerden takviye aldim . keske aciga satsalar panikle daha da ucuza alim sansi verse 60 lardan pazartesi takibe devam..

burdaki yorumum kisisel ve hayal urunudur...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Arkadaşlar PEGASus ta yaptıgım ve herseferınde tutarlı olarak tahmın etmemi saglayan dalga sayımı mutlaka inceleyin,sizler fayda vercektir gorusundeyim.

https://twitter.com/luxattt/status/1217131185253601280

8. Şirket 2020 yılı için 210-250 mılyon euroluk kâr beklentisinde bir değişiklik olmadığını belirtti. Biz ortalama 230 milyon euroyu baz alirsak şuanki kurla 1.5 milyar tl net kâr beklentisi devam ediyor.

Cuma günkü kapanış fiyatiyla fk 5 oluyor. Faizlerin %11.25 olduğu ve düşmeye devam ettiği 2020 yılında borsada 5 fk lı sirket kalmaz.
    Panik satışlardan sonra yavaş yavaş hedefine gidecektir diye düşünüyorum.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 368/612 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •