Sayfa 404/612 ÝlkÝlk ... 304354394402403404405406414454504 ... SonSon
Arama sonucu : 4895 madde; 3,225 - 3,232 arasý.

Konu: PGSUS - Pegasus

bakalým havayollarý ile ilgili bir teþvik açýklanacak mý ?

2. Ýnþallah pegasusa teþvik gelmez.Pegasus bizi batýrdý, reisde onlarý batýrsýn.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Kuzey Ege - Ýstanbul
    Gönderi
    14,184
    pgsus 25 civarý önemli görünüyor. y.t.d.

Dünyada en zor þey kýrýlan bir kalbi onarmaktýr...

4.  Alýntý Originally Posted by NKN Yazýyý Oku
    bakalým havayollarý ile ilgili bir teþvik açýklanacak mý ?
    Ýç hatlarda KDV %18 den %1 e indi...üç ay boyunca..az buz bir teþvik deðil, nakit akýþýna ciddi katkýsý olur...iþler düzelmezse de süre uzatýlýr zaten.
    Önemli dönüm noktalarýný, beðendiðim analizleri Twitter dan da paylaþýyorum...@cautionary53

5. Kdv faturanýn fiyatýn içinde ve onu hizmeti alan kiþi ödüyor. Ödenen kdv 391, petrol gibi diðer giderler için kdv 191, bu açýdan faturanýn %1 le kdv kesilmesi bizim gibi hizmet alanlarýn indirimli uçak bileti almasýna imkan saðlayacak ama hizmeti satan kurum Ýçin bir avantaj olmayacak.

6.  Alýntý Originally Posted by KIZILDAG Yazýyý Oku
    Kdv faturanýn fiyatýn içinde ve onu hizmeti alan kiþi ödüyor. Ödenen kdv 391, petrol gibi diðer giderler için kdv 191, bu açýdan faturanýn %1 le kdv kesilmesi bizim gibi hizmet alanlarýn indirimli uçak bileti almasýna imkan saðlayacak ama hizmeti satan kurum Ýçin bir avantaj olmayacak.
    bilet fiyatý arz talep ile belirleniyor, yani kdv'den gelenin bir kýsmý þirkette bir kýsmý müþteride kalacaktýr, mesele sadece muhasebe deðil, zaten hiçbir þirket kdv den para kazanmaz, hükümetimizin de amacý kdv almayýp milleti daha çok uçurup dolaþtýrmak deðil bu zamanda; onlarda biliyor kdv yüzde 1 e düþünce ne yapacaðýný þirketlerin...

7. Kdv 1 olursa girdi kdv fazla olur ihracat iade KDV’si alýr , yolcular ihracat sayýlýyorsa sorun yok. Müþteriye yarayan bir indirim, þirkete nasýl bir faydasý olacak ben anlamadým. Devletler biraz muhasebe bilseydi bu hale gelmezdi.

8.  Alýntý Originally Posted by KIZILDAG Yazýyý Oku
    Kdv 1 olursa girdi kdv fazla olur ihracat iade KDV’si alýr , yolcular ihracat sayýlýyorsa sorun yok. Müþteriye yarayan bir indirim, þirkete nasýl bir faydasý olacak ben anlamadým. Devletler biraz muhasebe bilseydi bu hale gelmezdi.
    devletten daha iyi muhasebe bileni yok vallahi, ben ne hesap uzmanlarý gördüm þirkete baktýðý anda anlýyor beþ dakikada ne çevirdiðini þirketin...
    þirkete faydasýný þöyle anlatayým:
    118tl bilet:100+18 kdv indiriminden sonra:
    115tl bilet: 114+1
    pegasus o bileti 100+1 yapmaz, yapsa da yolcu sayýsý artar yine kar yazar...

Sayfa 404/612 ÝlkÝlk ... 304354394402403404405406414454504 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •