Sayfa 374/612 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon
Arama sonucu : 4892 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

Alıntı Originally Posted by Pejo Yazıyı Oku

Vakıf yatırımın kar tahmini doğru çıkarsa şu anda 6.2 olan f/k , 5,5 a düşecek.Hisse 86 seviyesini görürken f/k değeri 8 'e ulaşmıştı.Ya vakıf yatırım 4.çeyrek kar tahmininde pintilik yapmışsa?
    Buı arada havayollarında aslında kar tahmini çok şaşmaması lazım. Ana harcama kalemleri kamuya açık bilşgiler, gelir kalemleri kamuya açık, her ayın operasyonel verisi kamuya açıklanıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bu iş ciddiye binsin uçaklarda uçacak yolcu bulunmaz. Şubatın ocaktan iyi olmasını beklemekten başka şansımız yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Felaket tellallığına gerek yok...mevsim olarak zaten iç hat uçuşları ağırlıkta, ayrıca Pegasus zaten ağırlıklı geliri iç hatlardan...neden uçacak yolcu bulunmasın. Ülkemizde resmî bir vaka bile yaşanmamış, niye bu abartı??? İş ciddiye binerse diye ütopik ihtimalleri düşünmeye gerek yok...zaten uçak düşebilir, ihtimali düşük olsa da, hiç binmemek de çözüm olabilir.

Bu bahane ile teknik önemli destekler kırıldı..bu nedenle 70 altında bir süre takılabilir...bu da alım fırsatı olacaktır...zaten bu ay Pegasus un başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir...bilançoya 1-2 hafta kala bilanço alınmaya başlanır...bu arada virüs konusu da yatışmış olur.

Ahmet aynen, ben de illimunati giriyor hesaplara diye duydum.

Böyle saçma sapan şeylerle kendilerinizi kandırmayın...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Felaket tellallığına gerek yok...mevsim olarak zaten iç hat uçuşları ağırlıkta, ayrıca Pegasus zaten ağırlıklı geliri iç hatlardan...neden uçacak yolcu bulunmasın. Ülkemizde resmî bir vaka bile yaşanmamış, niye bu abartı??? İş ciddiye binerse diye ütopik ihtimalleri düşünmeye gerek yok...zaten uçak düşebilir, ihtimali düşük olsa da, hiç binmemek de çözüm olabilir.

Bu bahane ile teknik önemli destekler kırıldı..bu nedenle 70 altında bir süre takılabilir...bu da alım fırsatı olacaktır...zaten bu ay Pegasus un başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir...bilançoya 1-2 hafta kala bilanço alınmaya başlanır...bu arada virüs konusu da yatışmış olur.
    Üstad, 69.50 seviyesi biraz kritik sanırım, 72.50 zaten kırıldı, 69.50'de 60'lara sarkma riski görüyorum şahsen. Bu fikirde misiniz?

Bilanço dönemi öncesinde harika bir alım fırsatı olabilir bu. Şu analistler beklentileri açıklamaya başlasın, bir de o sırada virüs konusunda biraz netlik kazanırsa.

Unuttuğumuz şey, Çin Borsa'sı 3 Şubat'ta açılıyor, o zamana kadar bir gelişme olmazsa, eksi 10 gibi bir kırmızıya uyanırsak, işin rengi biraz değişir o gün.

Bu arada gelirlerin %52'si uluslararası uçuşlardna diye biliyorum, yatırımcı sunumunda o şekilde yazıyor. Ancak uçuşlar Avrupa'ya zaten çoğu

15 Ocak'tan beri var bir bahtsızlık...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Ben o cümleleri petrolün düşüşünden ve hitap ettiği coğrafya nedeniyle Pegasus’un bu krizden az etkilenece varsayımına istinaden yazmıştım. Bu riskin şakası yok. risk ortadan kalkarsa hissenin toparlamasını beklerim ama iş büyürse zaten hepimiz hayatı etkileneceği için iyimser olmak için bir neden aramam.
    Konunun uzmanı değilim ama işler yolunda giderse kuluçka süresi 15 gün olan virüsün şubat ortasında tepe noktasını görüp ardından düşmesini umuyorum.

O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben o cümleleri petrolün düşüşünden ve hitap ettiği coğrafya nedeniyle Pegasus’un bu krizden az etkilenece varsayımına istinaden yazmıştım. Bu riskin şakası yok. risk ortadan kalkarsa hissenin toparlamasını beklerim ama iş büyürse zaten hepimiz hayatı etkileneceği için iyimser olmak için bir neden aramam.
    Konunun uzmanı değilim ama işler yolunda giderse kuluçka süresi 15 gün olan virüsün şubat ortasında tepe noktasını görüp ardından düşmesini umuyorum.

Naçizane tavsiyem felaket tellallarını fazla okuma...Japonya da nükleer sızıntı olunca, Japon kardeşlerimiz için göz yaşı bile dökmüştüm...öyle abartı yorumlar okumuştum...en son İran da üçüncü dünya yavaşı çıkıyordu.

Her zaman olumsuzluklar olabilir, ama %1 ihtimale göre yatırım yapılmaz..Hayatı buna göre organize edemeyiz..yoksa köye dönüp, tarım ve hayvancılıkla yaşamı idame ettirmemiz lazım.

Ayrıca bu hastalığa yakalanan herkes ölmüyor...ölenlerin hemen hepsi 60 yaş üstü...yarıdan çoğu 70 yaş üstü...ağır bir grip gibi düşünmek lazım...zaten her yıl binlerce insan gripten ölüyor...bu yıl 3-5 bin kişi daha fazladan ölür..hepsi bu.

7. Size katılıyorum ve şahane bir alım fırsatı var diyorum havayolu şirketlerinin tümünde.Tabii yatırım tavsiyesi olarak söylemiyorum,sadece şahsi fikrimdir.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Şu aşamada hala bu kadar umutlu konuşmak... Neyse

Sayfa 374/612 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •